poster

Sarang

 • Jižní Korea

  사랑

 • anglický

  A Love

Akční / Drama

Jižní Korea, 2007, 104 min

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá romantická akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladom judistovi, ktorý sa po súboji s jedným gangsterom spolu spriatelia a zapáči sa mu jeho sestra, ktoré jeho city opätuje. Ale keď jej jeden zločinec ublíži, pomstí sa mu a skončí vo väzení, čo jeho vzťah s ňou preruší, no po návrate sa ich cesty nečakane znovu spájajú, ale ich potenciálny vzťah už nie je okolím tolerovaný. No láska si vždy nájde cestu. Spracovanie je na tom dobre, ale aj tak sa z toho dalo získať aj viac. Dej je po celý čas zaujímavý a aj slušne dynamický, dej by sa dal rozdeliť na dve väčšie fázy, pred väzením a po väzení, obe ma bavili približne rovnako, nájde sa v nich viacero zaujímavých alebo aj výborných situácií, no aj tak mám pocit, že sa to všetko dalo podať ešte o stupeň lepšie, za čo ale môže hlavne tá krátka dĺžka, viacero častí by chcelo prepracovať, hlavne budovanie vzťahu medzi hlavným hrdinom a jeho novým vplyvným šéfom. Nevtiahlo ma to až tak moc, ako viaceré podobne zamerané filmy. Ale chválim poslednú štvrťhodinu, síce aj o nej platí, že sa z toho dalo získať viac, ale obsahovo je to výborné. Čo sa týka akcie, tak tej tu moc nie je, prakticky len pár súbojov, ale zase tie sú celkom dobre zvládnuté. Herecké obsadenie sa mi páči, Joo Jin-Mo v hlavnej úlohe je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, k tomu príjemná Pak Si-yeon, slušní záporáci a pár dobrých vedľajších postáv. Réžiu a technickú stránku stránku by som označil za žánrový priemer, v ničom nesklamú, ale nie sú ani v ničom výnimočné. Film mal potenciál, aby sa zaradil medzi tých najlepších predstaviteľov žánru, čo sa nestalo, ale aj takto som spokojný, pozerá sa na to viac než dobre. 71%(22.6.2012)

 • t_gon
  ****

  Damned Destiny! Přesně tohle přijde na jazyk každému, kdo si počká na konec „nenaplněné lásky“ mezi In-hoem a Mi-ju. Jednoduchá formule stavby scénáře, která v lecčem kopíruje od starších kousků může někoho, kdo je již podobnými typy přesycen unavit, druhého zase potěšit. V rámci žánru jasný nadprůměr a každý kdo má vztah k podobným filmům si zde najde své. Ať už jsou to akční pasáže, milostná vazba mezi hlavní dvojicí (Mi-ju je k sežrání), jež jak tombac píše, s léty vůbec nerezaví nebo čistě kariéra In-hoa. Jen z mého pohledu je zde několik momentů, které mohly nabídnout mnohem více (vězení, „kentucky piknik…“).(5.1.2008)

 • tombac
  ****

  A Love je některými filmovými fanoušky na netu přirovnávána k výbornému A Bittersweet Life. S Ji-woonovým gangsterským opusem ji však de facto moc prvků nepojí. Kromě prostředí, které se ale vyprofiluje až v druhé polovině snímku a vytříbeného vizuálu, tu máme motiv osudové lásky, na již tu platí rčení "stará láska nerezaví". Atmosférou však A Love v poslední třetině A Bittersweet Life skutečně hodně připomíná. Příběh judisty In-hoa, kterému je díky jeho schopnostem a činům souzena dráha gangstera, určitě patří mezi ty lepší korejské žánrové filmy.(1.1.2008)

 • terunka003
  ***

  Typicky korejské, bolestivé, smutné, depresivní, bojové, gangsterské, zamilované, nešťastné. A k tomu velmi pozitivní konec. Dějová zápletka byla sice dobrá, ale nevím, nějak se mi to nelíbilo, bylo to utahané, až moc katastrofální. Film, který se nehodí pro bolavé duše a pro slunečné dny. ..a jak to bylo zajímavý, že se pořád někde potkávali..(30.8.2010)

 • Ceres
  *

  Ach, tak tohle byla zvrácenost, co Kwak napsal a zrežíroval. Nejen, že je obsazena strašně nesympatická, ale i ne pěkná herečka do hlavní role. Příběh je z totální slátanina, které se nedá uvěřit, navíc to rozuzlení a všude přítomná sentimentálnost je velmi špatná. Technicky dokonalé, ale film, který je totálně mimo a kýč jako prase. Tohle vidět v kině, tak bych těžce litoval vyhozených peněz. I o hovně se dají točit filmy všude, bohužel, ani Korea není vyjímkou.(19.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace