poster

Údolí květů (festivalový název)

 • Indie

  Valley of Flowers

 • Francie

  La Vallée des fleurs

 • Německo

  Valley of Flowers

Dobrodružný / Romantický

Indie / Francie / Japonsko / Německo, 2006, 155 min

Režie:

Nalin Pan

Scénář:

Nalin Pan

Kamera:

Michał Englert
(další profese)
 • Jirka_Šč
  ****

  Bezprostředně po shlédnutí jsem si kladl otázky: "O co vlastně přesně šlo? Je vůbec podstatné to vědět? Kdo rozhoduje o nesmrtelnosti? A dá se to pochopit?" Po konzultaci na CSFD, přemýšlení a googlování si stále kladu otázky, ale některým věcem už trochu lépe rozumím (přestože si myslím něco trochu jiného, než člověk, se kterým jsem konzultoval). ● Démon lásky, který vzešel od brány torii, napáchal zlo, vzbudil lásku a k bráně torii se zase navrátil. ● Láska jako oběť, která má očistit a přinést na svět něco lepšího (ptáci na bráně torii vylákali podle legendy z jeskyně slunko). ● Bůh (podle jiné verze "lovec démonů"), který dohlíží, může se mýlit, ale nakonec musí musí napravit chyby a dosáhnout rovnováhu. ● Údolí květů, které nemusí být pouze v Indii (skutečné existující místo, národní park pod UNESCO), ale na celém světě. ● Specifikum tohoto filmu je, že poskytuje množství různých výkladů a nezodpovídá zdaleka všechny otázky. Velmi by mě zajímalo, jestli ho chtěl režisér natočit přesně takto. Pokud ne, můžeme mluvit o "nedotažení" děje a scén, pokud ano, jedná se o geniální dílo. Protože nevím, jsou 4* bez diskusí. A doporučuji!!!(2.3.2010)

 • Andrea1717
  **

  Dosť veľké sklamanie. Chýba tomumuto filmu vzrušenie, iskra, prevedenie je veľmi neatraktívne. Takmer dve hodiny pozeráte na bandu otrhancov v špinavých handrách a na koňoch ako sa brodia vodou, pieskom, kamením, horami a neviem ešte čím. Záhada tohto filmu je taká záhadná, že som ju nezachytila a výsledok filmu nič neosvetlil. Alebo tomu možno nerozumiem, lebo je tak veľmi mýtické a duchovné. Mylène Jampanoï, čínsko francúzska miešanka ma vôbec nenadchla, nemá pekný pohľad a určite ju nemám rada, sa vo filme stretla s exmanželom MIlindom Somanom a asi sa nerozišli v dobrom, lebo to medzi nimi ale vôbec neiskrilo, žiadna vášeň na úrovni nad priepasťami vekov, stretnú sa po skoro 200 rokoch a rozdajú si to v práznom vlaku. Dosť blbá predstava....(10.12.2017)

 • Yahey
  ****

  Dobrodružná, výpravná romantika, s přídechem pohádky a magie, na kterou se hezky kouká. Krásní hrdinové a příroda, autentický svět kočovníků a lupičů o pár století dříve. V závěru pokus o mysteriózní pointu, která by podle mě šla vymyslet lépe (když už mají tam potřebu jakéhosi druhého plánu naroubovat). Kdyby zůstali u čistě historického epického příběhu, mohlo to mít "větší sílu". Takhle je to více na způsob "zahalíme to do mysteria a ty si domýšlej, co tím chtěl básník říct". Nicméně oceňuji snahu tvůrců natočit "alternativu", jít mimo main-stream; je to osvěžující.(26.2.2016)

 • sochoking
  *****

  Mám rád tieto pokojné ezoterické a mystické filmy, pri ktorých aspoň na chvíľu strácam kontakt s platením účtov a chodením na šichty a pri ktorých si vytváram predstavu, že sa to deje mne a že ja som nesmrteľný ( akurát s tým skákaním by som to nepreháňal) a že aj mne sa raz pripletie do cesty tak megajebateľná, krásna žena s očami, ktoré by veselo prepálili balvan. Síce dlhý, ale neuveriteľne rýchlo plynúci film s nenormálne parádnym prechodom do Tokya, ktorý nemal, podľa mňa teda, chybu!(2.11.2012)

 • Krissty
  *****

  Krásná příroda a kamera, to byl jen začátek. Ačkoliv jsem to nečekala, dočkala jsem se úžasného romantického příběhu obzvláštněného mysterióznem, se kterým jsem se ovšem v podobném filmu asi ještě nesetkala. Možná jsem se ještě nesetkala ani s podobným filmem, což je velké plus. Džalan i Ušna jsou vynikající a sympatičtí, jejich láska spalující. K tomu ještě nádherná hudba a vynikající závěr. Nemůžu hodnotit jinak! (Shlédnout můžete zde.)(10.3.2013)

 • - Valley of Flowers je indický národní park, zapsaný v UNESCO. Leží v indickém státě Uttarakhand, hraničí s Nepálem a Tibetem. Název pochází od britského horolezce Franka S. Smithe, který v roce 1931 omylem do údolí zabloudil. (Jirka_Šč)