Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Motokáry (2020)

Taková rodinná pohoda. Všechno běží podle očekávaného plánu...ale přece jenom trochu napětí, trochu "zvratů"...atmosféra závodů, étos kamarádství a týmu. Nic inovativního, ale pro sledování se staršími dětmi ideální.

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál)

Absolutně fantastická režie, casting, výtvarná stránka filmu, kamera ... Prostě dokonalost! Tak moc se tam vlastně ani neděje, ale přitom u toho sedím připoután a hltám každou vteřinu. Je to neuvěřitelná vizuální pastva, zejména 3-4 díl. Proč je to tak napínavé? Protože hlavní hrdinka je velmi zvláštní, uhrančivá, naprosto nevypočitatelná a nikdy nevíte, kam se bude děj posouvat dál.

UFO (2018)

Velmi slušný film. Napínavý a zajímavý pro inteligentního a hloubavého diváka. Kdo by čekal nějakou fantastickou sci-fi s mimozemšťany, ten bude zklamán. Spíše to ukazuje, jak se po takových "mimozemšťanech" pátrá a jak by se s nimi asi tak teoreticky dalo komunikovat. Vůbec nejsem schopen posoudit do jaké míry je to ryzí fikce a do jaké míry to může mít reálný základ, a pro ten film to není vůbec podstatné. Já jsem se výborně bavil a trochu lépe pochopil, čím se tak asi může zabývat vysoce sofistikovaná teoretická matematika a proč si matematici myslí, že je to královská věda, která vládne všem.

Králíček Jojo (2019)

Je to velice zvláštní film, který většinu času vypadá jako trochu bláznivá komedie, většina nacistů působí jako směšné karikatury, ale několikrát se uprostřed toho objeví něco velmi smutného, krutého, děsivého. Umírají zvířata i lidé. A možná právě proto to má v těch momentech velkou sílu. Ale za minutu už se zase jede dál. Zajímavé. Mám z toho v hlavě trochu zmatek, nevím úplně co si o tom myslet, ale právě proto to asi stojí za vidění.

Gentlemani (2019)

Bez zaváhání dávám plný počet. Tak vymazlený film už jsem dlouho neviděl. Velmi to připomíná nejlepší Tarantinovi filmy, dokonale propracované dialogy, kdy jsou každé slovíčko, každý obrat a přízvuk, každá grimasa vybroušeny k dokonalosti, a jsou uměním samo o sobě. Ta nádherná pestrost vulgarizmů! To není žádné fuck sem, fuck tam, to jsou ty nejvybranější vulgarizmy co jsem kdy slyšel. A stejně vybroušené je v tom filmu všechno. Funguje to jak švýcarské hodinky, od první do poslední minuty. Chvíli konverzačka, chvíli akce, má to nápad, zápletku, humor, drama, art-direction... krásně slizský Hugh Grant. Je to jako spojení toho nejlepšího z Guy Ritchieho a Quentina Tarantina.

Vlastníci (2019)

Nápad je to výborný a jako divadelní hra je to asi skvělé. Ale co funguje výborně na jevišti, bohužel nefunguje úplně stejně ve filmu. Divadlo je přiznané komediantství, kde se musí přehánět a trochu přehrávat, jeviště umožňuje některé postupy a gagy, které ve filmu působí trapně. Některé postavy jsou až moc karikatury, a když tam jeden chlapík řekne potřetí, že má na něco firmičku, začíná to být otravné a po osmé je to k nevydržení. Je to škoda, dalo by se to pro film snadno upravit, na něčem trochu ubrat a jinde přidat. Viděl jsem na to asi tříminutový trailer a ten byl výborný. A po shlédnutí filmu musím říci, že by mi býval celkem stačil.

Na nože (2019)

Vynikající klasická detektivka, která je nejen napínavá, ale i vtipná, zejména ke konci. Je to úplně klasický film, nic inovativního, ale výborně napsané, zrežírované a zahrané. Někde uprostřed to chvilku trochu stagnuje, ale závěr je vynikající a odcházel jsem s úsměvem. Výborně jsem se bavil, moc jsem si to užil, čistá radost.

Richard Jewell (2019)

Výborný film, vtáhne do děje během pár minut a udrží pozornost až do konce. Velmi dobře napsané, odrežírované a zahrané. Nijak nemoralizuje, jenom velmi civilně ukazuje příběh, který napsal život. Stará dobrá filmařina.

Mizerové navždy (2020)

Nastavovaná kaše. Na akční film tomu chybí opravdové napětí, na komedii je to zase málo vtipné. Veškerý humor jsou rozhovory dvou hlavních hrdinů, ale po hodině už je to jenom otravné, pořád to samé. Po hodině jsem začal koukat na hodinky. Po technické stránce téměř dokonalé. Vítězství formy nad obsahem.

Kolo zázraků (2017)

Asi druhý nejslabší film WA. Začíná to jako klasický film WA. Hudba, zajímavé dobové kulisy, postavy s problémy... vztahová zápletka, která se komplikuje... A těším se, kdy do toho vpadne klasický woody allen moment, který vše posune netušeným směrem a udělá z toho pěknou intelektuální taškařici, která mi vykouzlí úsměv na tváři. Čas postupoval a říkal jsem si, že to tedy asi bude něco jako Hra Osudu. Jenomže tak jako tomu chybí Woody Allen jako herec, tak tomu ještě více chybí jako originální scénárista a režisér. Má to většinu rysů typických pro filmy WA (kamera, hudba, casting, typ postav...), ale chybí tomu to co, Woodyho Allena vždy činilo mimořádným - originální, ideálně poněkud praštěný nápad a taková ta “intelektuálština”. Čekal jsem, trpělivě čekal, ale najednou titulky, konec a zbývá otázka: “A co jako?!?”