Smrtící zbraň

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Martin741

No, Stevo vyzera, ze natocil dalsi temne a drsne sa tvariaci fryler. Scenar je dost obstojny, hlavne, ze sa nejedna o totalny vyplach typu Attack Force. Akcne sceny su pritomne, dokonca aj Stevovo aikido dostane priestor, a to je uspech. Mame prestrelky /ako vzdy..../ a autonahanacku. Jo a konecne sa zbrane samy nenabijaju a auta sa samy neopravuju -- to je velke plus. 20 % ()

Figu

Za pořádnej akční kousek s nádechem devádesátek! Za moji klukovskou top STAR Seagala! Za přenádhernej závěrečnej masakr na hřbitově! Za Lance Henriksena z Živýho terče a Studenýho jako kámen! Za konečně pořádný neodfláklý béčko s velikým B! 70% ()

Jino

Tento Seagalův nový film mě moc nesedl. Je tam pár dobrých momentů, kde Steven bojuje, ale když střílí tak je to o ničem a bolí z toho oči. Ještě, že kamera aspoň při těch soubojích neuhýbala. Jinak děj a scénář je trochu zmatený, jak to koneckonců u posledních Stevenových filmů bývalo zvykem. Škoda, že film nepřínáší více akcí, zvláště toho kecání je tam zbytečně moc na to, aby film dokázal více zaujmout. Ale někdy jsem se docela pobavil, např.: Když padla slova na Stevenovo přirození. A jako vždy se tradičně bavím u přebalů na dvd a kazety - tady taky není současný Steven :-D, ale jen jeho kopie před cca 15 lety. Slabé, Zákon ulice se mi líbil víc - 40%. Jen takový dodatek - Steven pořád umí lámat ruky a s rychlostí dokáže odzbrojit nejednoho parchanta - takže bych ho určitě nechtěl potkat na ulici, když je pěkně namíchnutý. ()

Seag

Na začiatok by som rád povedal že film som videl bez tituliek takže som až tak nerozumel, ale približne viem o čo išlo. Viem že dám každému seagalovému filmu 5* a môj komentár sa neberie až tak vážne v tomto prípade ale je mi to jedno. Seagal sa v poslednej dobe očividne veľmi zlepšil. Nie len že schudol, ale aj jeho filmy naberajú väčšej kvality. A tento film je toho príkladom. Začnem kladmi: 1 Dubléra neuvidíme ani v jednej scéne. 2. Už to nieje to staré že "Bývalý agent, najlepší zo všetkých"- pre zmenu tu máme alkoholika a Gamblera k tomu 3. Bitky už niesu zostrihané ako kedysi. Seagal je tu v celej kráse aj so svojími chvatmi.( Obzvlášť tie bitky pri parkovisku a v bowlingovom klube sú dosť dobré) 4. Dosť dobrá a dynamická hudba k tomu 5.Veľmi dobrá réžia 6. Prítomnosť celkom známych hercov.................................................Seagal nepatrí do starého železa a týmto filmom mi to jesne potvrdil. Je pravda že ešte je trochu pribratý ale hýbať sa vie a dokonca aj hrať. S pokojným srdcom môžem konštatovať že film dopadol nad moje očakávania. P.S. Kedy ste Seagala videli hrať naposledi karty????????????????? P.S. č. 2 Jediné pre mna sklamanie bolo že posledného záporáka (ktorý sa staral o jeho dceru) seagal nenakopal poriadne do držky ale ho len proste zastrelil a hodil do auta ktoré vybuchlo. ()

Maty85

Velmi slušné béčko, jedno z těch nejlepších od Seagala za poslední dobu. Něco na úrovni "Zákonu ulice" ()

otík

Je to zvláštní, že čím více náš mistr Seagal stárne a točí totální hovadiny, sem tam k nám proskočí i celkem koukatelný snímek. Tento snímek vděčí za svůj seagalovský nadstandart především slušnému režisérovi, zajímavé kameře, výborné hudbě, kvalitnímu zvuku a opětovně podařenému dabingu. Seagalovky jsou totiž jeden z mála typů filmů, které v originále jsou otřesné, zatímco dabing hlavně díky výtečnému hlasu Jiřího Štěpničky povyšuje film o stupeň. Seagal v roli stárnoucího policisty, kterého vyhodili kvůli finančním machinacím, se utápí v alkoholu a dluzích za gamblerství, když tu přijde nabídka od samozvaného dárce spravedlnosti (hodně zestárlý Lance Henriksen, ale je fajn ho po delší době vidět na obrazovce). Seagal se tak stává nájemným zabijákem a vše je OK až do doby, kdy ho další terč neodvratně spojí se svou minulostí, rodinou a kamarádem, který ale asi nebude až zas tak čistý, jak se původně zdálo. Seagal nám v celé své kráse předvede, že bojové umění stále umí, automobilové honičky jsou také slušné, ty střílecí scény jsou už přeci jen směšné, no ale budiž. Atmosféra filmu je totiž velmi dobrá, postavy jsou uvěřitelné a tak poprvé od Bestie si dovolím tvrdit, že si tuhle slušnou seagalovku můžete i koupit. Hudba: Gerald Brunskill ()

