O Petrovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1969, 21x6 min

• Radko

1. diel Peter píše domácu úlohu - Vyčistiť si pekne stôl nestačí. Pretože ten stôl sa môže kývať. Príprava prostredia pre úspešné napísanie úlohy v štýle seriálu A je to. 6. diel Peter na rybačke - Koalícia červíka, hojdajúceho sa na háčiku a ryby zaistí, že Peter namiesto rýb vyčistí rybník. Ekoposolstvo s veselou pointou. Petra za to na záver čaká rybací cucflek, po ktorom na chvíľu zahorí láskou k rybičkám. 9. diel Peter v rozprávke - Naučiť strigu, že existuje aj lepšie mäso ako ľudské sa Petrovi vyplatí. Tento diel už má režijne na svedomí Jozef Kábrt, využívajúci len výtvarný Kubalov námet, čím kvalita a množstvo jednotlivých mikrogagov ako i celej série ide strmo nadol. 12. diel Peter na hríboch - pocta hubárčeniu i kritika tých, čo chodia do lesa len kvôli plným košíkom. Rozhodne táto vtipná animovaná príhoda, kde sú huby veľkosťou povýšené nad ľudí, žiaľ prispela na Slovensku k tomu, že muchotrávka červená tu bola roky vnímaná (a miestami aj doteraz je) ako najjedovatejšia možná huba. 21. diel - Peter na Marse - Táto časť patrí medzi prvých šesť, nakrútených čiernobielo. To len tu je označená ako posledná. Peter sa rozhodne odpáliť sa v rakete z debničky do vesmíru a dostane sa na Mars, kde je všetko naopak. Po prebudení zo živého sna sa Peter snaží žiť tak, ako na navštívenej planéte.(27.11.2012)

Večerníček, snáď jeden z najbizarnejších v našich končinách. Ale predsa samotná Kubalova tvorba mala ďaleko od normálnosti.(12.12.2016)

• gumolit

Klasická rozprávka na ktorej som vyrastal!Kubalove animácie boli a zostanú veselé!(11.3.2009)

• MM_Ramone

Viktor Kubal bol známy slovenský výtvarník a karikaturista. Vo svete filmovej tvorby pôsobil ako scénarista a režisér animovaných filmov. Jeho štýl animácie bol svojský, hodne originálny. Mňa však nikdy nijak zvlášť nenadchol. Večerníčkový seriál "O Petrovi" mi ako malému decku prišiel dosť nudný a málo pestrý. Moc ma to nebavilo. Bolo to mierne psychotické. Tak isto ako aj jeho ďalšie dva večerníčkové tituly "Panák z križovatky" a "Puf a Muf". Viktor Kubal ma proste nezaujal. **(29.9.2017)