Je dobrá, slaďoučká (studentský film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1983, 12 min

Tomáš Vorel st.

Martin Duba

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (9)

Tehdy to tak asi leckde bylo. Naštěstí dnes ta putyka s oblitými rohy na diváka působí až moc uměle. Jsme dál. Věřím však, že tehdy nebylo problém na podobná restaurační zařízení narazit a na stejně ochotné hostinské. Snad proto této satiře už mladší nebudou rozumnět. Tři tatranky. * * *(14.9.2013)

• MarekT

Poprvé mě nějaké Vorlovo dílo zklamalo. Nevím, jaké byly podmínky zadání úkolu, nicméně pan režisér se od svého stylu až příliš vzdálil a tentokrát jsem si bohužel připadal jako při sledování podprůměrné televizní inscenace z tehdejší doby, čemuž odpovídá suchá zápletka a špatné herecké výkony (zvlášť mladý Schmid, který byl na pár facek) - ani Šteindler nedokázal pobavit jako obvykle.(23.5.2010)

• Pirabin

Nehodnotím, nevím co si o tom mám myslet, pravděpodobně je to narážka na socialismus, ale já tam nežil. Nevím. Ovšem Štaindler předvedl skvělý výkon, stejně tak Jan Schmid.(11.5.2010)

Klasická ukázka úrovně socialistického pohostinství. Něco na ten způsob - http://www.youtube.com/watch?v=1rIUxXoIH8E,http://www.youtube.com/watch?v=g-RS2GbJe0E(30.3.2014)

• ybuko

Jan Schmidt prijde se synkem do socialisticke hospody, kde jim neprijemny socialisticky hostinsky namisto tepleho jidla proda po mnoha peripetiich dobrou sladouckou tatranku. Tezko rict jestli bych v roce 1983 hodnotil lip a povazoval to za povedenou satiru na tehdejsi pohostinstvi - mozna jo a mozna ne.(7.8.2009)

50% - Motiv neútulné hospody a opilého neochotného hospodského Tomáš Vorel pak použil ve filmu Pražská pětka v grotesce Směr Karlštejn. Ono vlastně nebylo čemu se smát. Ačkoliv přece jenom nadsázka, v některých obzvláště venkovských hospodách to nějak podobně fungovalo. Jan Schmid jako obvykle výborně svůj, líbil se mi i výkon jeho syna.(24.9.2011)

Milan Šteindler jako sakramentsky drsnej hospodskej, rozhodne vydrzet az do konce, stoji to za to(:(26.12.2008)

No, tak tomu asi podle komentářů rozumí opravdu málokdo.. Snad jen vydržet ty tatranky až do konce.. A venku třeba přestane pršet.(24.4.2015)

• rivah

komunální satira(7.10.2015)