poster

Otošimono

 • Japonsko

  オトシモノ

 • Japonsko

  Otoshimono

 • USA

  Ghost Train

Horor

Japonsko, 2006, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  ****

  Koukám, že Oguri je muž mnoha žánrů a mnoha tváří. Byla to sranda, v některých částech jsem se smála nahlas, ale u konce, v "tunelu tunelu" jsem se podívala z okna a zjistila, že je fakt tma a někde uvitř mě, mě píchlo, jako by snad strach? Masaka! :-D Mé hodnocení se odvíjí od toho, že jsem se nenudila, ne od toho, jak moc jsem se bála a jak moc bylo klišé scén (ačkoliv hodnotit to podle jejich počtu, asi by došlo na 6* :-D). Představit si sama sebe v té situaci - ano, děsivé (jak je možný, že samotný pohled na výtah dokáže vyvolat pocit, že stát u něj, být v něm, asi bych se po... strachy?). Líbilo se mi :-) Dodalo spoustu inspirace na svoření vlastního hororu... X-D(9.5.2010)

 • Cedr
  ***

  Vlaková nádraží, stanice a tunely metra, nástupiště mají podle mého názoru dost nevyužitý hororový potenciál. Takový Silent Hill 3 a pobíhání po stanici podzemky mělo něco do sebe. Ghost train vypadal, že by mohl mezi tyto málo časté snímky z prostředí metra nebo vlaků zapadnout. Ze začátku se začnou rozvíjet dvě nebo spíš tři linie příběhu, které se jak tomu tak už bývá později spojí v jednu. Spolužák sestry hlavní hrdinky na nástupišti nalezne lístek na vlak a po chvíli je z toho poměrně vyděšen, neboť mu podivnou osobou bylo sděleno, že musí zemřít. Zanedlouho je pohřešován a sestra hlavní hrdinky následně po nalezení stejné jízdenky zmizí taky. Starší sestra tedy začíná pátrání. Mezitím mladý řidič vlaku, který zahlédl něco podivného na kolejích, zastavuje uprostřed tunelu. Při bližším průzkumu však nic neobjevuje a protože takto zbytečně plaší cestující je degradován na kancelářskou práci mj. jako hlídač a správce ztrát a nálezů. Takto se potká s naší hrdinkou, kterou pátrání po její sestře zavede právě do odělní ztrát a nálezů, kde objeví že osudná nalezená jízdenka tu v záznamech figuruje až příliš často. Řidič vlaku se od svého staršího kolegy doslýchá o tajemném tunelu, se kterým není něco v pořádku... A naše dvojka spolu s několika dalšími pomocníky všemu pomalu přichází na kloub. Příběh a provedení je viditelně "béčkové", ale důraz na vylekání diváka a nastolení atmosféry tu je cítit. Samozřejmě nepůjde o konkurenci Ju-onu, ale pokud člověk neočekává příliš, tak film svojí funkci plní. Hororové momenty jsou postaveny spíš na momentu překvapení, takže sem tam se dočkáte podpásové lekačky a záběry na některé duchy nepůsobí tak strašidelně jak asi působit měly, ale to u tohoto typu filmů docela běžné. Pokud vám nevadí, že nic moc nového se tu neobjeví, tak by vás film neměl urazit, protože pár poměrně solidních scén se tu najde. Opravdu velkým krokem vedle bych ale nazval pár pokusů o dojemnost například při telefoním rozhovoru, kdy se naše vzrorná hrdinka díky událostem filmu skamarádí se spolužačkou, která ji dříve přehlížela, protože pro ní nebyla dost in. Obě dívky se rozbrečí... a celý tozhovor je tak umělý... dlouhý... laciný... Japonci tohle možná vyžadují, ale v béčku s poměrně slušnou atmosférou tahla dojemnost působí jak pěst na oko. Každopádně při vynechání filmu o nic nepřijdete, ale nenáročného fandu hororů a tím spíš těch japonských by film mohl na hodinu a půl obstojně zabavit.(30.7.2007)

 • VanTom
  ***

  Zpočátku hodně strašidelné, v první třetině jsem se opravdu bál. Pak se trochu změní směr, budují se vztahy (aneb kamarádkami na život a na smrt během pěti minut :-)) a závěrečné pátrání vede k spíše akčnímu rozřešení. Působivá atmosféra ale setrvává a vyvažuje tak většinu nedostatků (špatné herce, nedopilovaný scénář, instantní vztahy).(17.9.2012)

 • Sysel_CZ
  *****

  Úžasně mrazivá a japonským klišé se vymykající hororová paráda. Otoshimono má všechno, co čekáte od dobrého hororu - hodně opravdového strachu, trochu lekaček, slušný pozadní příběh a postavy, které si diváka získají. To ostatní? Možná to v Otoshimonu chybí. Vadí to? Ne, tenhle film má všechno co potřebuje, aby byl dokonalý.(26.9.2007)

 • intro
  ***

  Celkem povedený horor z Japonské produkce, hlavně druhá polovina filmu za to stojí. Já mám poslední dobou ovšem problém v tom, že mi tyhle horory připadají stejné. Co sem viděl Shutter, Nenávist, Kruh, apod. tomu prostě tak je. To je, ale možná jen moje věc a ostatní si tenhle snímek užijí víc. Dávám 60%.(5.1.2011)