Android: Apokalypsa (TV film)

Android Apocalypse

Bob Bottieri

Kostýmy:

Cathy McComb
  • honajz

Nízkorozpočtová sci-fi režírovaná neznámým režisérem a s prakticky neznámými herci odehrávající se v naší budoucnosti. Po bratrovražedných válkách žijí lidé v městech pod kupolemi, zatímco venku je poušť a poblázněné důlní stroje, které rády provrtají člověka i androida. Androidi sami však začínají mít problémy - někteří si začínají uvědomovat svoji existenci, jiní se chovají značně agresivně. Sledujeme příběhy několika lidí (syn prezidenta, bývalý dělník u pece) i androidů, kteří hledají příčiny těchto změn.(16.3.2012)

Toto mě docela příjemně překvapilo. Na to jak to vypadá, prachbídně a co se stam odehrává, nic co by stálo za řeč. Se mi na to dívalo docela dobře. Triky byly hodně špatné, ale taky to byl docela určitě na poměry podobně laděných filmu hodně malý vklad. Hlavní postava byl docela sympaťák, jeho plechovkový parťák se postupně taky vyprofiloval v pohodového mixérmana. Pro mě slušná TV scifárna na kterou se dá dívat více, než na mnohé filmy přecpané hereckými hvězdami s moderními super efekty. Neříkám, že je to skvost, ale líbilo. 6/10(17.7.2011)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// +obstojná akce, zajímavý námět -levné kulisy/// Důkaz, že nejsou zapotřebí nákladné triky a drahé kulisy aby člověk uvěřil tomuto světu ve kterém bok po boku s lidmi žijí androidi. Rozhodně se totiž nejedná o žádný céčkový blábol, u kterého by divák trnul a nevěřícně si trhal vlasy. Má to děj, má to spád, průměrného hlavního hrdinu, zajímavého androida, slušnou hudbu. Za celou dobu jsem ani jednou nenadával, až je možná škoda, že to na tvůrci neměli víc peněz, stálo by to za to./// Celkem 40%///(9.1.2011)

• Jardys88

Musím přiznat, že před tím než jsem tento film začal sledovat sem čekal další nějaký céčkový film něco ve stylu Universal Soldiers...jaké bylo mé překvapení když se ukázal vcelku normální béčkový filmek. Jistě není to nic moc ale aspoň vám při jeho sledování není k zblití...už sem viděl horší kraviny...zápletka nic moc a chlápek co má předsudky k androidům a navzdory tomu se s jendím nakonec velmi dobře spřátelí mi velmi ale velmi připomínalo vztah Willa Smitha s robotem v Já, robot....(22.2.2008)

• lxbch

Inu, co k tomuhle filmu říct? Nebýt toho, že mě baví sledovat filmařské pokusy nastínit, jak by se dál lidská civilizace vyvíjela po nějaké katastrofě, bych si na základě zdejšího hodnocení řekl, že tenhle film za podívání nestojí, ale tak nějak jsem přestal brát ohledy na kritiku, dokud se na to nepodívám sám a nevytvořím si svůj názor. Je to výtvor na jedno podívání se spoustou scénáristických škobrtnutí, ale pokud se vám večer před spaním nechce přemýšlet, jděte do toho. Jen je věčná škoda, že se ta vcelku slušná sci-fi atmosféra z první půlky (asi se režisér inspiroval u Total Recall) se ve druhé někam vytratila a stal se z toho ne dobře zpracovaný akční doják o přátelství člověka a robota se závěrem připomínajícím nacistické pokusy o vytvoření dokonalé rasy. Moc témat naráz a bohužel všechna zpracována jen povrchně. 40%(15.12.2009)