Smrtící zbraň

Pistol Whipped

Smrtiaca zbraň

Akční

USA, 2008, 100 min

Někdy ze začátku jsem myslel, že je to volný pokračování na Lidský terč, jak jsem viděl přestřelku na hřbitově a Henriksena. Tenhle film byl celkem fajn, akce bylo tak akorát, Seagal je uvedenej jako špatnej člověk, ale film začně v době, kdy už se snaží napravit, takže vlastně nic. Příběh mě nenudil a poslední přestřelka byla dobrá až na ty chyby! A libila se mi postava Blue.(27.4.2015)

• Xmilden

Ano na Seagala je to slušný film, když si vezmeme že váží bůhvíkolik kilo a nosí jen úplně plandavé trička, to ale přece neznamená, že tady budu dávat téměř totožné hodnocení jako u jeho skvostů, jakými byly Přepadení v pacifiku, Nico, Nemilosrdná spravedlnost. Takovou kvalitu Smrtící zbraň nemá ani náhodou. Můj názor je, že by se na to Steven měl úplně vykašlat. Navíc když po něm ve filmech vyjíždějí i docela pěkné ženské, to už opravdu realita není. I těm herečkám to nemůže dělat dobře. Ale jinak je to celkem pohodový film, který patří mezi ty průměrně co lamač kostí natočil. 40%(25.11.2008)

• Lacike

Pustit si tuto Seagalovku po jeho prvych styroch klasikach je dost sokujuci zazitok. A to Pistol Whipped patri medzi to lepsie z jeho srackoidneho video obdobia. Pritom, co sa týka velkoleposti, tak velmi nezaostava za jeho rannymi filmami. Jedna nahanacka, 2 väcsie prestrelky a par bitiek boli u Seagala standardom aj v jeho zaciatkoch. Hlavný rozdiel je v prevedeni. Seagal sice nikdy nepracoval so spickovymi rezisermi, ale rutineri na prelome 80/90 rokov mali o niekolko tried vyssi standard ako sucasni video beckari a na akciu bolo radost pozerat. Pistol Whipped sice netrpi bleskovym neprehladnym strihom a Seagal sa tentokrat snazil absolvovat väcsinu bitiek bez vyrazneho pouzita kaskaderov, ale choreografia je podstatne menej napadita, Seagal posobi unavene a je sterilne natocena. Takisto prestrelky pôsobia monotonne. A kratka nahanacka je vylozene k smiechu. Co prekvapi este viac, je ze nefunguje ani zapletka. Sice sa snazili Seagala stylizovat do ineho typu postavy ake bezne hrava, ale prilis mu to nesedi a Seagal posobi vylozene nesympaticky. Nema tu jedinu scenu v ktorej by posobil nejak impozantne a dialogy su totalne trapne. Napriek tomu vsetkemu sa bohuzial stale jedna o jeden z tych lepsich novodobych Seagalovych filmov. Co len svedci o tom ako strasne hlboko klesol a je mi to strasne luto pretoze dakedy davno patril medzi ultimativnych akcnych hrdinov. Dnes je uz nepouzitelny a dufam, ze sa mu nepodari dostat do ziadneho dielu Expendables. 5/10 v ramci Seagalovych videosraciek. 3/10 v ramci jeho klasik.(13.5.2012)

hlavně díky skvěle sestříhaným soubojům, které řeší ten roztomilý, čím dál tím kulatější copatý koblížek pro jistotu z 99% už jen kulkami, protože větší fyzickou námahu by zřejmě neudejchal, také díky dobře padnoucí hudbě a díky roli hláškujícího alkáče padnoucí na stývího jako ulitá jsem se hodinku a půl poměrně příjemně bavil... not bad! 60%(18.8.2008)

Pro mě velké překvapení! Nejlepší film od roku 2002 s mým nej hercem Stevenem Seagalem. Film je pro něj netypický v mnoha směrech ... jednak Stevenova postava Matta pije a zanedbává svoji malou dceru. Musím pochválit i příběh,který byl hezky sladěn s hudbou jejiž hudební motivy se ve filmu opakovali v různých variací a tak... Akční scény bojové byly vynikající , zejména na parkovišti nebo u těch karet... přestřelky se také povedly , hlavně konec. Tudíž nedám nic jiného než 5*. Mé hodnocení je 96% = *****(8.11.2010)

• - Pracovní název: Marker. (Stocki)

• - Natáčeno ve městě Bridgeport v americkém státě Connecticut. (ssfan)

• - V přestřelce na hřbitově na závěr filmu dojdou Stevovi (Mark Elliot Wilson) ve zbrani náboje, přesto na Matta (Steven Seagal) zvládne s prázdným zásobníkem ještě dvakrát vystřelit. (rublik05)