Reklama

Reklama

Smrtící spojení

všechny plakáty
Trailer

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Její smrt nebyla tvoje vina.......... Pim byla siamské dvojče. Po operaci její sestra umírá. Později se Pimina matka ocitá v nemocnici. Něco se jí stalo a něčeho se bojí. Pim odlétá z Koree za svou matkou a na čas se tak dostává do domu, kde prožila mládí ještě spojená se sestrou. Začíná však vídávat podivná znamení a odrazy v zrcadlech. Začne vídávat svou sestru. Doktoři tvrdí, že je to jen stresem z událostí, které prožila. Pim však ví své. CITÁT - Co budeme dělat? Ona mě pronásleduje........... Možná si někdo myslí, že je to o poutu živého k mrtvému, jenže co když je to obráceně? Tady je opět velká škoda, že část událostí, zvláště ty strašidelné, se odehrávají ve tmě. Já vždycky nechápu, kde tvůrci berou tu absolutní tmu. Divák je pak odkázán jen na zvuk. Schválně, zkuste si doma v bytě nebo baráku vytvořit absolutní tmu. Zhola nemožné. A tak ikdyž je to celkem slušný krvavý horor s povedenou hudbou a pár lekačkama neměl jsem z něho moc dobrý zážitek. 60% je myslím tak akorát. CITÁT - Ona tu je! Ona tu je!.......... Hudbu k filmu dělal Chatchai Pongprapaphan. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že první dvě třetiny filmu jsem silně uvažoval o mnohem horším hodnocení. Tvůrci předhazují titulní ženskou hrdinku napospas tmě a zrcadlům tak vehementně, že už po půlhodině začne zdejší bububu pěkně nudit. Vyjímkou je perfektní scéna na pláži. Zatímco jiné asijské duchařiny ale často spoléhají na zápletku kolem koncentrované nenávisti a záhrobního zla, zde přijde v závěrečné části zdařilý zvrat. "Duchařské" scény jsou odůvodněné, dalo by se říct, že i racionálně vysvětlené (hehe), a i když následná thrillerová sekvence není ničím světoborným, odstraňuje spolehlivě pachuť prvních dvou třetin. 5/10 ()

Reklama

Anticque 

všechny recenze uživatele

Tak teďka mám stále zaražený dech, po filmu Shutter sem čekal tak dlouho abych viděl konečně něco skvělýho a musel sem si počkat opět na stejné borce jako dělali Shutter. Musím si otřít pot z čela a snad se i uklidnit, protože můj stresový život ve spojení s tímto filmem byl mazec... Uspokojení z filmu bylo na úrovni, skvělá atmosféra, příběh, škoda trochu slabšího konce. Jinak dávám jasných 5 hvězd.... Už se těším na nějaký nový dílko z jejich dílny. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Duchařská špička a důstojný nástupce skvělého Shutter od stejného dua režisérů. Od devítky v hodnocení ho dělí závěrečných 20 minut, které do té doby dost dusnému horroru obrušují hrany. Jinak je vše, jak má v jakostní duchařině být. Hafo fungujících lekaček, zneklidňujících momentů, precizní zvuk, bezchybná forma a navrch atraktivní téma siamských dvojčat. I na romantickou strunu se zahraje. Podobně jako v Shutter je předností řádně zohavená vlasatice, která se s tím nemaže. Leč starší horrorový bráška disponuje přeci jen krapet poutavějším příběhem, o zježený chlup větším napětím a lepším zakončením. Ale i tak lze Alone bez uzardění zařadit mezi nejlepší asijské duchařiny. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Další asijský horor tentokrát je hlavní téma siamský dvojčata holky či spíše řečeno jedna z nich, ale ve zvpomínkách jsou obě. Poněkud mě bylo nejasný, proč se je neoddělili dřív ještě jako děti, když jsou srostlý jen v části trupu. A vlastně k tomu dojde až když si to jedna přeje a druhá né a ...... Ta co přežije má halušky , že vidí svojí sestru nikdo jí to nevěří. K tomu je tu její nemocná matka co nemůže mluvit. celé je to spíše nudné a děj se jen tak vleče. Jenže pak nastane hodně šokující pointa, kterou bych osobně nečekal. A přijde mě divný jak to dokázali před všema ututlat. Přece to museli doktoři vědět kdo...... Přesto je film docela bizardní a místy i děsivý. Ale jinak se moc neliší od ostaní asijské produkce. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Pulz, který je zobrazen na elektrokardiogramu matky Pim (Marsha Wattanapanich), neukazuje normální pulzní frekvenci lidského těla. (Verka13)

Reklama

Reklama