Breakout

všechny plakáty

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí. (oficiální text distributora)

arcticsky

Film mne celkem mile překvapil a hodnotil bych i více, kdyby zde nefigurovala těžko uvěřitelná love story, kdy si překrásná právnička začne s pouličním vypatlancem. "Počkám na tebe". Jo, JASNĚ :-) ()

memoman

Tenhle film mně zaujal hlavně z toho důvodu,v jaké zemi vznikl. A že zpochybní představu o Švýcarsku jako o zemi spořádanosti a blahobytu,když zde živořící mladiství na nijak luxusních sídlíštích fetují a řežou se basebalkami. A pro které je hip-hop téměř náboženstvím a break-dance nejoblíbenější sport a jediná světlá chvilka. Ano,o to tu jde především,o vztyčené palce,vytažené kapuce a chvílemi neuvěřitelné taneční kreace. Žádné sociální drama nečekejte,k tomu pouze odkazuje atmosféra snímku,nikoliv scénář. Jde jen o to,jak se týpek dostane do pasťáku,kde sï získává přízeň spoluchovanců a bojuje s arogantním systémem. Do toho trochu romantiky a trochu dramatu (kamarádovo ochrnutí a sebevražda). Zkrátka generační výpověď o "hoperské" subkultuře,takže jestli je vám kolem patnácti a 8 Mile je váš nejoblíbenější film,bude se vám líbit i Breakout. Ostatním s velkou rezervou. ()

fummyk

Film jsem viděl nesčetněkrát, a tak to patří mezi mé osobní špičky, v tomhle filmu je kus mého srdce. Soundtracky jsou cool, má to styl, je to špica. Nebuďte krysy, chraňte své kámoše, protože to je to, oč tu běží. ()

mateas.matt odpad!

Nebyt OST, snad bych to ani nedokoukal. Pribeh o nicem, herecky vykon nulovy. Jedine vazne ta hudba a to nutno dodat, ze hip hop neposloucham. ()

Carmichaell

Když jsem tento film viděl poprvé tak jsem si ho celkem oblíbil ale dneska jsem ho viděl znova a mám z něho smíšené pocity. Jak už někteří zmínili, děj nebyl nejlepší ale ani úplně nejhorší a tím pádem koukatelný. A ačkoliv nejsem tanečník a tanec mě nebaví, tak break dance ve filmu mě velice upoutal. ()

melloun

Pravda je někde uprostřed. Není to tak špatný film, jak si tady mnozí myslí. Tak za prvé hip hop opravdu nemusím, přesto mi tato hudba ve filmu nevadila. Za druhé celkově jejich styl života nechápu, ale to přece není důvod tento film odsuzovat a dávat mu odpad! Ačkoli jsem byl ze začátku dosti skeptický, nakonec jsem si těch 100 minut celkem užil. ()

dawe787

Celkem dobrý, až mě Švýcaři překvapili, že kromě bankovnictví a hodinek umí natočit i nějaký ten film, ale už si ho víckrát nepustím. ()

CiPR

Proč dávám 3 hvězdy? Příběh mě nějak neuchvátil. Líbilo se mi jenom to bratrsví, kdy parta drží při sobě za každých okolností. Možná proto taky přidávám 1 hvězdu. Nejdokonalejší je zde soundtrack, Stress poslouchám hodně dlouho a ty zde zapadají skvěle, dodávají filmu tu správnou jiskru. Pokud jde ale o film, rovný kšilty a kalhoty skoro až na zemi, to je prostě v pr****. Slušně se to ani říct nedá, je to dnešní trend a profklákl se i do tohoto snímku. Film je tak na jedno zhlédnutí a dost, možná závěrečnou scénku si občas někdy pustím, ta je na filmu asi to nejlepší. Proto 42%. ()

robo7773

*** (71 bodov zo 100) Kazdy ktorý ma rad breakdance, tak povie ze je to fajny film. Musim sa priznat ze aj takemu antitalentu ako som ja, sa mi tento film celkom pozdaval. Jasne ze hned bolo vidno ze to nie je americka výroba, ale hned tam uvidite francuzske prvky, aj ked film je švajčiarsky, cize skoro ako francuzsky. Ocenujem na tomto filme skor tie tanecne kusky, ako samostatný film, aj ked pribeh bol celkom fajn, a dokazal som sa na to pozerat cely cas. ()

Bohnice05 odpad!

Rádoby namachrovaní borci v o několik číslech větších hadrech, co dělají bordel a průsery kde můžou a myslí si, že tak vypadá normální život. Jasně, že to není ani opak, čili procházka růžovou zahradou, ale tohle je moc. Vyznění je pak spíš směšné. ()

P.J.2

Tvl to byla kokotina! Samej rovnej kšilt, všichni drsní jak smirglpapír ale blbí až na půdu. Trapnost střídá trapnost a logika se šla projít. Měli je v tom děcáku víc řezat. Dvě hvězdy za právnič ku ale jednu strhávám za její úlet s hlavním dementem. ()

BDMarty007

"Švýcarský hip-hop" zní už samo o sobě jako kontradikce a mělo by varovat. A skutečně. Film je naprostý blábol a slátanina, která navíc s hip-hopem má jen velmi málo společného. ()

SPDB

Ha ha ha. Chtěl jsem vymletost, co bude mít drajf abych se nenudil, na nedělní odpoledne a přesně to splnilo moje očekávání. Film je to dobrej, ti co tady nadávají nadávají spíš na to co se z HH stalo, ale za to tenhle film nemůže. Zobrazený charaktery jsou uvěřitelný, vývoj to má a ten koktejl naivity, prvoplánovosti, občasné brutality a občasné směšnosti rozhodně nenudí. ()

lubomir91 odpad!

Čím delší triko, tím větší hip hop. Nic proti tomuto stylu nemam ale ten film jasně ukazoval namachrovanost některých jedinců. Hned začátek v tom baru-trapas, potom přišel do toho pasťáku potkal kámoše....a u toho fotbálku ty rozhovory ....bože to byl děs....nikdy víc ()

Votvirak

To si kadej myslí, že když dá do filmu modelku a pak ji nechá vopíchat, takže to bude OK? Těch 100 minut jsem mohl strávit lépe :( ()