Vlasta Burian v roli vynálezce Čápa, který svými pokusy narušuje klid městečka Krásnov. Cílem pana Čápa je objevit věčnou sirku. Při jeho pokusech se z okna valí dým a zápach, provázené detonacemi. Někteří lidé se tím baví, jiní mají strach o svůj život. (oficiální text distributora)

Emperor1

Není to zas až taková budovatelská hrůza, herci hrají, co jim scénář dovolí, smíchy se u toho člověk nepotrhá, ale pár úsměvných scén se najde. Celkově svým způsobem docela milé, téma takové cimrmanovské. Burian to ještě udýchá, ale už je jen stínem svých předchozích rolí. Za to, co si po válce užil, přidávám hvězdu navíc. ()

kasol

Herectví našeho krále komiků přetrumflo námět této původně zamýšlené agitky padesátých let na výbornou veselohru na kterou sá podívat opakovaně. ()

Mishelen odpad!

Spolu se Slepicí a kostelníkem a Rybou na suchu pro mě nejhorší film Vlasty Buriana. Jedna z těch typických (po)stalinských agitek, i když možná ne tak brutální jako zmiňovaný film Slepice a kostelník. Od začátku do konce nesmysl, člověk se nemá čemu smát a na VB je znát pokročilý věk. Jakoby byl spokojenej s tím, že má hlavní roli a jinak se na to soudruhům komunistům vykašlal. Ani Sovák tady ještě není v té formě jak ho známe a snad jen role Hrušínského vyznívá trochu komicky. U mě odpad a ztráta času. ()

Drslw

Ale vôbec to nie je také zlé, ako sa to tu maľuje. Zmenila sa proste doba, a bláznivé komédie neboli v kurze... ()

Redyx1

Zajímavý scénář příběhu,nicméně Vlasta Burian tento film natočil pro komunisty,protože mu po delší době dovolili hrát.Samotný film je ovšem dost nuda a třeba Jiří Sovák jako nápadník Aleny Vránové je totální nesmysl... ()

tein

Je to blbina ale Vlasta Burian to táhne docela dobře za což si zaslouží extra body a tak místo průměrných 3* tomu dávám rovnou 4*. Rozhodně jsou mnohem lepší filmy s Burianem ale taky mnohem horší. ()