poster

Lord Longford (TV film)

 • Velká Británie

  Longford

Drama

Velká Británie / USA, 2006, 89 min

Režie:

Tom Hooper

Scénář:

Peter Morgan

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Rob Lane

Producenti:

Helen Flint

Střih:

Melanie Oliver

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • RomanHyde
  ****

  Nenápadný a přítom velmi pozoruhodný film zachycující skutečný příběh skutečného člověka, který se nabál postavit všem a riskovat svou celoživotní kariéru a pověst kvůli několikanásobné dětské vražedkyni Myre Hidleyové.. Jako červená nit se snímkem táhne otázka viny, trestu a odpuštění. Lord Longford díky své víře dokázal všechny naše předsudky potlačit a dal Hidleyové novou naději, stal se jejím přítelem a bojoval za její šanci na propuštění z doživotního vězení. Riskoval tím celou svou životní práci a sympatie široké věřejnosti, která se díky tomuto případu postavila proti němu. V titulní roli exceluje "nenápadný herec" Jim Broadbent , byť doma má už Oscara a jiné ocenění. Až nyní si vybavuji odkud toho chlapíka znám. Pamatujete barmana z Hry na pláč? :)(28.10.2009)

 • jhrasko
  ***

  Kontroverznosť samotného príbehu bijúca sa so scenáristickou konvenčnosťou, psychoticky netelevízna kamera bijúca sa so sústredenou, ale príliš Nymanovskou hudbou. DEAD woMAN WALKING v podaní Jima Broadbenta a Samanthy Morton je napriek výhradám zaujímavou jednohubkou na tému: LOVE THE SINNERS, BUT HATE THE SINS resp. EVIL CAN BE SPIRITUAL EXPERIENCE, TOO. Čistá * * * a 1/2 ( čítaj trojkoštvorka ).(24.8.2009)

 • freddy
  ****

  Pozoruhodné komorní drama podle skutečné události, které má rozhodně co nabídnout a které není jen nudným příběhem jednoho postaršího člověka, ale také v divákovi evokuje otázky ve smyslu jestli je dobré dát na první dojem a někoho odsoudit jen na základě zprostředkovaných zpráv z novin, a jestli má odsouzenec právo na další šanci. Tohle drama je charakteristické tím, že střídá jen velmi zřídka prostředí, ve kterém se odehrává a také je zde menší množství postav. Ale to vše je jen nutné připočíst k dobru, protože už název příběhu dává jasně najevo, o čem tenhle film bude. Lord Longford prostě rád navštěvuje vězně a pomáhá jim a neodmítne poskytnutí pomoci ani vražedkyni třech dětí. Ale tím riskuje své jméno a svou pověst. Nic víc a nic míň zde opravdu nenajdete. A ono je dobře, že film není složitý, protože aspoň psychika zůstane ušetřena. Takže jak už jsem se zmínil, tenhle příběh psal sám život, a tak se nebudu nějak obšírněji zmiňovat o ději, ale o čem se chci zmínit je vynikající výkon Jima Broadbenta, který v roli Longforda působí velice přirozeně a doslova exceluje. Nebýt tohle jen televizní film, tak si troufám tvrdit, že by ho oscarová nominace neminula, tak přesvědčivý je jeho výkon. A tak především díky jeho herectví uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky.(10.7.2009)

 • Brinkley
  *****

  Zhruba před měsícem jsem psala komentář k Robbinsovu Mrtvý muž přichází a právě dnes jsem do podobného tématu zabředla znovu u Lorda Longforda. Pakliže jsem prvně zmíněnému filmu dala pět hvězd (za nimiž si i nadále stojím), Longfordovi musím přiznat totéž. Je to jiné, komornější, netlačí tolik na emoce a víc se věnuje psychologii postav.. zkrátka britské a tudíž mně milé. Jim Broadbent opět nezklamal, jeho očím uvěřím všechno. A dnes v noci budu mít zase o čem přemýšlet...(23.11.2012)

 • manonfire
  ****

  Tato filmová oslava křesťanské dobroty zaobírající se nezlomnou vírou v polepšení se sériového vraha byla v podání permanentně skvostného Broadbenta až dojemná, nicméně právě tento druh smýšlení je hodný jedině nosu čelem zaraženého v nefunkční centrum mozkovny. Myra Hindleyová, Karla Homolka a početná enkláva dalších to vražděním v páru okouzlených sviní by si zasloužila samozřejmě chcípnout, ale nikoliv eutanastickou včelkou či neosobním výbojem, nýbrž nožem či vlastní spodní bielizní přimknutou netypicky ke krku. Nejlépe pak rukou svých vražedných partnerů, se stejným deviantním podtextem a za stejné hrůzy a ponížení, kterého bylo dopřáno jejich nevinným obětem. Stále by z toho tyto hrdinky vyšly velmi zvýhodněny, jelikož umřít se dá jen jednou a to není přece vůbec fér. Zkrátka i tento způsob spravedlnosti by měl tak daleko k plnému významu onoho slova, byť přeci jen blíž než má její současná podoba trestu smrti. Filmařsky je to britsky kvalitní, jen ta Samantha Morton je zkrátka když ne půvabná, tak vcelku obstojně vypadající, kdežto originální Myra byla vzhledově tak (ab)originální, že by se snad ani tím popelem, co po ní nakonec musel zůstat, nedalo pohnojit pole. Mr. Hindley zřejmě během svého překotně živelného orgasmu neztrácel čas vybíráním té nejkrásnější spermie, zatímco Ms. Hindleyová,-(či jiná samice libovolného hospodářského zvířectva)- poskytla namísto očekávané ovulární kraslice nabořeného pukavce. 70%(1.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace