poster

Lord Longford (TV film)

 • Velká Británie

  Longford

Drama

Velká Británie / USA, 2006, 89 min

Režie:

Tom Hooper

Scénář:

Peter Morgan

Kamera:

Danny Cohen

Hudba:

Rob Lane

Producenti:

Helen Flint

Střih:

Melanie Oliver

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • Aky
  ****

  Velmi pěkné, britsky uměřené drama o relativnosti všech odsudků lidských činů, o pochybnosti vztahu mezi vinou a trestem a už vůbec mezi trestem a reparací osobnosti pachatele nebo reperací vztahů mezi lidmi blízkými oběti. Film opětovně přesvědčivě dokazující, že dav vznešeně nazývaný veřejné mínění, je zpravidla tupý, nekompetentní a většinou zlý. Skvělý Jim Broadbent.(5.7.2009)

 • RomanHyde
  ****

  Nenápadný a přítom velmi pozoruhodný film zachycující skutečný příběh skutečného člověka, který se nabál postavit všem a riskovat svou celoživotní kariéru a pověst kvůli několikanásobné dětské vražedkyni Myre Hidleyové.. Jako červená nit se snímkem táhne otázka viny, trestu a odpuštění. Lord Longford díky své víře dokázal všechny naše předsudky potlačit a dal Hidleyové novou naději, stal se jejím přítelem a bojoval za její šanci na propuštění z doživotního vězení. Riskoval tím celou svou životní práci a sympatie široké věřejnosti, která se díky tomuto případu postavila proti němu. V titulní roli exceluje "nenápadný herec" Jim Broadbent , byť doma má už Oscara a jiné ocenění. Až nyní si vybavuji odkud toho chlapíka znám. Pamatujete barmana z Hry na pláč? :)(28.10.2009)

 • jhrasko
  ***

  Kontroverznosť samotného príbehu bijúca sa so scenáristickou konvenčnosťou, psychoticky netelevízna kamera bijúca sa so sústredenou, ale príliš Nymanovskou hudbou. DEAD woMAN WALKING v podaní Jima Broadbenta a Samanthy Morton je napriek výhradám zaujímavou jednohubkou na tému: LOVE THE SINNERS, BUT HATE THE SINS resp. EVIL CAN BE SPIRITUAL EXPERIENCE, TOO. Čistá * * * a 1/2 ( čítaj trojkoštvorka ).(24.8.2009)

 • freddy
  ****

  Pozoruhodné komorní drama podle skutečné události, které má rozhodně co nabídnout a které není jen nudným příběhem jednoho postaršího člověka, ale také v divákovi evokuje otázky ve smyslu jestli je dobré dát na první dojem a někoho odsoudit jen na základě zprostředkovaných zpráv z novin, a jestli má odsouzenec právo na další šanci. Tohle drama je charakteristické tím, že střídá jen velmi zřídka prostředí, ve kterém se odehrává a také je zde menší množství postav. Ale to vše je jen nutné připočíst k dobru, protože už název příběhu dává jasně najevo, o čem tenhle film bude. Lord Longford prostě rád navštěvuje vězně a pomáhá jim a neodmítne poskytnutí pomoci ani vražedkyni třech dětí. Ale tím riskuje své jméno a svou pověst. Nic víc a nic míň zde opravdu nenajdete. A ono je dobře, že film není složitý, protože aspoň psychika zůstane ušetřena. Takže jak už jsem se zmínil, tenhle příběh psal sám život, a tak se nebudu nějak obšírněji zmiňovat o ději, ale o čem se chci zmínit je vynikající výkon Jima Broadbenta, který v roli Longforda působí velice přirozeně a doslova exceluje. Nebýt tohle jen televizní film, tak si troufám tvrdit, že by ho oscarová nominace neminula, tak přesvědčivý je jeho výkon. A tak především díky jeho herectví uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky.(10.7.2009)

 • Brinkley
  *****

  Zhruba před měsícem jsem psala komentář k Robbinsovu Mrtvý muž přichází a právě dnes jsem do podobného tématu zabředla znovu u Lorda Longforda. Pakliže jsem prvně zmíněnému filmu dala pět hvězd (za nimiž si i nadále stojím), Longfordovi musím přiznat totéž. Je to jiné, komornější, netlačí tolik na emoce a víc se věnuje psychologii postav.. zkrátka britské a tudíž mně milé. Jim Broadbent opět nezklamal, jeho očím uvěřím všechno. A dnes v noci budu mít zase o čem přemýšlet...(23.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace