poster

Srážka s kometou (TV film)

 • anglický

  Comet Impact

 • slovenský

  Koniec ľudstva: Zrážka s kométou

 • anglický

  Futureshock: Comet

Drama

Velká Británie, 2007, 98 min

 • Henk
  ****

  Ačkoli jsem před celkem nedávnou dobou několik katastrofických dílek vymazal myslím,že tohle si ponechám. Film mne zaujal nápadem umístit první akční část hned na začátek,když střed vyplňují slovní šarvátky mezi vědci a deprimující záběry na ukazatel percentuální možnosti zásahu země kometou. Závěrečná,apokalyptická část je hodně zkrácena,ale na druhou stranu asi všichni jsme viděli 2012,tak co by nám mohli britové ještě nabídnout. Můj názor je,že z toho co v poslední době na katastrofické scéně vyvřelo,tohle není ani zdaleka nejhorší.(5.4.2014)

 • Medwídek
  **

  Mno.. mohlo to být popravdě horší. Film se jeví jako dokumentární a je tak i vyprávěn, což mě na něm moc nezaujalo. Cholerický vědec mi spíše přišel vtipný než cokoliv jiného (hlavně, když se snažil oživit děvče zabité vlnou Tsunami po nějakých 3 dnech - i kdyby se mu to povedlo, poškození mozku by bylo nedozírné). No prostě béčkový TV film, který jsem náhodou objevil v půjčovně a zkrátil jsem si jím večer o 98 minut..(9.1.2009)

 • Shakaar
  *

  Ne že by to bylo zas tak přetažené za vlasy, přecejen taková situace může někdy nastat (doufam že nenastane), ale přecejen některých nejasností které našel na filmu ať už za pomocí Imdb nebo všeobecných skutečností. Zaprvé, Dublin byl záhadně přesunut do Severního Irska z Irska, zadruhé, Queens University není v Dublinu, ale v Belfastu, zatřetí jestliže Zemi čeká smrtelná katastrofa jaktože tento problém řeší pouze 2 provinční "vědci" misto toho aby na tom spolupracovali vědci z více zemí, začtvrté, obětují Severní Ameriku ale evakulují pouze USA...co takhle Kanada. No prostě samé nejasností. Když připočtu podprůměrné herecké výkony, teda spíše špatně a nesympatické postavy a laciné efekty rovná se to typickém nízkorozpočtuovému filmu, který natočen překvapivě Brity. Je to hold ostuda když neznají kde nachází města z stejnomenného ostrovu? U Amíků bych to pochopil ale u Britů? Ostuda :-((12.2.2011)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Označení jako DRAMA? FILM? ..... distributor ať jde do pr...... Byl to obyčejný dokument! Ovšem nečekejte nějaké hollywoodské triky nebo speciální efekty! Na prstech jedné ruky se dají spočítat 1 s počítačové triky. Otřesná nuda! A to miluji katastrofické filmy! Tohle ovšem byla divadelní inscenace! :-((13.9.2008)

 • honajz
  ****

  Na televizní film velmi solidní provedení, a to včetně triků. Navíc je to pojaté trochu jako dokumentární hrané drama, kde není čas na slaďoučké happy endy - když holt udeří vlna tsunami, zabije to i malé děti, jako by se stalo při normální katastrofě. Uměřené herecké výkony, i když i tady si režisér vyhrál s detaily (nervozita hlavního hrdiny podaná třeba jen přes to, jak si pořád šolíchá prsty). Vypadá ten film jednoduše, ale je velice pečlivě natočen. ----- Recenze z DVDextra.cz: Velice chytrý sci-fi katastrofický film, který navzdory televizní produkci dokáže zaujmout a s drobnými výjimkami nepustí pozornost až do konce. Nejen chytrý, ale i inteligentní film, skoro dokumentaristicky natočený, o tom, jak by to asi ve skutečnosti vypadalo, kdyby Zemi zasáhla malá kometka, a řítila se sem další. Žádní hrdinové, žádná statečná Amerika, dokonce i vědci tápají. Smrt si nevybírá, takže žádná zázračná vzkříšení malých holčiček, jež najdou tři dny po pádu první kometky do moře u Irska, se nekonají. Dokonce ani příbuzní hlavních hrdinů nejsou ušetřeni. Navíc se sice v ne husté, ale přijatelné míře objeví vtipné hlášky, jež celé téma odlehčují. Filmaři si vyhráli i s detaily - tsunami, jež zalilo Irsko, udělalo ohromnou spoušť, a když pátrací četa prochází troskami, je to skrz naskrz autentické, jako kdyby k neštěstí skutečně došlo a vy byli nyní u toho. Jiným detailem je nervozita hlavního hrdiny, jen si všimněte, že sem tam zatne pěst, nebo si kouše nehty, což mu také dodává na lidskosti, nejde jen o figurku scenáristy. Trikových scén zde moc nenajdete. Na úvod filmu průlet kometky vesmírem, dopad do moře a následné tsunami, jež zalije i letiště. Další větší triky jsou schované až na samotný konec, kdy uvidíme detailní zkázu několika amerických a kanadských měst. Přesto nejde o hendikep, protože i samotný výprava celého filmu pracuje s realistickými prvky, nikoliv filmařskými fantaziemi. "Tak tahle vypadá nejslavnější astronomická stanice v Americe?" rozhlíží se letuška po malé místnosti s kamny, nevelkou knihovnou, pohovkou a několika monitory s klávesnicí. "Představovala jsem si to jako v Matrixu." Disk je sice bez bonusů, ale se menu se rychle a hned, bez otravných varování, protipirátů a obrazovek, což je velice sympatické. Doporučuji nechat si původní zvuk a české titulky. Český dabing totiž nemá jiskru - třeba úvodní slovo je v originále dramatické, v češtině jako kdyby herec přeříkával reklamu na zubní pastu. A tak je po celý - hodně dramatický - snímek. Publikováno: 12.10.2008(22.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace