Srážka s kometou (TV film)

Comet Impact

• slovenský

Koniec ľudstva: Zrážka s kométou

Futureshock: Comet

Velká Británie, 2007, 98 min

• Medwídek

Mno.. mohlo to být popravdě horší. Film se jeví jako dokumentární a je tak i vyprávěn, což mě na něm moc nezaujalo. Cholerický vědec mi spíše přišel vtipný než cokoliv jiného (hlavně, když se snažil oživit děvče zabité vlnou Tsunami po nějakých 3 dnech - i kdyby se mu to povedlo, poškození mozku by bylo nedozírné). No prostě béčkový TV film, který jsem náhodou objevil v půjčovně a zkrátil jsem si jím večer o 98 minut..(9.1.2009)

• longercz

Objeví se kometa, u které nikdo nevěří, že by mohla doopravdy spadnout na Zem ( tedy nikdo z postav, diváci si asi domyslí, že nakonec asi doopravdy spadne - když už se to jmenuje " Srážka s kometou... "). No a nakonec opravdu spadne v moment, kdy hlavní hrdinové napínavě na poslední chvíli utíkají do posledního letadla před ničivým nárazem, o kterém věděli měsíce dopředu. Originalita a zajímavost sama. Říkám si proč lidé stále natáčí bez špetky kreativity znovu a znovu to samé pořád dokola. Podle mě se tvůrci tohoto "filmu" musí stydět za to, co vytvořili...(26.11.2011)

• igi B.

Co je horší než rážka s... (?!?) . . . Hysterický a stále povykující hlavní (samozřejmě nechutně kladný a rebelsky fousatý) >hrdina< a plků víc než úlomků "zřetězených komet" na nebesách. Nechápu, proč do takových odvarů stále ještě někdo investuje peníze. Tak ještě že to tentokráte obligátně virtuálně odnesl >zase jen< ten "americký lid", že... %-/ . . . Dvě hvězdy tedy se sebezapřením, uznávaje, že jde o bezhappyendový televizní projekt se svými rozpočty a technickými zákonitostmi. Ovšem při představě, že něco podobného by měla vyrábět kterákoli naše televize se mi pak řetězí beďary na zádech... - - - - - (Poprvé viděno 6.5.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a originálním formátem obrazu - občasné přepnutí zvuku na č. dabing ze studijního plezíru mi pak způsobilo srážku s utrpením/, hodnocení 380., komentář zde jako jednatřicátý - 6.5.2012)(6.5.2012)

Ačkoli jsem před celkem nedávnou dobou několik katastrofických dílek vymazal myslím,že tohle si ponechám. Film mne zaujal nápadem umístit první akční část hned na začátek,když střed vyplňují slovní šarvátky mezi vědci a deprimující záběry na ukazatel percentuální možnosti zásahu země kometou. Závěrečná,apokalyptická část je hodně zkrácena,ale na druhou stranu asi všichni jsme viděli 2012,tak co by nám mohli britové ještě nabídnout. Můj názor je,že z toho co v poslední době na katastrofické scéně vyvřelo,tohle není ani zdaleka nejhorší.(5.4.2014)

Tři a půl hvězdy pro tenhle zvláštní kousek. Katastrofické filmy můžu, tenhle se ale od mainstreamu dost liší - hlavní postavy sleduje trochu zpovzdálí, odosobněně, skoro jako v dokumentu... Navíc tu není žádný akční hrdina jako obvykle, žádná zběsilá záchranná na hlavu postavená akce... Všechno je tak trochu více uvěřitelné, žádná fantasmagorie jako třeba Armageddon. A dokonce se on a ona dají dohromady hned na začátku, ne až na konci :) Zajímavé komentáře: honajz(27.7.2010)