poster

Sarang

 • Jižní Korea

  사랑

 • anglický

  A Love

Akční / Drama

Jižní Korea, 2007, 104 min

 • Pethushka
  ****

  Scénář filmu je hezký, ale ne až tak nápaditý. Vlastně mám pocit, že několik podobných filmů už jsem viděla. To by ale tolik nevadilo, protože něco svého to přesto má. Víc mi vadí, že ze začátku není moc vychytaná milostná linka. Si Yeon Park je tu ještě docela mladinká, a přišlo mi, že se neuměla pořádně vyjádřit. A nebo jí prostě jen tahle role nesedla. Každopádně s ní obvykle bývám spokojenější. 3,5*(7.10.2012)

 • terunka003
  ***

  Typicky korejské, bolestivé, smutné, depresivní, bojové, gangsterské, zamilované, nešťastné. A k tomu velmi pozitivní konec. Dějová zápletka byla sice dobrá, ale nevím, nějak se mi to nelíbilo, bylo to utahané, až moc katastrofální. Film, který se nehodí pro bolavé duše a pro slunečné dny. ..a jak to bylo zajímavý, že se pořád někde potkávali..(30.8.2010)

 • tombac
  ****

  A Love je některými filmovými fanoušky na netu přirovnávána k výbornému A Bittersweet Life. S Ji-woonovým gangsterským opusem ji však de facto moc prvků nepojí. Kromě prostředí, které se ale vyprofiluje až v druhé polovině snímku a vytříbeného vizuálu, tu máme motiv osudové lásky, na již tu platí rčení "stará láska nerezaví". Atmosférou však A Love v poslední třetině A Bittersweet Life skutečně hodně připomíná. Příběh judisty In-hoa, kterému je díky jeho schopnostem a činům souzena dráha gangstera, určitě patří mezi ty lepší korejské žánrové filmy.(1.1.2008)

 • Sysel_CZ
  ****

  Nějakou dobu jsem spekuloval, jak to ohodnotit, tenhle film je sice na jednu stranu hodně pěkně udělaný, ale na druhou stranu z toho je cítit taková jistá sterilita a umělost. U korejáků je to nakonec celkem běžné, ale i přes to mi to nemůže přestat vadit; čtyři je taky výborné hodnocení. Fajn kousek.(31.8.2008)

 • sniper18
  ****

  Je to celkom dobrá romantická akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladom judistovi, ktorý sa po súboji s jedným gangsterom spolu spriatelia a zapáči sa mu jeho sestra, ktoré jeho city opätuje. Ale keď jej jeden zločinec ublíži, pomstí sa mu a skončí vo väzení, čo jeho vzťah s ňou preruší, no po návrate sa ich cesty nečakane znovu spájajú, ale ich potenciálny vzťah už nie je okolím tolerovaný. No láska si vždy nájde cestu. Spracovanie je na tom dobre, ale aj tak sa z toho dalo získať aj viac. Dej je po celý čas zaujímavý a aj slušne dynamický, dej by sa dal rozdeliť na dve väčšie fázy, pred väzením a po väzení, obe ma bavili približne rovnako, nájde sa v nich viacero zaujímavých alebo aj výborných situácií, no aj tak mám pocit, že sa to všetko dalo podať ešte o stupeň lepšie, za čo ale môže hlavne tá krátka dĺžka, viacero častí by chcelo prepracovať, hlavne budovanie vzťahu medzi hlavným hrdinom a jeho novým vplyvným šéfom. Nevtiahlo ma to až tak moc, ako viaceré podobne zamerané filmy. Ale chválim poslednú štvrťhodinu, síce aj o nej platí, že sa z toho dalo získať viac, ale obsahovo je to výborné. Čo sa týka akcie, tak tej tu moc nie je, prakticky len pár súbojov, ale zase tie sú celkom dobre zvládnuté. Herecké obsadenie sa mi páči, Joo Jin-Mo v hlavnej úlohe je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, k tomu príjemná Pak Si-yeon, slušní záporáci a pár dobrých vedľajších postáv. Réžiu a technickú stránku stránku by som označil za žánrový priemer, v ničom nesklamú, ale nie sú ani v ničom výnimočné. Film mal potenciál, aby sa zaradil medzi tých najlepších predstaviteľov žánru, čo sa nestalo, ale aj takto som spokojný, pozerá sa na to viac než dobre. 71%(22.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace