Android: Apokalypsa (TV film)

Android Apocalypse

Bob Bottieri

Kostýmy:

Cathy McComb
  • Allein4

Ty triky mne odrovnaly hned v úvodu. Ale říkal jsem si, že když triky přehlédnu (což by si asi nikdo nikdy u žádného sci-fi filmu říkat neměl), tak mne odrovnal silně stupidní příběh. A do třetice všeho nejlepšího - herci...ve srovnání s tímto bych dal všem herům z Asylum Oskarovy sošky, protože tohle bylo vážně debilní. 0 %!!!(2.5.2014)

• _-0-_

"Ty bezcenný zmetku, já Tě stvořil!" Slova, která v Android Apocalypse pronesl záporný hrdina ke kladnému hrdinovi, ale spíše je měl pronést režisér jako hodnocení svého výtvoru. Jedná se o zpotvořený Útěk v řetězech, situovaný do budoucnosti, výplň nikoliv nepodstatné části filmu tvoří chůze hrdinů, případně běh (střihem běhačských scén by se film zkrátil o desítky minut). Typická ukázka případu, kdy efekty a technika nenahradí invenci ani náhodou. Kvůli "dílům" této "kvality", často považovaným za charakteristické reprezentanty žánru, mnozí shlížejí s despektem na konzumenty SCI-FI.(3.3.2008)

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale tohle desetiletí dokáže vyplodit i dobrý filmy. Poslední dobou na ně mám štěstí. AA je jedním z nich. Nebýt trochu šablonovitějšího konce bez nějaké lepší pointy, byl by to jeden z těch filmů, na které se chcete v té chvíli podívat znovu. A to je to jenom obyčejný tv formát pro jakýsi SF Channell kdesi uprostřed USA. Co mi vadí na skoro všech nových filmech? Nulový příběh, umělé zápletky, hloupé pointy a ploché postavy. Čili to nejdůležitější. To, že film má triky za 200 mio dollarů, je vedlejší. I bez triků to bude film, bez výše popsaných čtyř elementů však zůstane jen reklama na Industrial Light and Magic případně jinou "efektní" společnost. AA má přinejmenším velice dobře napsané postavy (ty kladné), zajímavou zápletku (i když přeci jen taky už trochu okoukanou - jasně že to vykrádá Útěk v řetězech) a svižně odsýpající příběh (i když to v něm taky někdy dost skřípe). Potíží je pointa, která, inu není nic moc. Jak vyznával H.P: Lovecraft (a já jeho názor přijal za svůj), pointa musí čtenáře/diváka na konci příběhu rozdrtit. To se tu nestane, spíš to je náhle utnuto. Závěr filmu tak doslova volá po pokračování (a musím říct, že poslední čtvrthodinka mě dost zklamala svou pitomostí) a já si jsem jistej, že ho nakonec dostane. Jestli bude přinejmenším stejně, nebo snad i více kvalitní, to už ukáže čas (ale obávám se, že navýšený rozpočet vloží především do lepších triků a ne do scénáristů kteří by správně měli být těmi nejpřeplácenějšími lidmi filmového světa).(20.9.2007)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// +obstojná akce, zajímavý námět -levné kulisy/// Důkaz, že nejsou zapotřebí nákladné triky a drahé kulisy aby člověk uvěřil tomuto světu ve kterém bok po boku s lidmi žijí androidi. Rozhodně se totiž nejedná o žádný céčkový blábol, u kterého by divák trnul a nevěřícně si trhal vlasy. Má to děj, má to spád, průměrného hlavního hrdinu, zajímavého androida, slušnou hudbu. Za celou dobu jsem ani jednou nenadával, až je možná škoda, že to na tvůrci neměli víc peněz, stálo by to za to./// Celkem 40%///(9.1.2011)

Toto mě docela příjemně překvapilo. Na to jak to vypadá, prachbídně a co se stam odehrává, nic co by stálo za řeč. Se mi na to dívalo docela dobře. Triky byly hodně špatné, ale taky to byl docela určitě na poměry podobně laděných filmu hodně malý vklad. Hlavní postava byl docela sympaťák, jeho plechovkový parťák se postupně taky vyprofiloval v pohodového mixérmana. Pro mě slušná TV scifárna na kterou se dá dívat více, než na mnohé filmy přecpané hereckými hvězdami s moderními super efekty. Neříkám, že je to skvost, ale líbilo. 6/10(17.7.2011)