Reklama

Reklama

VOD (1)

Čtyři lupiči, dva zabijáci, jeden mobil a příliš mnoho zbraní v rukou policie i falešných agentů. Sam si spolu s komplici naplánuje přepadení banky Duca Enterprises Payroll. Každý dokonalý plán má ale trhliny a během jediné chvíle se může všechno zvrtnout. O tom se lupiči přesvědčí, když se dostanou do nečekané přestřelky s policií, při které jeden z nich přijde o život. Zbytek se ukryje v baru, kde posedává dvojice psychopatických maniaků. Situace se rychle změní, když Karl Schroder a Max Reichmann, nazývaní také Krvaví bratři, zastřelí dalšího lupiče a donutí zbývající dva, Sama a Nadiu, předstírat policii, že mají všecko pod kontrolou. Psychopati nakonec zastřelí ostatní rukojmí, zatímco venku se situaci snaží vyřešit detektiv Rick Devlin. V roli vyjednavače do hry vstupuje agent Lind, se kterým se Devlin nemá rád. Vzájemná nevraživost začne vše nepředvídatelně komplikovat. (Filmbox)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Mně se to líbilo. Nenudila jsem se, příběh dokázal udržet mou pozornost po celou dobu. Edward Furlong umí a Mikey Madsen, ač nepobyl na scéně příliš dlouho, dokázal opět zaujmout. K tomu jeho kovbojský klobouk, boty, brýle, celý on:) Ostatní dva záporní bandité byli také velmi přesvědčiví. Jen mi trochu vadila uvřéskaná Bai Ling a její soucitné drama o ztracené dceři. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři, mohla se Krvavá loupež vytáhnout k prvotřídní krimi o jedné loupeži, která se trošku zvrtla a v níž spousta osob není tím, kým se zdají po celou dobu být. Tím se dostávám k závěru filmu a jeho pointě. Pro mě je naprosto nečekaná a lehce šokující. Jakoby si pan režisér řekl, že diváci očekávají určitý konec a proto bude zcela jiný a naprosto překvapivý. Co na tom, že je, dalo by se říci, na hlavu postavený. Bylo to, jako by kousek závěrečného pasáže z jiného filmu vystřihli a nečekaně jim "upadl" sem. Po zhlédnutí jsem byla několik minut konsternována, začala jsem hloubat, převíjet si v mysli celý příběh a snažila se něco logického odvodit a pochopit. Zbytečné:) Nevím, jestli má ten konec logiku a zapadá do celého děje. Rozhodně byl však jistým způsobem zajímavý a podnětný. ()

mala_kea 

všechny recenze uživatele

Nevím, zda to mám hodnotit z pohledu policie, nebo lupičů, protože výkon, jaký předvedli lupiči byl totální odpad. Ale výkonb lupičů byl naprosto fantastický s velmi jednoznačným umyslet, a to postřílet všechny, co se jhim docela dobře vedlo. zápletka je sice ohraná víc jak milionkrát, ale i tak dokáže průměrně pobavit a dokonce stojí i za více shlédnutí. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

V pár detailech mi to vzdáleně evokovalo Reservoir Dogs (exteriéry, střelné zranění břicha, zločinec s image Mr.Pink, explicitní krvácení, tajný policista a konec konců i unuděná přítomnost pana Světlého), ovšem režisérský pejsánek Keeyes celý den jen štěkal, aniž by jakkoliv kousnul a závěrečná "šokující kanálová pointa" už jen zůstala jakýmsi kyselým songem labutě sedící na hlavě Imothepa s policejním odznakem. Nicméně musím uznat, že vyjednávač Madsen, protloukající se skrz podobná béčka ve stále stejném klobouku a kovbojských botách, zahrál svůj skon opravdu bravurně (připomínalo mi to vrcholnou expresi herce japonského divadla Kabuki).. ()

Necrotongue odpad!

všechny recenze uživatele

Nejdříve jsem se ptal důrazně ale slušně, když to nepomohlo, podrobil jsem sám sebe právu útrpnému, ale ani tak jsem nedokázal zjistit, proč jsem téhle hromadě kouřících exkrementů udělil před lety hvězdičku. Ten film vybavil scénářem a natočil totální hňup, k hereckým výkonům se ani nebudu vyjadřovat, takže jako jediný, jehož motivaci dokážu pochopit, z toho vychází Michael Madsen. Ten to spoluprodukoval jen proto, že si chtěl zase jednou střihnout pana Světlého. Jenže bez Tarantina už to jaksi nefungovalo. On to snad ani nebyl film; herci se tu věnovali spíš pózování a zaznívaly zde monology a dialogy, které by se daly z fleku využít v nějaké středo či jihoamerické telenovele. Odporný zážitek a rychlá cesta do odpadu. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem podprůměrnou podívanou, ale nic takového se nekonalo. Naopak. Living a Dying má strhující tempo a dobré obsazení, které nenudí ani na chvilku. Madsen je opět kvalitní:-) a strhuje na sebe všechnu pozornost i přes poměrně krátkou dobu účinkování. Já jsem více než spokojený a po zkouknutí vůbec nelituju stráveného času na tímto docela povedeném krimi/thrilleru. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama