Smrtící zbraň

Smrtiaca zbraň

Akční

USA, 2008, 100 min

• GILLWANDER

Béčkové akčné eso Steven Segal znovu hraje jednu so svojich obľúbených a podradných rolí, ktoré ho zase preslávili u béčkových filmov. Tento krát hraje gamblerského expolicajta, ktorý to zase niekomu naloží. Je pomstychtivý, má v sebe akúsi "iskru" dobra, ktorá ho robí dobrým človekom. Hovadina! Segal je magor! Žiadny akčný hrdina! Odpad pre uslintané deti s detskou obranou, ktoré nemo tlieskajú každému akčnému momentu, kde Segal dáva niekomu na piču. Ja obrnu nemám, preto mu sliny netečú po brade až k rozšlahanému rozkroku, netlieskam mu, mám totiž zviazané ruky vďaka všemohúcému Bohu, ktorý ma má asi v láske. "Segal, pakuj sa už do piče, kto ma neustále chrániť deti pred tvojim bojovým a trápnym umením?" Ešte, že sa dnes rodia deti, ktoré radšej likeujú nejakú slizkú stránku, než by mali pozerať samozničujúci šunt plný homogenických hovadín, ktoré po nadmernom užívaní spôsobujú u mužov odpadávanie penisov. U žien ani radšej nenapíšem čo bude odpadávať. To by bolo zhruba asi všetko. Pičovina! Nepozerať iba na vlastné smrteľne riziko. 0%(1.2.2014)

• Wacoslav1

Ne a ne. Ani na opakované shlédnutí mě tenhle film nebavil. Má takový nijaký tempo, postavy nezaujmou. Jediný co zaujme je, že tu Seagal zkusil zahrát něco jinýho než obvykle a moc se mu to nepovedlo. Po stránce akce je to bída, bitky nic moc přestřelky divný i ta závěrečná na tom hřbitově hrozně fádní. Mimo Seagala to nevytrhl ani Henriksen. Hlášky taky slabota, takže za mě poměrně profesionálně odvedená velká sterilní nuda.15%(22.10.2012)

Seagal rád obrací lahve dnem vzhůru a k tomu hraje poker. Poker face má skvělej už řadu let, ale tím jeho pokerové umění končí, takže bez peněz a bez budoucnosti bývalý člen elitní jednotky bere práci nájemného vraha s tím, že odklízet bude vlastně jen špínu na kterou spravedlnost nedosáhne. To je vlastně práce za kterou se člověk opravdu nemusí stydět a tak náš hrdina zlikviduje pár padouchů a život se obrací k lepšímu. Samo se vše zkomplikuje a bude to vypadat blbě ale znáte Seagala ten si umí poradit a závěrečná vybíjená na hřbitově bylo docela vydařené finále kde padouch utrousil krásnou větu, kterou Vám neprozradím. Za mě dobrá Seagalovka co nenudí . PS : Zajímalo by mě jestli té dceři toho psa nakonec fakt koupil.(22.8.2014)

• Derek

pistol whipped som zhliadol vramci svojho vikendoveho seagalovske dvojprogramu spolu s urban justice a treba povedat ze pistol whipped vychadza ako porazeny... seagal nikdy nebol genialny herec ale vzdy mal obrovske charisma co mu vo vacsine filmov vystacilo, tu sa snazi o akesi charakterne herectvo (ma problemy s alkoholom a je aj gambler) ale popravde totalne zlyhava a tym sa stava jednym z hlavnych zapornych bodov tohto filmu... rezia nie je uplne najhorsia a hlavne sa pochlapil aj strihac v porovnani s predchadzajucimi seagalovkami, takze suboje su celkom prehladne. skoda otrasnej televiznosti, viem ze je to film urceny priamo na video, ale i tak by sa to dalo natocit urcite trocha lepsie (a hlavne som prekvapeny ze este niekdo pouziva zvukovy efekt ,vsuuu, pri strihoch do minulosti). zaverecna prestrelka nie je uplne najhorsia a potesi i zaverecna "kremacia" hlavneho zaporaka... celkovo vzate je to o dost lepsie ako predchadzajuce odpadovky ale v porovnani s urban justice (ktora bola taka slusna dvojhviezdickova) je pistol whipped slabsi (i ked stale dvojhviezdickovy).(16.3.2008)

Nepresvedčivé seagalovské klišé, na aké som už z posledných rokov zvyknutý... Steven je poriadne z formy, veľa zo svojho umenia tu neukázal a radšej sa púšťal do prestreliek než do súbojov muža proti mužovi. Rok 2008 mal Seagal slabý, určité zlepšenie našťastie prišlo o rok neskôr s filmami Ruslan a čiastočne aj The Keeper, ktoré som videl skôr ako Pistol Whipped. Mimochodom, nemôžem si pomôcť, ale počas ľúbostných scén s tajomnou černoškou mi Štefan pripadal ako slon na hodine baletu...(21.9.2011)

• - Natáčeno od 7.května do 1.června 2007. (Stocki)

• - Scéna, ve které Matt (Steven Seagal) zapálí projektilem zápalky, je reálná. Dokonce sám Steven Seagal tento malý trik prý dokáže, ostatně se ho rozhodl předvést již v pořadu Steven Seagal – Muž zákona (od r. 2009). Zde se mu zapálení ovšem nepovedlo, jelikož došlo k odstřelení hlavičky zápalky. Vzhledem k tomu, že pořad není o zapalování zápalek, pokus se uskutečnil pouze jednou a bez přípravy.  (darebak)

• - Natáčeno ve městě Bridgeport v americkém státě Connecticut. (ssfan)