poster

Válka termitů

 • francouzský

  La Citadelle assiégée

 • slovenský

  Vojna termitov

 • anglický

  Besieged Fortress, The

Dokumentární

Francie, 2006, 82 min

Střih:

Sylvain Lebel
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (65)

 • Dudek
  *

  V první řadě mne štve vkládání dějové linie. Je naprosto zbytečné, nabourává strukturu (resp. zbytečně dramatické vložky získávají čas na úkor informací) a v neposlední řadě působí docela směšně díky svému vykonstruovanému našroubování na dokumentární kostru. Druhým mínusem jsou časté a okaté zásahy tvůrců do přirozeného děje. Což je opět věc, která souvisí s roubováním dramatického děje. Má to samozřejmě i své plusy. Divák, který nemá zálibu v dokumentech, se pobaví strhujícím příběhem o válce dvou národů a jako přidanou hodnotu dostane zajímavou informaci. Díky zásahům shůry se nám dostává informací a zajímavých záběrů ze situací, ke kterým bychom se jinak jen těžko dočkali. Pokud si však Válku termitů pustíme z jejího očekávatelného prioritního hlediska, tedy toho dokumentárního, musíme být nutně zklamání zbytečnými průtahy a faktem, že informativní hodnota mohla být ještě mnohem vyšší.(30.1.2011)

 • AxelWers
  *****

  Fascinujúci dokument o boji, stratégii, taktike, vytrvalosti, schopnosti a vôli prežiť OBYČAJNÉHO hmyzu.(10.8.2011)

 • Primavera
  *****

  Chvíľami som zabudla, že ide o dokument, tak mi to pripomínalo úžasné veľkofilmy o boji národov. Netušila som, že tí maličkí tvorčekovia majú tiež svoju premyslenú vojenskú stratégiu, bojujú s nasadením života, boja sa a premáhajú svoj strach, celkom ako ľudia. Keby sme im rozumeli, tak možno aj nájdeme medzi nimi pár výnimočných hrdinov a monžo by dostali na frak všetci vojenskí hrdinovia u ľudí. :-)(1.1.2010)

 • Doomer
  *****

  Valky miniaturnich tvoru byli opravdu zajimave, hlavne z pohledu biologa. Skoda ze neni treba nejake RPG z tohoto prostredi treba i z moznosti evoluce a mobove nemaji latinske jmena. Neni tendle svet zajimavejsi nez fiktivni svet nadprirozena, duchovna a magie kterym se radi alespon ve filmech obklopujeme?(25.10.2010)

 • Edit13
  *****

  Obrovskou bitvu v malých rozměrech jsem s napětím sledovala od začátku do konce. Mravenci versus termiti.(14.3.2009)

 • Judy24
  ****

  Jsem taková ta holka, která se okolo šesti a vícenohých zvířátek necítí úplně dobře, takže prostě nedokážu dát víc jak čtyři hvězdičky, protože jsem se na některé scény nedokázala koukat, ale jinak nemám slov. Geniální thriller s napínavým dějem, neuvěřitelnými záběry a přitom je to všechno vlastně skutečnost. Je to drsné, poučené a možná až kruté, ale pro znuděné studenty biologie jako dělané.(30.3.2012)

 • Suomi
  *****

  Velice povedený ,něco mezi dokumentem a filmem,je poznat že autoři zasahovali do děje a některé věci vyvolali uměle,ale i tak je to napínavé a velice pěkné.(8.8.2008)

 • Chamyl
  *****

  Ač samí neherci, tak přesto plné skvělých "hereckých" výkonů. Výborné zobrazení krásy, pravidel i krutosti v hmyzím světě a zároveň i ukázka, že války nejsou lidským vynálezem. Celé zpracování dává divákovi možnost stát se nedílnou součástí tohoto mikrosvěta, zažít termití život na vlastní kůži a být tak součástí této tiché války.(25.8.2008)

 • ali-n
  *****

  A národ oboril sa na národ ... len veľkosť členov národa sa rapídne zmenila. Skutočne som miestami mal pocit, že sledujem vojnový film plný strategických ťahov, umierania na obrannej línii a božích zásahov, keďže v tomto prípade je dopadom zhora takmer všetko. Podnecovala to či už kamera alebo skvele skomponovaná hudba. Pulzujúca kráľovná termitov je ako z inej planéty - inšpirácia Votrelcami je viac než jasná :-)))(24.11.2009)

 • sk.alenka
  ***

  Dala bych i 4*, ale porad jsem mela tak nejak pocit, ze nektery zvraty nejsou tak uplne nahoda...(17.3.2013)

 • Miloško
  *****

  Vo svojom žánri je to vrchol. natočiť podobné zábery je ozaj neuveriteľné. Život v tejto ríši je ozaj tvrdý,neúprosný. Perfektný dokument o živote mravcov a termitov, natočený v Burkine Fasso. Čierni sťahovaví mravci boli fakt neskutočne nesympatickí a nebezpeční. Ten komu budete držať palce budú termiti. :-)(28.8.2007)

 • DooFooS
  *****

  Dech beroucí dokument, který je dokumentem pouze na papíře, neboť se jedná opravdu o plnohodnotný film včetně poutavého děje. To vše je navíc doplněno hudbou, která nejednu akci pořádně okořenila a donutila mi i nehty si sem tam pokousat. A co teprve pohled na hada ve špatném čase na špatném místě…(17.11.2008)

 • monty.cl
  *****

  Kam se na tohle hrabe kdejakej rádoby akčí biják...85%(7.11.2010)

 • Urgost
  *****

  95%(3.4.2017)

 • Klaricicinka
  ****

  Dokument obsahuje unikátní záběry, dopodrobna mapující život nejpozoruhodnějšího hmyzu na naší planetě. Délka z něj činí koukatelný "večerní" film, nicméně právě proto je škoda, že jsem z tohoto dokumentu moc nedozvěděla. Po obrazová stránce je to tedy dokonalé, nicméně po stránce informační bych váhala, zda tomu dát přívlastek "naučný", protože nebyla řečena ani základní fakta jak o termitech, tak o mravencích - a to, co řečeno bylo, se zdálo jaksi nesrozumitelné a nahodilé. Ale jinak klobouk dolů nad detailností záběrů a parádním střihem.(29.3.2011)

 • Deganawidah
  *****

  Nikdy jsem nic podobného neviděl. Dávám plný počet hvězdiček. Jde o opravdu neobyčejné drama z přírody. Myslím, že doba nudných dokumentů je už definitivně za námi. Pohyb kamery v termitišti mi však zůstává záhadou.(12.9.2011)

 • Molerat
  *****

  Viděl jsem mnoho dokumentů, ale tenhle je opravdu moc povedený.90% si určitě zaslouží.Akorát mi bylo líto černé královny, celou dobu jsem černým mravencům fandil a nakonec dopadli takhle.(28.1.2009)

 • Ponocnej
  *****

  Zajimave docela me napadlo ze by valky mravencu mohli byt dobrym nametem na MMORPG. Jinak moc pekne valky minauturnich tvoru nenudil sem se ani okamzik.(29.3.2009)

 • WHMMD
  ****

  Niečo ako boj o Minas Tirith z Pána prsteňov, ale v mierke 1:1000. Fascinujúci boj mäsožravých mravcov s termitami.(31.10.2009)

 • Naby
  ****

  Trosku netradicni pohled na prirodu s povidanim trosicku jako pohadka. Zabavne i poucne. Prijemnych 3,7 coz se zaokrouhli na 4ku. PS: Pro deti ale asi priliz drsny zivot.(12.12.2010)

 • Shanen29
  ****

  Opravdu skvěle natočeno.(22.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace