Starnúci bývalý policajt Matt Conlin (Steven Seagal) si vďaka svojej chorobnej hráčskej vášni narobil množstvo nepriateľov a obrovitánske dlhy, ktoré splatiť rozhodne nebude ľahké – presiahli už totiž milión dolárov! Keď však jedného dňa diskrétne skúpi akási tajná vládna organizácia všetky jeho dlhopisy, zdá sa, že sa naňho konečne opäť usmialo šťastie. Na oplátku za túto „láskavosť“ má Matt vypátrať zopár mocných kriminálnikov, ktorým sa vďaka ich hriešne veľkému bohatstvu až dosiaľ darilo stáť nad zákonom - a zlikvidovať ich! Nemá s tým v podstate žiadny väčší problém... No keď odmietne eliminovať skorumpovaného policajta, ktorého mylne považuje za čistého, je zrazu nútený pokúsiť sa prestrieľať na slobodu. Ocitne sa totiž v nezávideniahodnej situácii, v ktorej každý pohyb môže byť jeho posledným... (TV Markíza)

Trailer

Lateef

Na začátek musím zdůraznit, abyste těch 60% brali s určitým dodatkem: chtěl jsem tím především vyjádřit viditelné zlepšení oproti předchozím Stevenovým filmům. Pistol Whipped je nejlepší ´seagalovka´ za posledních šest sedm let! Především má schopnějšího režiséra, který natočil koukatelné souboje, ten v nadzemních garážích je sice krátký, ale lokty se lámou, a ten na bowlingu je vrcholnou bojovou sekvencí filmu, má slušnou choreografii a hlavně není rozstříhaný na tisíce milisekundových záběrů, jak jsme byli doposud zvyklí. Ale kupodivu budu chválit dál: líbila se mi hudba, tvůrci se snaží o pěkné kamerové záběry a i Steven, ačkoliv je evidentně objemnější, se stále umí hýbat a i obstojně hrát. Slušně vyseknul ex-poldu, který se utápí v neřestech (alkohol, hazardní hry) a zanedbává svoji dceru. Příběh vlastně není až tolik důležitý, hlavní je, že celkově to všechno na mě působí lepším dojmem. Auta se sama neopravují v následujícím záběru, střílí se opravdovými náboji, kulky naráží do překážek. Lance Henriksen určitě nemá hlavní roli, objeví se všeho všudy na pět minut, ale jeho přítomnost potěší. Nečekejte nějaký obrovský Stevenův comeback, ale na druhou stranu film stojí podstatně výš, než předchozí počiny. Steven stárne a nějakého jeho hitu se pravděpodobně již nedočkáme. Vezměme tedy zavděk alespoň takovouto akčňárnou, kde lze našeho oblíbeného hrdinu vidět při souboji v celé jeho kráse a kde mají scény normální návaznost bez velkých logických chyb. Objektivně je to spíš mezi dvěma a třemi hvězdičkami... ale ta Stevenova ´jin-jang´ bunda je supr! ()

Kaka

Spokojenost. Nejlepší film od Lovce policajtů. Steven Seagal je konečně v akčních scénách vidět celý a je jasně patrné jak a kdy dává své aikidovské údery. Akce je "bohatá", střelba kvalitní i napříč rozpočtu a celkově je film pěkně se tvářící béčko. Sice se příběhově opět nejedná o nic převratného, ale minimálně proměna hlavního hrdiny udiví. Steven už nehraje drsné klaďase a správňáky z let devadesátých. Jiná doba potřebuje jiného hrdinu. Není zásadový, není čestný a není slušný. Seagal hláškuje, vraždí za peníze a užívá si na plné obrátky. Není to už ono, ale je to dost možná jediný způsob, jak udržet akční ikonu alespoň ve hře. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná dráma so Stevenom Seagalom, ktorá patrí medzi jeho horšie filmy. Má pomerne dobrý príbeh o bývalom policajtovi, ktorý má problémy s hazardom a kvôli nim je v ťažkých dlhoch, no všetko sa zmení, keď tajomný muž splatí všetky jeho dlhy, čím nad ním získa kontrolu a chce, aby zabíjal vplyvných členov zločineckých organizácií. Ale nanešťastie to výrazne ovplyvní aj jeho osobný život. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním až tak moc spokojný. Zápletka síce v rámci žánru ponúka celkom slušný potenciál, ale nedarí sa ho ideálne využiť. Hlavným problémom je, že táto zápletka a postava sa k Seagalovi moc nehodia, kvôli čomu to nedokáže až tak utiahnuť, ako je u neho bežné, no aj celkovo tomu chýba ten správny náboj a osobnejší motív, takto mi to prišlo až príliš vlažné. Ale určite ani nemôžem len kritizovať, hlavne stredná fáza ma dosť bavila, no aj zvyšok je aspoň celkom obstojný. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Súboje majú zaujímavú choreografiu, sú úplne prehľadne natočené, takže sa dá vychutnať každý chvat a páči sa mi aj výber prostredí, len škoda, že väčšinou sú krátke, nepôsobia až tak drsne, ako zvyčajne a pre dej má väčší význam len jeden, ten najdlhší, zvyšok už pôsobí dojmom, že je tu hlavne na to, aby sa zvýšila akčnosť filmu. K tomu poteší aj niekoľko kratších prestreliek, prípadne slušná automobilová naháňačka, ale veľmi ma mrzí finále na cintoríne, to ma moc nebavilo. Najviac sa mi páči akcia v sídle Yakuzy, prípadne kratší súboj na parkovisku. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal je tu v dobrej forme, vidno, že v akcii nemá problém a navyše aj celkom slušne hrá, len škoda, že táto postava sa mu nehodí. Ale poteší aj dobrý výber vedľajších postáv, hlavne Lance Henriksen, ale aj zvyšné. Réžia a technická stránka sú až prekvapivo kvalitné, miestami veľmi zaujímavá kamera a niektoré scény majú výbornú atmosféru, na pomery akčných videofilmov sa jedná o veľmi výrazný nadpriemer. A ani hudba nesklame. Smrtiaca zbraň je pre mňa skutočne rozporuplný film, na jednej strane je z celej Seagalovej novodobej tvorby najkvalitnejšie natočený, napísaný, zahraný a prvýkrát sú súboje natočené plne prehľadne, ale zároveň ja som si Seagala obľúbil kvôli jeho špecifickým prvkom a tie sú tu zastúpené len minimálne. A tak je Smrtiaca zbraň dobrý film, ale osobne uprednostním mnohé tie síce horšie zvládnuté, ale aspoň seagalovskejšie. 71% ()

genetique

Po najlepšie natočenom Seagalovom akčnom súboji za posledných sedem rokov, mu ukázal vo filme jeden starček zdvihnutý palec nahor. Ja by som ešte jeden pridal a priklonil sa k pozitívnym hodnoteniam. Keď som film 'Urban Justice' okomentoval ako najlepší film od filmu 'Exit Wounds', tak som neveril, že sa vo svojej kariére ešte prekoná. Steven sa konečne objavuje v osobných súbojoch konečne v plnej kráse, hláškuje, v rámci možností kope, seká ruky, lakte, proste baladická a nostalgická záležitosť pre každého, aspoň trošku seagalovského fandu. Konečne sa zlepšilo technické spracovanie, choreografia súbojov aj prestreliek, či dokonca autonaháňačiek. Dej samozrejme znovu stojí až na vedľajšej koľaji, konečne však dávajú jednotlivé a nasledujúce scény ucelený a komplexný zmysel. A keď by mi pred týmto filmom niekto povedal, že ešte niekedy budem chváliť snahu o dramatickú líniu filmu, spojenú so Seagalovými hereckými schopnosťami, asi by som chytil silný záchvat smiechu, ale Steven naozaj prekvapil aj po tejto stránke. Otvorene povedané, som nesmierne rád tomuto filmu a keď už nič lepšie nepríde, nebude mi Stevena a jeho posledných cca 15filmov až tak ľúto, a toto bude z nich jediný, ku ktorému by som sa v budúcnosti ešte vrátil. 75%. ()

tron

„Takto zabíjame. A takto umierame.“ Na filme je dosť poznať, že ho písal scenárista Ronina (!), takže Seagal tu hrá na svoj vkus atypickú postavu: alkoholika, gamblera, rozvedeného muža, hovorí sa tu o jeho obrovskom penise (legenda hovorí, že podobné veci - mal to aj v Ťažko ho zabiť, spomínate? - si pripisuje do scenárov sám a nikto mu to nedokáže zatrhnúť), je postrelený (čo tiež v jeho filmografii nevidíme často), sexuálne zneužitý (!) ženou (!!) pre vyššie ciele (!!!) a dokonca (myslím fyzicky, žiadna metafora) uteká (!!!!), síce málo, ale uteká. K tomu (ale v dosť maličkej úlohe) Lance Henriksen, solídne a dlhé akčné finále (na cintoríne) a pár ostrých hlášok typu „Nechaj si tie kecy, rozbijem ti hubu“, ktoré mi pravdupovediac v živote trochu chýbali. ()

• V přestřelce na hřbitově na závěr filmu dojdou Stevovi (Mark Elliot Wilson) ve zbrani náboje, přesto na Matta (Steven Seagal) zvládne s prázdným zásobníkem ještě dvakrát vystřelit. (rublik05)
  • Scéna, ve které Matt (Steven Seagal) zapálí projektilem zápalky, je reálná. Dokonce sám Steven Seagal tento malý trik prý dokáže, ostatně se ho rozhodl předvést již v pořadu Steven Seagal – Muž zákona (od r. 2009). Zde se mu zapálení ovšem nepovedlo, jelikož došlo k odstřelení hlavičky zápalky. Vzhledem k tomu, že pořad není o zapalování zápalek, pokus se uskutečnil pouze jednou a bez přípravy.  (darebak)
  • Natáčeno ve městě Bridgeport v americkém státě Connecticut. (ssfan)