Krvavá loupež

Living & Dying

Krvavá lúpež

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2007, 90 min

Mně se to líbilo. Nenudila jsem se, příběh dokázal udržet mou pozornost po celou dobu. Edward Furlong umí a Mikey Madsen, ač nepobyl na scéně příliš dlouho, dokázal opět zaujmout. K tomu jeho kovbojský klobouk, boty, brýle, celý on:) Ostatní dva záporní bandité byli také velmi přesvědčiví. Jen mi trochu vadila uvřéskaná Bai Ling a její soucitné drama o ztracené dceři. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři, mohla se Krvavá loupež vytáhnout k prvotřídní krimi o jedné loupeži, která se trošku zvrtla a v níž spousta osob není tím, kým se zdají po celou dobu být. Tím se dostávám k závěru filmu a jeho pointě. Pro mě je naprosto nečekaná a lehce šokující. Jakoby si pan režisér řekl, že diváci očekávají určitý konec a proto bude zcela jiný a naprosto překvapivý. Co na tom, že je, dalo by se říci, na hlavu postavený. Bylo to, jako by kousek závěrečného pasáže z jiného filmu vystřihli a nečekaně jim "upadl" sem. Po zhlédnutí jsem byla několik minut konsternována, začala jsem hloubat, převíjet si v mysli celý příběh a snažila se něco logického odvodit a pochopit. Zbytečné:) Nevím, jestli má ten konec logiku a zapadá do celého děje. Rozhodně byl však jistým způsobem zajímavý a podnětný.(19.3.2011)

Docela překvapení.Film byl celkem napínavej,s několika zajímavejma zvratama a nakonec dopadl poměrně nečekaně.Jenom ta závěrečná přestřelka byla nepovedená.Pochopim,když v pohybu někdo někoho nemůže trefit,ale v klidu,a takhle rozstřílet zdi okolo.To i slepec by to zvládnul líp.Ale nakonec solidních 50%.(23.8.2009)

Nevím, zda to mám hodnotit z pohledu policie, nebo lupičů, protože výkon, jaký předvedli lupiči byl totální odpad. Ale výkonb lupičů byl naprosto fantastický s velmi jednoznačným umyslet, a to postřílet všechny, co se jhim docela dobře vedlo. zápletka je sice ohraná víc jak milionkrát, ale i tak dokáže průměrně pobavit a dokonce stojí i za více shlédnutí.(18.11.2009)

• Gilmour93

V pár detailech mi to vzdáleně evokovalo Reservoir Dogs (exteriéry, střelné zranění břicha, zločinec s image Mr.Pink, explicitní krvácení, tajný policista a konec konců i unuděná přítomnost pana Světlého), ovšem režisérský pejsánek Keeyes celý den jen štěkal, aniž by jakkoliv kousnul a závěrečná "šokující kanálová pointa" už jen zůstala jakýmsi kyselým songem labutě sedící na hlavě Imothepa s policejním odznakem. Nicméně musím uznat, že vyjednávač Madsen, protloukající se skrz podobná béčka ve stále stejném klobouku a kovbojských botách, zahrál svůj skon opravdu bravurně (připomínalo mi to vrcholnou expresi herce japonského divadla Kabuki)..(18.3.2011)

• blackJag

Originální název i jeho "doslovný" překlad dávají tušit další z dlouhé řady filmů, ve kterých bankovní loupež nedopadne tak, jak byla naplánována. Zhovadilá rutina, samozřejmě. Nebýt to ale tak blbě napsané, beznápadně natočené (i na televizi chudá hrůza, která vypadá jako dětská hra před panelákem za potlesku poplašňákové střelby) a místy i dementně zahrané (trapák z banky, trapáci ranaři=vidláci z kafáče, hóódně trapná představitelka tv reportérky, jejíž představa o nervovém vyšinutí je dosti úsměvná), dalo by se to i slušně ohodnotit, protože délka (a kupodivu i nuda) není problémem této filmové inscenace. Takto vám ale leda bude líto Michaela Madsena, v jakých že to sračkách utápí své nakřáplé charizma. Ono těch známějších tváří je tam víc (nevýrazný Vosloo, hystericky nepříjemná Bai Ling, zestárlý a nepřesvědčivý Furlong), ale kurevsky přehrává právě jen slovutný Michael "na 1 dobrý film počítám 10 holomajzen" Madsen, kterému čtete z očí, jak strašně ho tyto produkce serou a proto dobře nezahraje ani svou smrt... Mám pro něj ale slabost, kdybych sám někdy natáčel film, za každých okolností bych ho v něm chtěl mít, takže mu dám i příště šanci :-) Hudba: John Dufilho, David Rosenblad. 30%(17.9.2009)