Jak se to dělá

Mark David Perry

Kamera:

Yan Savard

Brooks T. Moore (vypravěč), Lynne Adams (vypravěč), John Kanzius, Iain Lee

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyrábí úplně obyčejné věci? Discovery Chanell Canada přinesl dokumentární seriál "Jak se to dělá", kde diváky zavedl do zákulisí výrobních procesů každodenních předmětů. Od hokejových puků a ručních pilek po letadla a mražené hranolky. Tento pořad divákům předvede zblízka, jak se tyto, na první pohled jednoduché věci, vyrábějí. Každý den nám slouží tisíce obyčejných věcí a nikdo se nikdy nezamyslí nad tím, jak byly vytvořeny. Například asfalt, hasičské helmy, zápalky nebo tetování. Série pořadů "Jak se to dělá" navštíví desítky výrobních linek, na kterých se hrubé materiály přeměňují na hotové výrobky přímo před našima očima. Seriál je o to zajímavější, že náměty na pořady jsou i přímo od diváků. (OscarH.)

Ydrosten

Když chcete vědět, jak se co vyrábí. Docela poučný seriál, který ovšem nevysvětluje úplně všechno. Jednotlivé výrobky, by zasloužily delší prostor. Kolikrát je to moc zkrácené a uvidíte jen ve zkratce, jak se vyrábí třeba Lokomotivy. V cca 10 minutách, je to prostě nedostatečné. V tomto formátu pořadu si spíše zaskočte do továrny, kde vám to vysvětlí podrobněji ()

Liduskaa

Proč ne? Sednout si k televizi a podívat se jak vlastně funguje nebo proč jí vlastně slyšíme.K tomu zahánět hlad hranolky a vědět o tom úplně vše?Teď přichází ta otázka...Proč ne? V tu chvíli si opravdu připadáte jako děd Vševěd:) ()

mi-ib

Člověk až žasne, jak se to dělá. Když vidím jak se ve velkém vyrábí třeba sirky, tak si řikám - sakra to se snad nemůže všechno spotřebovat, to to pak vyhazujou? Ale ukazuje se zde i ruční výroba, např. výroba hudebních nástrojů, koňů na kolotoče, atd. Určitě velmi zajímavý seriál, který Vám ukáže něco o čem jste neměli ani potuchy. PS: Doporučuji díl, v kterém se ukazuje, jak funguje líheň kuřat. ()

Skleni

Kto by si to len povedal?. Námet, ktorý na prvý pohľad nemá čo ponúknuť no po druhej časti zistíte, že je toho vela čo používate a pritom netušíte ako sa to vyrobí. A veru niekedy je lepšie nevedieť:) 88% ()

Black-star

Pokud jste typ co se kouká kolem sebe a zajímá se jak se zrovna ona věc vyrábí, tak tady se to v kostce dozvíte. Zajímavé a poučné ;-) rozhodně rozšíří obzory... ()

Colour

Je zaujímavé, že niektoré úplne jednoduché veci sa musia vyrábať zložitými technikami. Námet je dobrý, spracovanie tiež, ale predsa len sa niekedy rozhodnú ukázať tvorbu niečoho, čo človeka napadne aj samého. 85% ()

vikino1

Dokument o tom jak se co vyrábí. Zatím jsem viděl jen pár dílů, ale to co vás zajímá vám vysvětlí do puntíku. Jedinej zápor bych viděl v tématech, který mě absolutně nezajímají. Jak se vyrábí lízátka, jak se dělají bubny prostě přeskakuji, za to jak vyrábí motor do auta, atomová bomba - jsem už viděl několikrát..... Je zajímavé, co všechno je lidskej mozek schopen vymyslet... Nezbývá než uznale pokývat hlavou.... ()

nwx

Super seriál. Pokud ho začali dělat v roce 1999, v té době asi točili doma v Kanadě nebo v USA, jak se co dělá. Dnes se můžou přestěhovat do Číny, protože doma už nic nenatočí. ()

Honziczech

Naprosto jednoduchý námět pro dokumentární seriál. Obyčejné věci každodenního použití v hlavních rolích a jejich výroba dělá z tohoto seriálu jeden z nejpoutavějších na Disovery Channel. ()

Franta

Zajímavý naučný seriál. Stačí vidět jednu epizodu a hned je jasné, že nic není tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. How It's made člověka provede vším od sójové omáčky přes pneumatiky až po výrobu letadel. Rozhodně doporučuji shlédnou alespoň dvě/tři epizody a sami uvidíte, jak vás seriál vtáhne. ()

xxlch

Naprosto dokonalá ukázka toho,že vyrobit něco,není jen tak.Pokud na tento pořad narazím (Discovery),určitě nepřepnu a dokoukám to dokonce.Zaslouží si právem plný počet bodů a taky kus úcty i k "obyčejným" zápalkám! ()

Borecz

Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi. ()

LukeKiller

Zaujímavý seriál o výrobe všetkého možného okolo nás. Problémom je kolísajúca kvalit a množstvo podrobností podľa produktu. Niekedy je tá výroba až moc osekaná na málo krokov, keď viem, že je to zložitejšie a kvôli minutáži vynechajú x častí. ()

Joe16210

Pokud vás zajímá, jak se např. vyrábí některé hudební nástroje, obuv či některé technické vymoženosti, zde se to dozvíte! ()