eye candy

Díky tomu, že se Seagal od druhé poloviny 90tek vpodstatě neobjevil v ničem co by se dalo dokoukat do konce a jeho hvězda na nebi akčních filmů pomalu ale jistě vyhasínala, se dá tenhle jeho novej počin s trochou snahy označit za docela milý překvapení. Steven zhubl, hodil se do formy takže už zase může hejbat hlavou a rukama. Už se dokonce ani netváři jako bytost, která právě dosáhla osvícení asi je to tím, že zde ztvárnil přeci jen o něco méně kladnou roli než na jaké jsme u něj za ty roky zvyklí. Scénář je samo sebou tragickej blábol ale co by člověk čekal od béček Seagalova kalibru. Návrat to není nikterak slavnej, ale každého kdo má alespoň trochu rád SS určitě Smrtící zbraň (fakt originální název) potěší. ()

karlik4801

Filmy se Seagalem nejsou co bývaly, je už takový oflákaný a nudný, v jeho filmech už není nic nového. Škoda že tolik přibral, ale proč to starým brát. Pár neobratných bitek, co mě ale dostalo bylo to Seagalovo trapné střílení sirek, to už byl jeho vrchol trapnosti. ()

Beky

Ano, ano, ano!! Seagal je v soubojích vidět úplně celej!!! Fanfáry?? Samozřejmě, určitě jsou zasloužený!! Ale abych hned vše uvedl na pravou míru, hodnotim třema hvězdičkama jenom proto...protože se jedná po několika letech o film, kde mouřim pouze oko nad šíleným scénářem ( rozumněj žádným ), dobře ještě pár ( proboha několik ) technických chyb je k vidění, ale za to může mizernej rozpočet a také proto, že se pořád pohybujeme na prahu céčkové produkce, s béčkovo-áčkovou produkcí film nesnese sebemenší rovnocenné hodnocení!! Steven Seagal konečně vypadá dobře, samozřejmě musí mít adekvátní oblečení...charizma pořád má parchant jeden aikidovskej!! V poslední řadě pochválim režiséra, který má zřejmě nakoukáno množství akčních filmů a tak tento výtvor má slušný look v akčních scénách, závěrečná akce dokonce je chvílema velmi, velmi povedená!!...Jednou větou: Pokud mám srovnat poslední film JCVD a SS, vítězem se jednoznačně stává Steven Seagal!! ()

ywo666

Seagal sa snaží prepašovať nejaké herectvo do filmu. Nie je to boh vie čo ale filmu to prospeje. Akcia na pomery obstojná. Súboje ujdú (samozrejme ujdú na pomery v akých sa nachádzala filmová kariera a telesná schránka božského Stevena). Škoda, že nieketoré prestrelky už prestrelili mieru únosnosti. Poteší aj účasť Lanca Hendriksona a najlepšia hudba akú kedy novodobé seagalovky mali. 65% ()

lennyd

Od té doby, co byl vyhozen z policejní jednotky, to s Mattem (Steven Seagal) jde hodně z kopce. Alkohol a hazardní hry jej strhávají do čím dál víc do bahna, a jediné, co jej ještě alespoň trochu drží nad vodou, jsou víkendy trávené s vlastní dcerou. Dluhy, které z hraní rulety má, jej nakonec dovedou k jediné možnosti - aby se jich zbavil, musí vzít zavděk prací, která jej dovede až na samotný okraj společnosti - a jedině tak bude moci začít nový život... V rámci speciálního filmového žánru zvaného "Seagalovy akční filmy" je tento téměř zářlivou hvězdou - vcelku zajímavý příběh, sympatické akční scény (to Steven, i přes svoji hmotnost umí) a tak vůbec. Samozřejmě, z globálního pohledu je to téměř stejná slátanina, jako ostatních deset tisíc Seagolových filmů, byť tento je o malilinkatý chloupek menší slátanina, než ty ostatní. Na jedno podívání neuškodí, a víckrát jej vidět rozhodně nemusím - to ale stoprocentně platí i o všech ostatních Seagalových filmech... ()

shantim

řekl bych, že Seagal a filmy, ve kterých hraje, jsou stále a stále horší. pro mě už téměř nekoukatelné. jednu hvězdičku dávám za pár akčních scén, které sice nebyly originální, ale byly. ()

