Android: Apokalypsa (TV film)

Android Apocalypse

Bob Bottieri

Kostýmy:

Cathy McComb
  • lxbch

Inu, co k tomuhle filmu říct? Nebýt toho, že mě baví sledovat filmařské pokusy nastínit, jak by se dál lidská civilizace vyvíjela po nějaké katastrofě, bych si na základě zdejšího hodnocení řekl, že tenhle film za podívání nestojí, ale tak nějak jsem přestal brát ohledy na kritiku, dokud se na to nepodívám sám a nevytvořím si svůj názor. Je to výtvor na jedno podívání se spoustou scénáristických škobrtnutí, ale pokud se vám večer před spaním nechce přemýšlet, jděte do toho. Jen je věčná škoda, že se ta vcelku slušná sci-fi atmosféra z první půlky (asi se režisér inspiroval u Total Recall) se ve druhé někam vytratila a stal se z toho ne dobře zpracovaný akční doják o přátelství člověka a robota se závěrem připomínajícím nacistické pokusy o vytvoření dokonalé rasy. Moc témat naráz a bohužel všechna zpracována jen povrchně. 40%(15.12.2009)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 3/10/// +obstojná akce, zajímavý námět -levné kulisy/// Důkaz, že nejsou zapotřebí nákladné triky a drahé kulisy aby člověk uvěřil tomuto světu ve kterém bok po boku s lidmi žijí androidi. Rozhodně se totiž nejedná o žádný céčkový blábol, u kterého by divák trnul a nevěřícně si trhal vlasy. Má to děj, má to spád, průměrného hlavního hrdinu, zajímavého androida, slušnou hudbu. Za celou dobu jsem ani jednou nenadával, až je možná škoda, že to na tvůrci neměli víc peněz, stálo by to za to./// Celkem 40%///(9.1.2011)

• Jardys88

Musím přiznat, že před tím než jsem tento film začal sledovat sem čekal další nějaký céčkový film něco ve stylu Universal Soldiers...jaké bylo mé překvapení když se ukázal vcelku normální béčkový filmek. Jistě není to nic moc ale aspoň vám při jeho sledování není k zblití...už sem viděl horší kraviny...zápletka nic moc a chlápek co má předsudky k androidům a navzdory tomu se s jendím nakonec velmi dobře spřátelí mi velmi ale velmi připomínalo vztah Willa Smitha s robotem v Já, robot....(22.2.2008)

• Malarkey

Málokdy vznikne povedené sci-fi, které má co se týče, příběhu a zpracování minimálně průměrné kvality. Tento film, ačkoliv televizní, na to možná vypadá, ale mně osobně se vůbec nelíbil a právě jak zpracováním tak příběhem, který je obtočený čtyřikrát z jiných stran a mě nedokázal ničím zaujmout. Sci-Fi Channel se snažil, ale když to porovnám se současnými SERIÁLY typu Battlestar Galactica nebo série Hvězdná brána, nemůže se mi toto ani náhodou líbit. Jako jednu epizodu z nich bych to tak možná i viděl, a souhlasil, ale jako regulérní film? To by efekty musely být lepší jak v oněch seriálech a donutit diváka koukat od začátku do konce. Zamilovat si postavy, oblíbit si děj, prostředí a bůhví co ještě. Takhle je to jen apokalypsa, která v budoucnu bude stát tisíce životů těch, kteří na ní tak dlouho připravovali své plány. --- Zkusím se teď vypnout - Ty to přežiješ, žejo? - Ať se stane cokoliv, ty nepřestávej- Ty přežiješ.(6.10.2007)

Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale tohle desetiletí dokáže vyplodit i dobrý filmy. Poslední dobou na ně mám štěstí. AA je jedním z nich. Nebýt trochu šablonovitějšího konce bez nějaké lepší pointy, byl by to jeden z těch filmů, na které se chcete v té chvíli podívat znovu. A to je to jenom obyčejný tv formát pro jakýsi SF Channell kdesi uprostřed USA. Co mi vadí na skoro všech nových filmech? Nulový příběh, umělé zápletky, hloupé pointy a ploché postavy. Čili to nejdůležitější. To, že film má triky za 200 mio dollarů, je vedlejší. I bez triků to bude film, bez výše popsaných čtyř elementů však zůstane jen reklama na Industrial Light and Magic případně jinou "efektní" společnost. AA má přinejmenším velice dobře napsané postavy (ty kladné), zajímavou zápletku (i když přeci jen taky už trochu okoukanou - jasně že to vykrádá Útěk v řetězech) a svižně odsýpající příběh (i když to v něm taky někdy dost skřípe). Potíží je pointa, která, inu není nic moc. Jak vyznával H.P: Lovecraft (a já jeho názor přijal za svůj), pointa musí čtenáře/diváka na konci příběhu rozdrtit. To se tu nestane, spíš to je náhle utnuto. Závěr filmu tak doslova volá po pokračování (a musím říct, že poslední čtvrthodinka mě dost zklamala svou pitomostí) a já si jsem jistej, že ho nakonec dostane. Jestli bude přinejmenším stejně, nebo snad i více kvalitní, to už ukáže čas (ale obávám se, že navýšený rozpočet vloží především do lepších triků a ne do scénáristů kteří by správně měli být těmi nejpřeplácenějšími lidmi filmového světa).(20.9.2007)