poster

Srážka s kometou (TV film)

 • Velká Británie

  Comet Impact

 • slovenský

  Koniec ľudstva: Zrážka s kométou

 • anglický

  Futureshock: Comet

Drama

Velká Británie, 2007, 98 min

 • Henk
  ****

  Ačkoli jsem před celkem nedávnou dobou několik katastrofických dílek vymazal myslím,že tohle si ponechám. Film mne zaujal nápadem umístit první akční část hned na začátek,když střed vyplňují slovní šarvátky mezi vědci a deprimující záběry na ukazatel percentuální možnosti zásahu země kometou. Závěrečná,apokalyptická část je hodně zkrácena,ale na druhou stranu asi všichni jsme viděli 2012,tak co by nám mohli britové ještě nabídnout. Můj názor je,že z toho co v poslední době na katastrofické scéně vyvřelo,tohle není ani zdaleka nejhorší.(5.4.2014)

 • honajz
  ****

  Na televizní film velmi solidní provedení, a to včetně triků. Navíc je to pojaté trochu jako dokumentární hrané drama, kde není čas na slaďoučké happy endy - když holt udeří vlna tsunami, zabije to i malé děti, jako by se stalo při normální katastrofě. Uměřené herecké výkony, i když i tady si režisér vyhrál s detaily (nervozita hlavního hrdiny podaná třeba jen přes to, jak si pořád šolíchá prsty). Vypadá ten film jednoduše, ale je velice pečlivě natočen. ----- Recenze z DVDextra.cz: Velice chytrý sci-fi katastrofický film, který navzdory televizní produkci dokáže zaujmout a s drobnými výjimkami nepustí pozornost až do konce. Nejen chytrý, ale i inteligentní film, skoro dokumentaristicky natočený, o tom, jak by to asi ve skutečnosti vypadalo, kdyby Zemi zasáhla malá kometka, a řítila se sem další. Žádní hrdinové, žádná statečná Amerika, dokonce i vědci tápají. Smrt si nevybírá, takže žádná zázračná vzkříšení malých holčiček, jež najdou tři dny po pádu první kometky do moře u Irska, se nekonají. Dokonce ani příbuzní hlavních hrdinů nejsou ušetřeni. Navíc se sice v ne husté, ale přijatelné míře objeví vtipné hlášky, jež celé téma odlehčují. Filmaři si vyhráli i s detaily - tsunami, jež zalilo Irsko, udělalo ohromnou spoušť, a když pátrací četa prochází troskami, je to skrz naskrz autentické, jako kdyby k neštěstí skutečně došlo a vy byli nyní u toho. Jiným detailem je nervozita hlavního hrdiny, jen si všimněte, že sem tam zatne pěst, nebo si kouše nehty, což mu také dodává na lidskosti, nejde jen o figurku scenáristy. Trikových scén zde moc nenajdete. Na úvod filmu průlet kometky vesmírem, dopad do moře a následné tsunami, jež zalije i letiště. Další větší triky jsou schované až na samotný konec, kdy uvidíme detailní zkázu několika amerických a kanadských měst. Přesto nejde o hendikep, protože i samotný výprava celého filmu pracuje s realistickými prvky, nikoliv filmařskými fantaziemi. "Tak tahle vypadá nejslavnější astronomická stanice v Americe?" rozhlíží se letuška po malé místnosti s kamny, nevelkou knihovnou, pohovkou a několika monitory s klávesnicí. "Představovala jsem si to jako v Matrixu." Disk je sice bez bonusů, ale se menu se rychle a hned, bez otravných varování, protipirátů a obrazovek, což je velice sympatické. Doporučuji nechat si původní zvuk a české titulky. Český dabing totiž nemá jiskru - třeba úvodní slovo je v originále dramatické, v češtině jako kdyby herec přeříkával reklamu na zubní pastu. A tak je po celý - hodně dramatický - snímek. Publikováno: 12.10.2008(22.9.2008)

 • longercz
  *

  Objeví se kometa, u které nikdo nevěří, že by mohla doopravdy spadnout na Zem ( tedy nikdo z postav, diváci si asi domyslí, že nakonec asi doopravdy spadne - když už se to jmenuje " Srážka s kometou... "). No a nakonec opravdu spadne v moment, kdy hlavní hrdinové napínavě na poslední chvíli utíkají do posledního letadla před ničivým nárazem, o kterém věděli měsíce dopředu. Originalita a zajímavost sama. Říkám si proč lidé stále natáčí bez špetky kreativity znovu a znovu to samé pořád dokola. Podle mě se tvůrci tohoto "filmu" musí stydět za to, co vytvořili...(26.11.2011)

 • Terva
  ****

  Tak už je to tady, konec světa.......... NEO = Near Earth Object. Program NASA pro blízká tělesa. CITÁT - NEO, no to je síla, něco jako Keanu v Matrixu, že ? Hloupý vtip.......... Nečekejte katastrofický film, plný akce a trikových efektů. Jedná se o příběh, který je částečně vyprávěn ve třetí osobě a tváří se jako polodokument. Nečekejte ani známé herce a nějaké super herecké výkony. Je to pouze televizní film. Má však něco do sebe. I když působí jednoduše má své napětí. Ve svém tv žánru je určitě nadprůměrný. CITÁT - Připravte mi evakuační plán pro přesun stovky milionů obyvatel..........(28.9.2011)

 • Medwídek
  **

  Mno.. mohlo to být popravdě horší. Film se jeví jako dokumentární a je tak i vyprávěn, což mě na něm moc nezaujalo. Cholerický vědec mi spíše přišel vtipný než cokoliv jiného (hlavně, když se snažil oživit děvče zabité vlnou Tsunami po nějakých 3 dnech - i kdyby se mu to povedlo, poškození mozku by bylo nedozírné). No prostě béčkový TV film, který jsem náhodou objevil v půjčovně a zkrátil jsem si jím večer o 98 minut..(9.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace