Krvavá loupež

Krvavá lúpež

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2007, 90 min

• tron

„Bol hluchý. Nepočul vás.“ – „To je jeho problém.“ Tak tu je diagnóza jasná od prvých sekúnd. Sú herecké deti, ktoré po dospení zapadnú (Macaulay Culkin). Deti, ktoré nezapadnú ani potom (Kurt Russell). A potom je Edward Furlong. V TERMINÁTOROVI 2 sa mu splnil sen každého normálneho chalana: hrať po boku robota s rotačákom, ktorý vymláti polovicu veľkomesta. Bohužiaľ, jeho nasledujúce výkony boli afektované, nechutné a hysterické (od PREDTÝM A POTOM po de facto nepozerateľný horor DUCH PODZEMIA). Edward začína byť, hoci je to smutné pre každého, kto na T2 vyrastal, synonymom pre mizerný film. Krvavé efekty sú trápne samoúčelné, výprava nestojí ani za ň (dve narýchlo zariadené miestnosti a jedna ulica), príbeh stojí za hovno (to už sa slušne napísať nedá), výkony ľudí (neodvážim sa napísať hercov) tragické, akčnú scénu by som nakrútil lepšie aj ja a Michael Madsen (ktorý si to tu pekne aj produkoval), Ling Baiová (VRANA, LEGENDY Z DOGTOWNU) a Arnold Vosloo (MÚMIA 1 - 2, KRVAVÝ DIAMANT) nemajú šancu spasiť tento sprasený triler.(8.12.2009)

• blackJag

Originální název i jeho "doslovný" překlad dávají tušit další z dlouhé řady filmů, ve kterých bankovní loupež nedopadne tak, jak byla naplánována. Zhovadilá rutina, samozřejmě. Nebýt to ale tak blbě napsané, beznápadně natočené (i na televizi chudá hrůza, která vypadá jako dětská hra před panelákem za potlesku poplašňákové střelby) a místy i dementně zahrané (trapák z banky, trapáci ranaři=vidláci z kafáče, hóódně trapná představitelka tv reportérky, jejíž představa o nervovém vyšinutí je dosti úsměvná), dalo by se to i slušně ohodnotit, protože délka (a kupodivu i nuda) není problémem této filmové inscenace. Takto vám ale leda bude líto Michaela Madsena, v jakých že to sračkách utápí své nakřáplé charizma. Ono těch známějších tváří je tam víc (nevýrazný Vosloo, hystericky nepříjemná Bai Ling, zestárlý a nepřesvědčivý Furlong), ale kurevsky přehrává právě jen slovutný Michael "na 1 dobrý film počítám 10 holomajzen" Madsen, kterému čtete z očí, jak strašně ho tyto produkce serou a proto dobře nezahraje ani svou smrt... Mám pro něj ale slabost, kdybych sám někdy natáčel film, za každých okolností bych ho v něm chtěl mít, takže mu dám i příště šanci :-) Hudba: John Dufilho, David Rosenblad. 30%(17.9.2009)

Takříc moderní westernové drama o lupičích, policistech, vyloupené bance a dvou dalších výlupcích, kteří převezmou s brutalitou sobě vlastní celé dějství. A mrtví přibývají. Jednoduchý po scenáristické stránce vkusný snímek s jedinou  závažnou chybou. Při přestřelkách byli nevhodně zvoleny kamerové úhly pohledu a tak je občas jasně vidět jak na sebe střelci přesně míří a hlavně jak na sebe střílí z bezprostřední blízkosti, aniž by se někdo trefil. Tím bylo pokaženo na thrilleru v akčních částech to nejpodstatnější. Takže tento závažný fakt celý snímek shazuje dolů, což je ohromná škoda.  (19.4.2016)

Mně se to líbilo. Nenudila jsem se, příběh dokázal udržet mou pozornost po celou dobu. Edward Furlong umí a Mikey Madsen, ač nepobyl na scéně příliš dlouho, dokázal opět zaujmout. K tomu jeho kovbojský klobouk, boty, brýle, celý on:) Ostatní dva záporní bandité byli také velmi přesvědčiví. Jen mi trochu vadila uvřéskaná Bai Ling a její soucitné drama o ztracené dceři. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři, mohla se Krvavá loupež vytáhnout k prvotřídní krimi o jedné loupeži, která se trošku zvrtla a v níž spousta osob není tím, kým se zdají po celou dobu být. Tím se dostávám k závěru filmu a jeho pointě. Pro mě je naprosto nečekaná a lehce šokující. Jakoby si pan režisér řekl, že diváci očekávají určitý konec a proto bude zcela jiný a naprosto překvapivý. Co na tom, že je, dalo by se říci, na hlavu postavený. Bylo to, jako by kousek závěrečného pasáže z jiného filmu vystřihli a nečekaně jim "upadl" sem. Po zhlédnutí jsem byla několik minut konsternována, začala jsem hloubat, převíjet si v mysli celý příběh a snažila se něco logického odvodit a pochopit. Zbytečné:) Nevím, jestli má ten konec logiku a zapadá do celého děje. Rozhodně byl však jistým způsobem zajímavý a podnětný.(19.3.2011)

Nevím, zda to mám hodnotit z pohledu policie, nebo lupičů, protože výkon, jaký předvedli lupiči byl totální odpad. Ale výkonb lupičů byl naprosto fantastický s velmi jednoznačným umyslet, a to postřílet všechny, co se jhim docela dobře vedlo. zápletka je sice ohraná víc jak milionkrát, ale i tak dokáže průměrně pobavit a dokonce stojí i za více shlédnutí.(18.11.2009)