Smrtící zbraň

Trailer

VOD (1)

Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Trailer

Dubro

Segal nikdy nevedel, nevie a ani nebude vedieť hrať. V tých jeho bývalých B-čkach stačilo, keď sa so žulovým xichtom pretrmácal celým filmom a sánky nám padali pri bojových scénkach. Na nejaký prerod hlavného hrdinu jednoznačne nemá a jediný náznak zmeny som zaregistroval v tom, že si v prítomnosti dcéry nenalial poldecák. Dosť slaboduché. Scény som nepretáčal, film si už druhý krát nepozriem. Zápalky zapaľovať streľbou z pištole je fajn, no následne pri prestrelke na ulici nikoho netrafiť je trochu od veci. (Teraz mi zas sánka padla pri pohľade na 4 či dokonca 5 hviezd pri hodnotení užívateľov.) ()

eraserhead666

Já těch pět prostě musím dát. Tohle je Seagalův návrat ve staré dobré klasické seagalovce, kde Steven opět tváří v tvář mlátí do lidí (a jde vidět, že je to on a ne někdo jiný) jako za mlada. Doufám, že tenhle film uvidí všichni posuzovatelé jeho tělesné váhy a objemu - i při své tonáži ještě svůj mlátící stroj nezapomněl ovládat. Smrtící zbraň by lehce zapadla do Seagalovy filmografie první půle devadesátých let, někde mezi Muže s cejchem smrti a Aljašku v plamenech. Poměrně zajímavý příběh, zajímavě natočený, docela dobrý souboje, zajímavá hudba. Prostě mi to udělalo radost. ()

Lacike

Pustit si tuto Seagalovku po jeho prvych styroch klasikach je dost sokujuci zazitok. A to Pistol Whipped patri medzi to lepsie z jeho srackoidneho video obdobia. Pritom, co sa týka velkoleposti, tak velmi nezaostava za jeho rannymi filmami. Jedna nahanacka, 2 väcsie prestrelky a par bitiek boli u Seagala standardom aj v jeho zaciatkoch. Hlavný rozdiel je v prevedeni. Seagal sice nikdy nepracoval so spickovymi rezisermi, ale rutineri na prelome 80/90 rokov mali o niekolko tried vyssi standard ako sucasni video beckari a na akciu bolo radost pozerat. Pistol Whipped sice netrpi bleskovym neprehladnym strihom a Seagal sa tentokrat snazil absolvovat väcsinu bitiek bez vyrazneho pouzita kaskaderov, ale choreografia je podstatne menej napadita, Seagal posobi unavene a je sterilne natocena. Takisto prestrelky pôsobia monotonne. A kratka nahanacka je vylozene k smiechu. Co prekvapi este viac, je ze nefunguje ani zapletka. Sice sa snazili Seagala stylizovat do ineho typu postavy ake bezne hrava, ale prilis mu to nesedi a Seagal posobi vylozene nesympaticky. Nema tu jedinu scenu v ktorej by posobil nejak impozantne a dialogy su totalne trapne. Napriek tomu vsetkemu sa bohuzial stale jedna o jeden z tych lepsich novodobych Seagalovych filmov. Co len svedci o tom ako strasne hlboko klesol a je mi to strasne luto pretoze dakedy davno patril medzi ultimativnych akcnych hrdinov. Dnes je uz nepouzitelny a dufam, ze sa mu nepodari dostat do ziadneho dielu Expendables. 5/10 v ramci Seagalovych videosraciek. 3/10 v ramci jeho klasik. ()

mzss1

Pro mě velké překvapení! Nejlepší film od roku 2002 s mým nej hercem Stevenem Seagalem. Film je pro něj netypický v mnoha směrech ... jednak Stevenova postava Matta pije a zanedbává svoji malou dceru. Musím pochválit i příběh,který byl hezky sladěn s hudbou jejiž hudební motivy se ve filmu opakovali v různých variací a tak... Akční scény bojové byly vynikající , zejména na parkovišti nebo u těch karet... přestřelky se také povedly , hlavně konec. Tudíž nedám nic jiného než 5*. Mé hodnocení je 96% = ***** ()

Seag

Na začiatok by som rád povedal že film som videl bez tituliek takže som až tak nerozumel, ale približne viem o čo išlo. Viem že dám každému seagalovému filmu 5* a môj komentár sa neberie až tak vážne v tomto prípade ale je mi to jedno. Seagal sa v poslednej dobe očividne veľmi zlepšil. Nie len že schudol, ale aj jeho filmy naberajú väčšej kvality. A tento film je toho príkladom. Začnem kladmi: 1 Dubléra neuvidíme ani v jednej scéne. 2. Už to nieje to staré že "Bývalý agent, najlepší zo všetkých"- pre zmenu tu máme alkoholika a Gamblera k tomu 3. Bitky už niesu zostrihané ako kedysi. Seagal je tu v celej kráse aj so svojími chvatmi.( Obzvlášť tie bitky pri parkovisku a v bowlingovom klube sú dosť dobré) 4. Dosť dobrá a dynamická hudba k tomu 5.Veľmi dobrá réžia 6. Prítomnosť celkom známych hercov.................................................Seagal nepatrí do starého železa a týmto filmom mi to jesne potvrdil. Je pravda že ešte je trochu pribratý ale hýbať sa vie a dokonca aj hrať. S pokojným srdcom môžem konštatovať že film dopadol nad moje očakávania. P.S. Kedy ste Seagala videli hrať naposledi karty????????????????? P.S. č. 2 Jediné pre mna sklamanie bolo že posledného záporáka (ktorý sa staral o jeho dceru) seagal nenakopal poriadne do držky ale ho len proste zastrelil a hodil do auta ktoré vybuchlo. ()

• Na konci filmu donesie Seagalovi jedna žena balíček a fotku s mužom, ktorého má Seagal zabiť. V skutočnosti je to fotka samotného režséra Roel Reiného. Fotka bola odfotená pri natáčaní. (Seag)
  • Natáčeno od 7.května do 1.června 2007. (Stocki)
  • V přestřelce na hřbitově na závěr filmu dojdou Stevovi (Mark Elliot Wilson) ve zbrani náboje, přesto na Matta (Steven Seagal) zvládne s prázdným zásobníkem ještě dvakrát vystřelit. (rublik05)