The Grey Man (TV film)

Krimi

Velká Británie, 2007

Declan O'Dwyer

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Kdo by řekl, že tenhle milý, sympatický, prošedivělý "strýček od vedle" se dokáže vetřít do vaší rodiny, pozvat vaší malou, krásnou dcerku v bílých šatičkách na výlet, na nádraží koupit 2 lístky, ale jen jeden zpáteční a ve starém, opuštěném domě zabouchnout za nevinnou holčičkou dveře... I když ve filmu neuvidíte jedinou krvavou scénu, představivost funguje dokonale a často je hrůznější než záběry na řezající pilu do lidského masa. A komu představivost nefunguje, vše se dozví z dopisu, zaslaného matce holčičky, u které je asi dobře, že se nenaučila číst. Syrový příběh, z kterého údajně čerpal i Hannibal Lecter, je postaven na skutečných událostech a tím je nechutnější a realističtější než jeho kolegové. A to vše pravděpodobně kvůli traumatu z dětství ne příliš mírumilovného sirotčince. Rozhodně se nejedná o popcornovou podívanou a skouknutí doporučuji jen v dobrém psychickém stavu.70%(27.5.2009)

Kvalitní snímek zachycující opravdové zlo, které nenajdeme v pohádkách, ale jen v reálném životě. 80%(15.8.2010)