Pump

Úvodní efektní titulky se zajímavě sestříhanými akčními sekvencemi a opravdu výbornou hudbou krásně naladili na potřebnou notu. Navzdory skutečnosti, že se jedná o "komornější snímek", jsou veškeré akční scény precizní a mají výbornou choreografii. Vztah otce a dospívající dcery přidává další body. Přidáme-li krásnou maminku, zajímavou milenku, rozporuplnou postavu obávaného zabijáka Mr. Blue a dochutíme křišťálově čistým otčímem Seagalovi dcerky, pak dostáváme opravdu dobře uleželý gulášek, který chutná. Jako přílohu máme na výběr prima zápletku s ukradenými penězi nebo honičku ve velkých amerických autech, která hodně vydrží. Doporučuji podávat s dobře vychlazeným pivem, které dodá potřebný říz :-). Dobrou chuť! Steven Seagal Aikido demonstration All-Japan 1993 http://www.youtube.com/watch?v=IVm2ld4f08I&feature=related Steven Seagal černobílé video jeho mistrovství (7 dan) http://www.youtube.com/watch?v=Bu7aauJuQHY&feature=related ()

skretik odpad!

!!!POUŽÍVAM AJ SPOILERY!!! Moje hodnotenie kolísa medzi 1* a odpadom... A to preto, lebo síce na začiatku tam mohol byť zaujímavý príbeh, ale tie blbosti to totálne zabili. Klasické strieľanie do "nepriestreľného muža", ktorý nechytí ani jednu guľku, a keď NÁHODOU (možno omylom :D) jednu chytí, tak je to "čistý priestrel", akosi to nekrváca, fungovať sa dá takmer v pohode, nijakú pomoc predsa nepotrebuje, lebo ON JE DRSNÝ ZABIJAK!!! A dieťaťu keď poviete, nech sa beží schovať, tak uteká do centra strieľačky, zabitie otčima, ktorý sa o ňu stará ju vlastne ani nezaujíma, hlavne, že otecko je v poriadku... No proste des... A tá "dramatická hudba", spomaľovanie deja a guľky, ktoré síce nevedia trafiť nič a nič nerobia, ale do náhrobkov vyryjú hlboké ryhy... No proste, nakoniec ma film presvedčil o hodnotení "odpad". ()

ssfan

Film Smrtící zbraň je příběhově dost odlišný od ostatních Seagalových filmů, což ale vůbec neznamená, že by se mi nelíbil. Děj je velice dobře propracovaný. Práce kamery je také dobrá a se střihem a režií jsem byl taky spokojený. Steven je v soubojích vidět celý a je vidět, že aikido pořád umí. Potěšila mě účast Lance Henriksena a ostatní herci jsou také celkem známí. Steven svoji postavu zahrál velmi dobře, a tak ukázal kritikům, že umí i hrát. Pistol Whipped je nejlepší Stevenův film od Lovce policajtů a objektivní kvalita je tak 70%. ()

SG-1

"Tak tohle se mi na Vás právě líbí. Že si takovej šlušnák, jako Vy, udělá čas na lumpa, jako jsem já." -Matt- ()

Testament

Béčkový nezmar Steven Seagal natočil další film, určený na video... Tím by šlo i skončit, stejně jako u předchozích snímků, ale bylo by to potom prohlášení hodně povrchní. Jasně, Steven nevybočil ze své "klasiky" a opět je tvrďákem, který řeší vše pěstmi, popř.:zbraní. Ke cti snímkui ale tentokrát slouží fakt, že je opředen slušně šlapající hudbou a chvílemi i zajímavými nájezdy kamery. Snaha o vyvolání emocí se chvílemi i celkem daří. Z vlastních bitek je tentokrát i více vidět a neoplývají jen "stroboskopickým" střihem. Přítomnost Lance Henriksena pak vyloženě potěší, i když mi chvilku trvalo, než jsem jej poznal... Smrtící zbraň se tímto stává, po dlouhé době, relativně koukatelným filmem. ()