poster

Údolí květů (festivalový název)

 • Indie

  Valley of Flowers

 • Francie

  La Vallée des fleurs

 • Německo

  Valley of Flowers

Dobrodružný / Romantický

Indie / Francie / Japonsko / Německo, 2006, 155 min

Režie:

Nalin Pan

Scénář:

Nalin Pan

Kamera:

Michał Englert
(další profese)
 • conery1
  *****

  Píše sa rok 1836 a v Himalájskych priesmykoch číha Jamal so svojimi mužmi. Vzdajúc sa vykorysťovateľskej spoločnosti, pre život na slobode, oberajúc karavány o tovar, aby prežili. Po jednej olúpenej karaváne zostala tajomná kráska menom Ushna, aby sa pokúsila o nemožné. Spojiť dva osudy, ktorým to nie je dané. Nakoniec darujúc svoju nesmrteľnosť Jamalovi - umiera. Dnešné Tokio a nesmrteľný Jamal sa znova stretáva s Ushnou, ktorá od Himalájskeho stretnutia žije už svoj piaty život. Znova sa pokúšajú spojiť nespojiteľné. Príbeh končí Jamalovou smrťou a Ushna sa stáva znovu nesmrteľnou. Sú dané pravidlá. Ľudia mrú, rodia sa, ale láska zostáva - je nesmrteľná. Môžeme ju len okúsiť, na tú chvíľu čo sme tu. Krásny príbeh, kamera snímajúca detaily tvárí a tým ešte viac vťahujúca diváka do deja. Keď niekto s užívateľov nechápe čo pozerá napíše, že scény nie sú dotiahnuté. Podľa mňa nie je dotiahnuté ich chápanie.(8.5.2009)

 • sochoking
  *****

  Mám rád tieto pokojné ezoterické a mystické filmy, pri ktorých aspoň na chvíľu strácam kontakt s platením účtov a chodením na šichty a pri ktorých si vytváram predstavu, že sa to deje mne a že ja som nesmrteľný ( akurát s tým skákaním by som to nepreháňal) a že aj mne sa raz pripletie do cesty tak megajebateľná, krásna žena s očami, ktoré by veselo prepálili balvan. Síce dlhý, ale neuveriteľne rýchlo plynúci film s nenormálne parádnym prechodom do Tokya, ktorý nemal, podľa mňa teda, chybu!(2.11.2012)

 • Jirka_Šč
  ****

  Bezprostředně po shlédnutí jsem si kladl otázky: "O co vlastně přesně šlo? Je vůbec podstatné to vědět? Kdo rozhoduje o nesmrtelnosti? A dá se to pochopit?" Po konzultaci na CSFD, přemýšlení a googlování si stále kladu otázky, ale některým věcem už trochu lépe rozumím (přestože si myslím něco trochu jiného, než člověk, se kterým jsem konzultoval). ● Démon lásky, který vzešel od brány torii, napáchal zlo, vzbudil lásku a k bráně torii se zase navrátil. ● Láska jako oběť, která má očistit a přinést na svět něco lepšího (ptáci na bráně torii vylákali podle legendy z jeskyně slunko). ● Bůh (podle jiné verze "lovec démonů"), který dohlíží, může se mýlit, ale nakonec musí musí napravit chyby a dosáhnout rovnováhu. ● Údolí květů, které nemusí být pouze v Indii (skutečné existující místo, národní park pod UNESCO), ale na celém světě. ● Specifikum tohoto filmu je, že poskytuje množství různých výkladů a nezodpovídá zdaleka všechny otázky. Velmi by mě zajímalo, jestli ho chtěl režisér natočit přesně takto. Pokud ne, můžeme mluvit o "nedotažení" děje a scén, pokud ano, jedná se o geniální dílo. Protože nevím, jsou 4* bez diskusí. A doporučuji!!!(2.3.2010)

 • Stanley
  ***

  Podobně jako v předchozí Samsaře se i zde Nalin Pan vrací k tématu koloběhu životů a karmické stopě, s níž se každý z nás rodíme na tento svět. Ale Údolí květin narozdíl od osobitě pojaté Samsary už sklouzává k poněkud vyumělkované nevěrohodnosti a ztrácí tak pojetí znázornění skutečných životních témat, která se týkají našich běžných životů a vnitřního cítění. Možná filmu také uškodilo zjevné "osekání" - v našich končinách se totiž objevila jen zkrácená asi 115minutová verze, zatímco existuje i 150minutová nesestřihaná podoba filmu, kterou bych taky rád někdy viděl.(22.5.2010)

 • F.man
  ****

  No tak tohle byla lahůdka. Romantické mysteriozní drama z prostředí himálájských hor o lásce, nesmrtelnosti a o běhu života jako takového. Nádherné záběry tvoří společně s hudbou parádní celek. Příběh o lásce je obvyklý (nezájem, zamilovanost, ztráta, láska), ale transformovaný do 200 let času, himalájí a Tokia působí jako něco úplně nového. Pokud bude šance někde film shlédnout, mohu jen doporučit. Ko konci už děj trochu skřípe a sem tam se objevují nedotažené záběry, ale to jsou jen malé vady na tomhle uměleckém díle. PS - film rozhodné nemá 120 minut jak se zde píše ale minimálně o 40 více. PS2 - ne nechápe, ale nedotáhnuté. A ví o čem mluví...(22.4.2008)

 • - Valley of Flowers je indický národní park, zapsaný v UNESCO. Leží v indickém státě Uttarakhand, hraničí s Nepálem a Tibetem. Název pochází od britského horolezce Franka S. Smithe, který v roce 1931 omylem do údolí zabloudil. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace