poster

Je dobrá, slaďoučká (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1983, 12 min

Scénář:

Tomáš Vorel st.

Kamera:

Martin Duba

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (9)

 • Big Bear
  ***

  Tehdy to tak asi leckde bylo. Naštěstí dnes ta putyka s oblitými rohy na diváka působí až moc uměle. Jsme dál. Věřím však, že tehdy nebylo problém na podobná restaurační zařízení narazit a na stejně ochotné hostinské. Snad proto této satiře už mladší nebudou rozumnět. Tři tatranky. * * *(14.9.2013)

 • Pirabin

  Nehodnotím, nevím co si o tom mám myslet, pravděpodobně je to narážka na socialismus, ale já tam nežil. Nevím. Ovšem Štaindler předvedl skvělý výkon, stejně tak Jan Schmid.(11.5.2010)

 • MarekT
  *

  Poprvé mě nějaké Vorlovo dílo zklamalo. Nevím, jaké byly podmínky zadání úkolu, nicméně pan režisér se od svého stylu až příliš vzdálil a tentokrát jsem si bohužel připadal jako při sledování podprůměrné televizní inscenace z tehdejší doby, čemuž odpovídá suchá zápletka a špatné herecké výkony (zvlášť mladý Schmid, který byl na pár facek) - ani Šteindler nedokázal pobavit jako obvykle.(23.5.2010)

 • Hans.
  ***

  Klasická ukázka úrovně socialistického pohostinství. Něco na ten způsob - http://www.youtube.com/watch?v=1rIUxXoIH8E,http://www.youtube.com/watch?v=g-RS2GbJe0E(30.3.2014)

 • ybuko
  **

  Jan Schmidt prijde se synkem do socialisticke hospody, kde jim neprijemny socialisticky hostinsky namisto tepleho jidla proda po mnoha peripetiich dobrou sladouckou tatranku. Tezko rict jestli bych v roce 1983 hodnotil lip a povazoval to za povedenou satiru na tehdejsi pohostinstvi - mozna jo a mozna ne.(7.8.2009)

 • mh.mail
  ***

  50% - Motiv neútulné hospody a opilého neochotného hospodského Tomáš Vorel pak použil ve filmu Pražská pětka v grotesce Směr Karlštejn. Ono vlastně nebylo čemu se smát. Ačkoliv přece jenom nadsázka, v některých obzvláště venkovských hospodách to nějak podobně fungovalo. Jan Schmid jako obvykle výborně svůj, líbil se mi i výkon jeho syna.(24.9.2011)

 • cabaday24
  ****

  Milan Šteindler jako sakramentsky drsnej hospodskej, rozhodne vydrzet az do konce, stoji to za to(:(26.12.2008)

 • fruitixx
  *****

  No, tak tomu asi podle komentářů rozumí opravdu málokdo.. Snad jen vydržet ty tatranky až do konce.. A venku třeba přestane pršet.(24.4.2015)

 • rivah
  *

  komunální satira(7.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace