Kolbištěm briskního a především skvostně obsazeného švédského mysteriózního thrilleru je nemilosrdný svět velkých financí. A právě v něm se jako ryba ve vodě pohybuje i Thomas Skepphult, kterého zde ztělesnil vynikající dánský herec Mads Mikkelsen, známý českému divákovi především coby padouch Le Chiffre z bondovky Casino Royale. Nyní Thomase čeká velká událost, která by jej měla uvést mezi nejvyšší obchodní smetánku. Jenže pak se začne dít cosi neobvyklého a děsivého. Jako by se z Thomasovy minulosti vynořil duch, který se jej snaží zničit. A aniž by muž věděl, co se děje, lidé kolem něj padají k zemi jako mouchy a odnikud se noří tajemní vyděrači. Thomas je obviněn z vraždy svého mentora, a navíc mu kdosi vyhrožuje smrtí jeho rodiny. Je čas začít jednat, chránit své blízké a snažit se očistit své jméno. Kromě Mikkelsena se mohou diváci těšit také na syna slavného švédského otce Alexandera Skarsgårda, kterého bylo možné vidět ve skvělém válečném seriálu Generation Kill a v seriálu True Blood, a na Samuela Frölera. (oficiální text distributora)

amarth

Švédský thrillerový nářez zprvu nudil, jelikož téma financí a marketingových firem není zrovna to, čím bych se chtěl po večerech prokousávat. Však záhy jsem byl mile překvapen rychlým a nekončícím spádem. Exit si ukázkově pohrává s lidskou psychikou a tahá za ty správné nervové vlásečnice. V severském zpracování tohoto žánru je film daleko chladnější, drží si odstup od diváka, je nekompromisní stejně jako hlavní aktéři (silně přesvědčivý viking Mikkelsen!). Vyzdvihuji i krásné prostředí švédských doků a tísnivost interiérů díky kvalitnímu nasvícení. ()

hazaba

Mohla by to být docela dobrá detektivka nebýt děravého scénáře, toporného "hraní" některých herců, nudné kamery a televizních interiérů. Navíc nepřispívá ani dabing, který je opravdu zoufalý. Hvězdička za námět, hvězdička za Madse Mikkelsena, který se opravdu snaží. ()

Ygnor

Nebylo to vůbec špatné! Mikkelsen je velmi charismatický a ty švédské interiéry... radost pohledět. Film je chladný, jako naturel seveřenů. Symbolika některých scén, ba přímo i aktéři, mi evokují některé atributy ze Silent Hill (game SH2). Nečekejte však přízraky, tohle jsou lidé. Hodnotím na 75 %. Mám dojem, že prachem dývko v polici jistě nezapadne. ()

kwaicheng

Příjemně strohé a syrové, nicméně zápletka byla bohužel pomotaná. Velmi zajímavý příběh žraloka, aneb jak by řekl černoch z expendables, příběh jednoho dvouprocentního muže. ()

Zl0

Jediným prínosom tohto filmu je, že keby sa ma niekto spýtal: čo je najslabší film s Mikkelsenom, tak by som konečne vedel zfleku odpovedať. Toto. ()

Gertruda.W

Taková obyčejná detektivka. Připomnělo mi to Místo činu, jak jsme sledovali v TV kdysi dávno. V té mizerné nabídce to bylo něco výjimečného. Napínavé, z ciziny, kriminalista sympaťák, moc nad tím nepřemýšlet, nic víc, nic míň. Dnes, když si můžu vybrat, je to jinak. Tak jsem jen na chvíli vyřešila absťák po Mikkelsenovi. ()

Pharlap

Tak já nevim.. Úplně jsem se nenudil, ale tenhle žánr, film, měl větší potenciál. Takhle mi to přišlo, že to natočila banda znuděnějch švédů, co nevěděla co s penězma. Dokonce jsem pochválil i "temnou" zápletku, kdy se ukázalo, že hl.hridna, není zas takovej chudáček, jak se snaží film říct. Jen to tempo, ty gradace.. ()

patsandor

Po Adamových jablkách další zajímavá role Madse Mikkelsena, jen houšť takovýchto severských filmů. Severská chladnost z toho úplně čiší. Přes pomalejší začátek se to rozjede až k parádnímu konci. Že svět businessu je plnej sviní a bezpáteřnejch hajzlů víme podle současné krize, ale zde je to pěkně podané. ()

CrazymanM

Musím konstatovat,že toto byla hodně dobrá věc.Náhodou jsem si to nahrál ze Cinemaxu,no a byl jsem velice příjemně překvapen.Výborný thriller,sice slabší začátek,potom však parádní věc.Jen tak dál,kluci švédští,je vidět,že jde točit dobré filmy i mimo Ameriku.Palec nahoru,doporučuji! ()

pcarogers

Thiler z prostředí tvrdého byznysu, kde už zůstávají jen ti největší dravci. Hlavní postava vysoce postaveného manažera a celé prostředí vytváří neobvyklou krimi zápletku, u které si musíte počkat na konec. Některé věci sice zůstaly nedovysvětlené, což určitě ubírá na uvěřitelnosti a určitě si to umím představit natočené ještě působivěji, ale Švédsko není Hollywood a to je taky dobře. Tři a půl. ()

baba.milan

Vynikající Mads Mikkelsen ukazuje, že ve velkém businessu jde velmi často o kejhák. Děj postupně graduje a zdá se to čím dál horší a horší, a že se z toho snad ten Thomas nedostane. Ačkoliv znám i lepší severské thrillery, tento se mi taky líbil (možná, že právě díky Mikkelsenovi). Škoda jen, že pokud se člověk tolik nepohybuje v tak vysokých finančních kruzích, těžko rozumí těm různým investicím, fúzím a odkupováním společností, o kterých se hlavní postavy celou dobu baví a kvůli kterým vlastně vzniká celá zápletka. ()

Rider@

Pro mě byl tento film příjemným překvapením. Jistě, najdou se v něm nedostatky, ale svou atmosférou a gradací mě potěšil a podle mého názoru předčí leckteré zde lépe hodnocené filmařské počiny. PS: Zvýšené procento roztěřených záběrů a amatérskou kameru jsem nezaznamenal, jak zde někteří vytýkají ;-). ()

L_Into

Začátek pomalejší, ale ten závěr...luxusní. Po dlouhé době thriller, který mě nejen bavil akcí, ale dokázal skutečně překvapit rozuzlením. Mads a Alexander oba ve svých rolích skvělí... a k sežrání. I to se hodnotí :) ()