Otošimono

Otoshimono

Ghost Train

Horor

Japonsko, 2006, 93 min

Úžasně mrazivá a japonským klišé se vymykající hororová paráda. Otoshimono má všechno, co čekáte od dobrého hororu - hodně opravdového strachu, trochu lekaček, slušný pozadní příběh a postavy, které si diváka získají. To ostatní? Možná to v Otoshimonu chybí. Vadí to? Ne, tenhle film má všechno co potřebuje, aby byl dokonalý.(26.9.2007)

Štandardná japonská duchárina, akých sa v ostatných rokoch natočilo nespočet. Menšou inováciou je možno prostredie ponurého metra, klišéovitým prvkom naopak pokus o kriminálnu zápletku, v podobe ťamanskej dievčiny, šťúrajúcej sa v nejakej hrôzu naháňajúcej starej historke. V závere sa tvorcovia síce pokúsili pritlačiť na pílu, takéto strašidielka však už v dnešnej dobe sotva niekoho doženú k nútenej výmene spoďárov.(31.10.2017)

Pár napínavých chvílí, ale bohužel bez pořádných lekacích scén a atmosféry, jak bych si sám představoval. Závěr není nejhorší, ale nepřipadá mi Ghost Train jako horor, ale spíše jako thriller. Vše začíná nálezem jízdenky a náramkem, potom se objeví duch a snaží se všechny zabít. Je to bohužel jen klišé záležitost bez pořádného nápadu. Jsou daleko horší horory, ale i daleko lepší... 5/10 = 55%(12.7.2011)

Celkem povedený horor z Japonské produkce, hlavně druhá polovina filmu za to stojí. Já mám poslední dobou ovšem problém v tom, že mi tyhle horory připadají stejné. Co sem viděl Shutter, Nenávist, Kruh, apod. tomu prostě tak je. To je, ale možná jen moje věc a ostatní si tenhle snímek užijí víc. Dávám 60%.(5.1.2011)

Vlaková nádraží, stanice a tunely metra, nástupiště mají podle mého názoru dost nevyužitý hororový potenciál. Takový Silent Hill 3 a pobíhání po stanici podzemky mělo něco do sebe. Ghost train vypadal, že by mohl mezi tyto málo časté snímky z prostředí metra nebo vlaků zapadnout. Ze začátku se začnou rozvíjet dvě nebo spíš tři linie příběhu, které se jak tomu tak už bývá později spojí v jednu. Spolužák sestry hlavní hrdinky na nástupišti nalezne lístek na vlak a po chvíli je z toho poměrně vyděšen, neboť mu podivnou osobou bylo sděleno, že musí zemřít. Zanedlouho je pohřešován a sestra hlavní hrdinky následně po nalezení stejné jízdenky zmizí taky. Starší sestra tedy začíná pátrání. Mezitím mladý řidič vlaku, který zahlédl něco podivného na kolejích, zastavuje uprostřed tunelu. Při bližším průzkumu však nic neobjevuje a protože takto zbytečně plaší cestující je degradován na kancelářskou práci mj. jako hlídač a správce ztrát a nálezů. Takto se potká s naší hrdinkou, kterou pátrání po její sestře zavede právě do odělní ztrát a nálezů, kde objeví že osudná nalezená jízdenka tu v záznamech figuruje až příliš často. Řidič vlaku se od svého staršího kolegy doslýchá o tajemném tunelu, se kterým není něco v pořádku... A naše dvojka spolu s několika dalšími pomocníky všemu pomalu přichází na kloub. Příběh a provedení je viditelně "béčkové", ale důraz na vylekání diváka a nastolení atmosféry tu je cítit. Samozřejmě nepůjde o konkurenci Ju-onu, ale pokud člověk neočekává příliš, tak film svojí funkci plní. Hororové momenty jsou postaveny spíš na momentu překvapení, takže sem tam se dočkáte podpásové lekačky a záběry na některé duchy nepůsobí tak strašidelně jak asi působit měly, ale to u tohoto typu filmů docela běžné. Pokud vám nevadí, že nic moc nového se tu neobjeví, tak by vás film neměl urazit, protože pár poměrně solidních scén se tu najde. Opravdu velkým krokem vedle bych ale nazval pár pokusů o dojemnost například při telefoním rozhovoru, kdy se naše vzrorná hrdinka díky událostem filmu skamarádí se spolužačkou, která ji dříve přehlížela, protože pro ní nebyla dost in. Obě dívky se rozbrečí... a celý tozhovor je tak umělý... dlouhý... laciný... Japonci tohle možná vyžadují, ale v béčku s poměrně slušnou atmosférou tahla dojemnost působí jak pěst na oko. Každopádně při vynechání filmu o nic nepřijdete, ale nenáročného fandu hororů a tím spíš těch japonských by film mohl na hodinu a půl obstojně zabavit.(30.7.2007)