foto

Velizar Binev

  • nar. 8.3.1967 (52 let)
    Sofie, Bulharsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bulharský herec a umělec Velizar Binev celým svým jménem Velizar Nikolaev Binev se narodil 8. března 1967 v Sofii v Bulharsku. V roce 1991 vystudoval Národní akademii divadelních a filmových umění v Sofii. V roce 2002 se oženil s Nushou Binevou. Kromě herectví se věnuje i umělecké činnosti. Obvykle hraje záporáky pocházející z Ruska či Ukrajiny. Mluví bulharsky, rusky a anglicky.

První větší roli si zahrál v roce 1999 ve filmu VYHNANEC. Pak přišlo několik méně kvalitních filmů, ale o dva roky později se objevil ve filmu U.S. SEALS 2 a také ve filmu ŠEDÁ ZÓNA. V roce 2003 si zahrál ve filmu PEKLO, kde se objevil v hlavní roli Jean-Claude Van Damme. O rok později se objevil po boku Wesleye Snipese ve filmu DEVĚT ŽIVOTŮ, s ním si zahrál i ve filmu STŘELEC. V roce 2006 si zahrál roli trenéra Uriho Boyky (Scotta Adkinse) ve filmu NEPORAZITELNÝ II. V roce 2009 si zahrál nájemného vraha v TURNAJI ZABIJÁKŮ. O rok později dostal více prostoru ve sci-fi akčním snímku LEDOVÉ MONSTRUM.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace