Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladičký In-ho se ve škole zastal dívky Mi-ju, ta ho za to pozvala na své narozeniny. Než ale mohlo ze vzájemných dětských sympatií vyrůst něco více, Mi-ju mizí na nějakou dobu pryč kvůli dluhům její rodiny. O několik let později se opět setkávají. Díky neštěstí v rodině Mi-ju se z nich stávají dobří přátelé, In-ho ale není schopný Mi-ju říct, co k ní cítí. Mi-ju díky dluhům znásilní místní gangster, In-ho splní svůj slib, že se o ni postará, gangstera pobodá a končí ve vězení. Mi-ju ho nenavštěvuje, jak slibovala, ale mizí do Japonska, a In-ho myšlenky na ni pohřbí hluboko v sobě. Po odchodu z vězení se na něj usměje štěstí a stává se díky svému rváčskému talentu bodyguardem majitele ocelárny, ve které si našel práci. Postupně se vyšplhává výše a stává se oblíbencem svého šéfa. Pak potkává znovu Mi-ju – v postavení které brání jejich lásce víc, než kdy jindy. (Natascha)

(více)

Recenze (17)

t_gon 

všechny recenze uživatele

Damned Destiny! Přesně tohle přijde na jazyk každému, kdo si počká na konec „nenaplněné lásky“ mezi In-hoem a Mi-ju. Jednoduchá formule stavby scénáře, která v lecčem kopíruje od starších kousků může někoho, kdo je již podobnými typy přesycen unavit, druhého zase potěšit. V rámci žánru jasný nadprůměr a každý kdo má vztah k podobným filmům si zde najde své. Ať už jsou to akční pasáže, milostná vazba mezi hlavní dvojicí (Mi-ju je k sežrání), jež jak tombac píše, s léty vůbec nerezaví nebo čistě kariéra In-hoa. Jen z mého pohledu je zde několik momentů, které mohly nabídnout mnohem více (vězení, „kentucky piknik…“). ()

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Nějakou dobu jsem spekuloval, jak to ohodnotit, tenhle film je sice na jednu stranu hodně pěkně udělaný, ale na druhou stranu z toho je cítit taková jistá sterilita a umělost. U korejáků je to nakonec celkem běžné, ale i přes to mi to nemůže přestat vadit; čtyři je taky výborné hodnocení. Fajn kousek. ()

Reklama

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Výborné jihokorejské drama, u kterého scenáristé vsadili více na citové vydírání a akci tím trošku zastínili, což je škoda. Pochmurný, drsný a citově i atmosfericky ledový příběh o lásce In-ho a Mi-ju, která skončí jako z románu Williama Shakespeara o Romeovi a Julii. I když jsem od snímku čekal mnohem více akce a výbuchů emocí, tak mě přesto Sarang nezklamal. 75 % ()

tombac 

všechny recenze uživatele

A Love je některými filmovými fanoušky na netu přirovnávána k výbornému A Bittersweet Life. S Ji-woonovým gangsterským opusem ji však de facto moc prvků nepojí. Kromě prostředí, které se ale vyprofiluje až v druhé polovině snímku a vytříbeného vizuálu, tu máme motiv osudové lásky, na již tu platí rčení "stará láska nerezaví". Atmosférou však A Love v poslední třetině A Bittersweet Life skutečně hodně připomíná. Příběh judisty In-hoa, kterému je díky jeho schopnostem a činům souzena dráha gangstera, určitě patří mezi ty lepší korejské žánrové filmy. ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Typicky korejské, bolestivé, smutné, depresivní, bojové, gangsterské, zamilované, nešťastné. A k tomu velmi pozitivní konec. Dějová zápletka byla sice dobrá, ale nevím, nějak se mi to nelíbilo, bylo to utahané, až moc katastrofální. Film, který se nehodí pro bolavé duše a pro slunečné dny. ..a jak to bylo zajímavý, že se pořád někde potkávali.. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama