poster

Potkan 007

 • český

  Svein a potkan

 • Norsko

  Svein og rotta

 • anglický

  Svein and the Rat

Rodinný

Norsko, 2006, 72 min

Režie:

Magnus Martens

Producenti:

Dag Alveberg
(další profese)
 • StrYke
  *

  Jedna hvězdička za kouzelného potkánka, který je jediným pozitivem jinak neskutečně trapného filmu.(13.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,262,701(9.9.2010)

 • Slarque
  odpad!

  Tak jsem chvíli hledal nějaká pozitiva. Po pár minutách intenzivního přemýšlení jsem to vzdal. Příběh je natahovaná nuda k uzoufání, komediální potenciál nápadu zůstal naprosto nevyužit a z herců je vážně nejlepší ten potkan, ale tomu semtam pomáhají trikaři, takže nakonec na tomhle filmu nenacházím ani chlup čistý.(22.12.2008)

 • El Loco
  **

  Človek sa k filmu ako je tento dopracuje až po viacnásobnej intervencii svojho rodinného príslušníka vo veku 7 rokov a keď sa mu (bohužiaľ) nedá spať, je donútený ho dopozerať do konca. Údiv nad dôvtipom a inteligenciou českého distribútora, ktorý túto „detskú komédiu“ pomenoval ako Potkan 007 (pri originálnom nórskom názve „Svein a potkan“) strieda pousmiatie nad celkom sympatickými animovanými úvodnými titulkami, počas ktorých sledujeme cestu „Mr.Hankeyho“ zo záchodovej misy až do čističky odpadových vôd. Film sám o sebe je akousi potkaňou propagandou, po ktorom si divák pri pohľade na „milého“ Halvorsena uvedomí, že strieľanie vzduchovkou do jeho kolegov v maštali miestneho JRD asi nebolo od neho pekné...Inak je to samozrejme totálna infantilná kravina s otrasnými hereckými výkonmi a s primitívnym happy-endom...(12.10.2009)

 • LeoH
  **

  Úvodní titulky vzdáleně na způsob Růžového pantera nebo peříčka z Forresta Gumpa, ovšem v hlavní roli s téměř realisticky vyvedeným macatým 3D hovínkem plujícím kanalizací patří k tomu nejbizarnějšímu, co kdy bylo v dětském filmu k vidění – tady Norové zabodovali. Zbytek filmečku už bohužel působí jen jako natočený čerstvým absolventem školního videokroužku podle scénáře od lehce retardovaného sedmiletého dítěte. Na potomstvo to (v kombinaci s pixarovkou Ratatouille a kraťasem Vaši kamarádi hlodavci) kupodivu zafungovalo do té míry, že u nás na jeho vytrvalý nátlak po jistou dobu spokojeně žil potkan Agátek, který se sice uvedl statečným rafancem do nosu naší čuby, ale následně několik let uděloval dětem lekce z nudné reality naprostým nezájmem nejen o proskakování obručí a zdolávání překážkových drah, ale i o přehryzávání elektrických kabelů a hadic od pračky. Památce jeho obyčejnosti budiž věnována druhá hvězdička.(16.5.2016)

 • - Režisér Magnus Martens se rozhodl vymazat své jméno z titulků po té, cose nepohodl s producentem. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace