poster

Rin Tin Tin

 • Bulharsko

  Finding Rin Tin Tin

 • Slovensko

  Rin Tin Tin: Štvornohý hrdina

 • Slovensko

  Rin Tin Tin: Skutočný príbeh

Rodinný

Bulharsko / USA, 2007, 87 min

 • Viktooorka
  **

  Rin Tin Tin je upgradovaná verze komisaře Rexe, s tím rozdílem, že Rex byl věrohodný psí hrdina, kdežto Rin Tin Tin super hrdina. Asi Sárinku nějak špatně učím. Místo "dej pac" by měla umět salutovat. Močit místo po celé zahradě, by měla do hrnečku. Kam se hrabe "přines klacíček“, když se mnou může hrát poker a v hospodě mi může dělat taky společnost, psi jsou očividně hrozní alkoholici :-) A ještě bych chtěla vzkázat majiteli Rin Tin Tina. Všimla jsem si, že během filmu mu ošklivě slzela očíčka. Se Sárou jsme měli podobný problém, ale oční kapky Ophthalmo-Everal ji pomohli. Zkuste to ;-) Takže sečteno podtrženo, film mi udělal ze života chaos. Zjistila jsem, že svoji fenku učím asi podle starých zákonů, že nejkrásnější chlap ve filmu byl modrooký sirotek (SPOILER nakonec se ukázalo, že sirotek není KONEC SPOILERU) a že i z nepřátel, můžou být přátelé (není to divné? :o) Film je milý, ale i na vlčákooomilku moc přehnaný. Nedělejte z tak krásných a chytrých stvoření cirkusovou atrakci. Jinak budu kousat!(27.1.2010)

 • tomtomtoma
  **

  Rin Tin Tin je průměrným filmem rodinného žánru. Roztomilý a inteligentní domácí mazlíček na vlně nadhledu zaujme a znehybní především děti. Zjednodušené charakterové typy zvýrazňují nadsázku, která se shlédla v grotesce a stavy celoplošné zkázy hrubé síly jsou toho důkazem. Občas příběh zabrousí na vážnější strunu a s patetickou pietou glorifikuje psího hrdinu. Hlavní atrakcí humorně laděného rodinného filmu je německý ovčácký pes Rin Tin Tin. Trochu zklamání přinese zjištění, že neumí pilotovat letadlo, ale ani tak jeho kousky neurazí. Hlavní lidskou postavou je Lee Duncan (sympatický Tyler Jensen), nálezce nevšední psí školky a příkladný americký pilot jde hrdinným způsobem vpřed, jako důkaz americké udatnosti, odvahy, šlechetnosti a úspěchu. Věrným soudruhem v dobrém i zlém je Gaston (Gregory Gudgeon), francouzský výřečný mechanik s dobrým srdcem. Výraznou postavou je Nikolaus (Ben Cross), německý válečný zajatec a symbol lidskosti, překonávající vnucovanou národnostní nenávist. Zlo je vykresleno v karikaturách amerického vojenského kuchaře Johnsona (Steven O'Donnell), lakotného a prodejného sadisty, a nenávistného amerického majora Snickense (William Hope) s hystericky závistivou snahou o pokoření hrdiny. Účinek zvířecího hrdiny zvyšuje vždy přítomnost dítěte, a proto je zde Jacques (Ivan Rankov), tiše snášející kuchařovu krutovládu. Z dalších rolí: přívětivý a vstřícný americký kapitán Sandman (Todd Jensen), laskavý americký poručík Bryant (Ian Porter), vděčný a lidský americký generál (Garrick Hagon), nenasytně spekulující francouzský kupec Henri (Velizar Binev), či naštvaný Goliáš (Ljubo Ganev). Psí hrdina, groteska a nadsázka je vhodná kombinace k odreagování bez nutnosti přemýšlení. A vzpomínku brzy zanese prach zapomnění.(17.11.2017)

 • Orlau32
  *****

  Je to životopis najslavnějšího filmového pejska, jaký vůbec film v Hollywoodu měl. Hrál v 25 filmech a těšil děti celého světa. Rin Tin Tin byl tak slavný, že vstoupil do rčení všech pejskařů, kteří měli šikovné a chytré pejsky. "No ty jsi úplný Rin Tin Tin " se povídalo a myslím, že dodnes povídá. Tento film natočil režisér Danny LERNER v r.2007 jako vzpomínku, kde se narodil, našel, a jak se dostal od USA nejslavnější pes všech dob. Datum jeho narození byl asi konec r.1917. Milý a citově velmi dobře udělaný film pro dospělé i děti. Chápu, že ti,kteří o tom pejskovi absolutně nic nevědí a nikdy o něm neslyšeli hodnotí film méně než průměrem, ale i tak je ten film lepší.(17.1.2009)

 • Fingon
  ****

  Nejblíže jsem přišel do styku se sousedovic hafanem, takže toho o psech moc nevím, taky jsem neviděl žádný z původních filmů o Rin Tin Tinovi (ale zato jsem viděl jeho oficiální stránky, kde doteď prodávají jeho potomky, takže máte-li zbytečných pár tisíc dolarů a hodně štěstí...), takže hodnotím pouze z hlediska poučeného filmového nadšence. Některé momenty jsou nelogické a přitažené, nejvíce ovšem tahají za oči letecké scény na digitálním pozadí. Film hojně využívá zpomalování (když pejsan jedná moc rychle) a zrychlování (hlavně pro komický efekt - část scén s kuchařem) záběrů, některých Rin Tin Tinových kousků se dosahuje převíjením pásu tam a zase zpátky. Momenty, ve kterých hafan nasává a troubí (ze zadku i z trumpety, kdy dokonce vyloudí trylek pro vojenský nástup), raději přeskočím a zmíním se ještě o hezké kameře a měkce nasvíceném obrazu, který i přes dobové zasazení snímku v první světové válce působí velice mile. Trochu mě zklamalo, že film končil odjezdem do Ameriky a inzerovanou kariéru v Hollywoodu odbude pouze titulkem, ale holt asi nemůžu chtít všechno - jinak by to ale byla sebereflexe hollywoodské historie par excelence - ale díky aspoň za tu grotesku. PS, nasere pejskomily, když řeknu, že podle závěrečných titulků na filmu spolupracovali i čeští chovatelé?:)(2.5.2010)

 • Ditulka
  **

  bohužel musím souhlasit s numanem...jestliže je to podle pravdy, proč to taky nebylo natočeno normálně, ale jako hloupá komedie či pohádka pro děti? salutující či brečící pes je na mě trošku moc..mohlo to být mnohem lepší..máme dva NO a mám tu rasu moc ráda, tak za krásné pejsky dvě hvězdičky..škoda no(11.2.2009)

 • - Ve scéně na pařížském nádraží, které zastoupilo jedno z bulharských nádraží, se objevují záběry na vlakovou soupravu, kterou netvoří vagony z pvní světové války. Film se má odehrávat roku 1918, vagony v soupravě jsou ale typu Y/A, které se začaly vyrábět ve Východním Německu v roce 1962. (bejkovec)