Reklama

Reklama

Údolí květů

  • Indie Valley of Flowers (více)

Obsahy(1)

V okolí nejvyšších himálajských průsmyků se drsný, neohrožený Džalan a jeho banda živí přepadáváním nic netušících pocestných. Řídí se svými vlastními zákony cti a svůj lup si rozdělují rovným dílem. Ze zajetých kolejí je vytrhne až příjezd krásné tajuplné Ušny. Když se Ušna záhadně objeví po přepadení karavany poutníků, přilne k Džalanovi s tvrzením, že se objevoval v jejích snech a odmítá ho opustit. Ušna cítí neklid ostatních mužů a nabídne pomoc v jejich úsilí s podmínkou, že se nebudou ptát, proč a jak je schopná dovést je k úspěchu. V následujícím čase vede Ušna gang ke strašným činům a získá si tak úctu mužů a obdiv Džalana, který se do této tajuplné ženy vášnivě zamiluje. S rostoucím úspěchem nabývá na intenzitě i láska mezi Džalanem a Ušnou, až se tím oba uzavřou do svého vlastního světa. Už nevěnují pozornost svému okolí a svými činy zacházejí až příliš daleko, od krádeží materiálních věcí po zahrávání si s věcmi, se kterými si zahrávat není radno; s kradením energie, štěstí a dokonce i s uměním levitace. Překračují hranice nadpřirozena. Svět této dvojice a jejích zvláštních činů dosáhne k policejnímu úředníkovi Jetimu, který se za nimi pustí se třemi najatými lovci. Ve zmatku pronásledování se Džalan a Ušna nakrátko rozdělí, což vede oba k šoku a zoufalství. Po ztrátě štěstí, bohatství a přátel se přesto tato osudová dvojice opět šťastně shledá. Jejich vášeň zachází dál než kdy jindy, slibují si, že se nikdy znovu nerozdělí, i když by to znamenalo obelstít osud či smrtelnost. Ale život vždy přináší překvapení. (cuneus)

(více)

Recenze (21)

F.man 

všechny recenze uživatele

No tak tohle byla lahůdka. Romantické mysteriozní drama z prostředí himálájských hor o lásce, nesmrtelnosti a o běhu života jako takového. Nádherné záběry tvoří společně s hudbou parádní celek. Příběh o lásce je obvyklý (nezájem, zamilovanost, ztráta, láska), ale transformovaný do 200 let času, himalájí a Tokia působí jako něco úplně nového. Pokud bude šance někde film shlédnout, mohu jen doporučit. Ko konci už děj trochu skřípe a sem tam se objevují nedotažené záběry, ale to jsou jen malé vady na tomhle uměleckém díle. PS - film rozhodné nemá 120 minut jak se zde píše ale minimálně o 40 více. PS2 - ne nechápe, ale nedotáhnuté. A ví o čem mluví... ()

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Dosť veľké sklamanie. Chýba tomumuto filmu vzrušenie, iskra, prevedenie je veľmi neatraktívne. Takmer dve hodiny pozeráte na bandu otrhancov v špinavých handrách a na koňoch ako sa brodia vodou, pieskom, kamením, horami a neviem ešte čím. Záhada tohto filmu je taká záhadná, že som ju nezachytila a výsledok filmu nič neosvetlil. Alebo tomu možno nerozumiem, lebo je tak veľmi mýtické a duchovné. Mylène Jampanoï, čínsko francúzska miešanka ma vôbec nenadchla, nemá pekný pohľad a určite ju nemám rada, sa vo filme stretla s exmanželom MIlindom Somanom a asi sa nerozišli v dobrom, lebo to medzi nimi ale vôbec neiskrilo, žiadna vášeň na úrovni nad priepasťami vekov, stretnú sa po skoro 200 rokoch a rozdajú si to v práznom vlaku. Dosť blbá predstava.... ()

Reklama

Krissty 

všechny recenze uživatele

Krásná příroda a kamera, to byl jen začátek. Ačkoliv jsem to nečekala, dočkala jsem se úžasného romantického příběhu obzvláštněného mysterióznem, se kterým jsem se ovšem v podobném filmu asi ještě nesetkala. Možná jsem se ještě nesetkala ani s podobným filmem, což je velké plus. Džalan i Ušna jsou vynikající a sympatičtí, jejich láska spalující. K tomu ještě nádherná hudba a vynikající závěr. Nemůžu hodnotit jinak! (Shlédnout můžete zde.) ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Je to napsané tak, že s nimi sympatizujete. Asi proto, že sledují cíl většiny z nás. Najít nejvyšší naplnění, najít ideálního partnera, býti vyvoleným. Oni dva to však dosahují bezohledným způsobem - kradou, loupí, zabíjejí, jde jim jen o sebe navzájem. Má smysl láska, která opomíjí druhé? Může taková láska skončit šťastně? K odpovědím budete provázeni nevšední cestou, uvidíte věci, jež vámi pohnou a zatoužíte po nich též, zažijete zvraty, jež nečekáte. Co však zůstane až to celé skončí? Zákon karmy? ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Bezprostředně po shlédnutí jsem si kladl otázky: "O co vlastně přesně šlo? Je vůbec podstatné to vědět? Kdo rozhoduje o nesmrtelnosti? A dá se to pochopit?" Po konzultaci na CSFD, přemýšlení a googlování si stále kladu otázky, ale některým věcem už trochu lépe rozumím (přestože si myslím něco trochu jiného, než člověk, se kterým jsem konzultoval). ● Démon lásky, který vzešel od brány torii, napáchal zlo, vzbudil lásku a k bráně torii se zase navrátil. ● Láska jako oběť, která má očistit a přinést na svět něco lepšího (ptáci na bráně torii vylákali podle legendy z jeskyně slunko). ● Bůh (podle jiné verze "lovec démonů"), který dohlíží, může se mýlit, ale nakonec musí musí napravit chyby a dosáhnout rovnováhu. ● Údolí květů, které nemusí být pouze v Indii (skutečné existující místo, národní park pod UNESCO), ale na celém světě. ● Specifikum tohoto filmu je, že poskytuje množství různých výkladů a nezodpovídá zdaleka všechny otázky. Velmi by mě zajímalo, jestli ho chtěl režisér natočit přesně takto. Pokud ne, můžeme mluvit o "nedotažení" děje a scén, pokud ano, jedná se o geniální dílo. Protože nevím, jsou 4* bez diskusí. A doporučuji!!! ()

Galerie (21)

Zajímavosti (1)

  • Valley of Flowers je indický národní park, zapsaný v UNESCO. Leží v indickém státě Uttarakhand, hraničí s Nepálem a Tibetem. Název pochází od britského horolezce Franka S. Smithe, který v roce 1931 omylem do údolí zabloudil. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama