Kráska a Ošklivka

Kráska a tá druhá

Komedie / Romantický

USA, 2008, 87 min

• Foo

Čekala jsem něco povrchního, hloupého a smutného. Nebylo. Neumím to vysvětlit, ale mám pocit, že jsem už měla tu čest vidět i horší komedie. Začínám mít pocit, že jsou lidé proti Paris jen zaujatí, že je bohatá a výstřední. Náhodou bylo hezké, jak podporovala svoji kamarádku. Nemluvě, která z nás si někdy nepřipadala oproti své kamarádce jako ošklivka Katka? Asi na tom něco bude, že ty nejhezčí nebo nejcharizmatější mají k sobě kamarádku s úplným opakem. Jen ten konec byl takovej zvláštní, jak se ze snímku do snímku stala úplně jinou, krásnější.(11.6.2011)

• uiu

Byla žila jedna sexy kočka (Paris Hilton) a ta měla jako nejlepší kamarádku tu nejošklivější holku na světě - zarostlé obočí, bradavice na obličeji, příšerný chrup atd. (prostě typická filmová ošklivka). S tou kráskou by strašně chtěl chodit hrdina našeho filmu, jenže ona se zapřísáhla, že dokud nebude randit její kamarádka, tak nebude ani ona. Takže náš hrdina musí najít natolik statečného kluka, který by dokázal být s tak hnusnou nestvůrou, jenže během toho hledání zjišťuje, že pod slupkou těch chlupů a bradavic je milá fajn holka do které se nakonec zamiluje. Samozřejmě přichází na řadu typické klišé, kdy si ošklivka nechá spravit zuby, odstranit bradavice a vytrhat obočí a je z ní neuvěřitelně sexy holka, což nikdo nečekal. A stejně tak zjistí, že vlastně ta sexy blonďatá kost, kterou celou dobu chtěl je jen namyšlená káča, které jde jen o to, jak lidé vypadají a uvnitř je prohnilá jak týden starej banán. Film není skoro vůbec vtipný a když už, tak těží jen ze "šerednosti" ošklivky. Snaží se nést velké poselství o tom, že není důležité, jak vypadáme, ale jací jsme uvnitř, ale nedochází mu, že to 99% populace už dávno ví.(29.7.2010)

• castor

Paris nemusí zákonitě znamenat zlo, tudíž "odpadové!" hodnocení nečekejte. Místy úsměvná, naprosto standardní a především veskrze "nezávadná" záležitost, těžící z omletého tématu, kterak krásná Barbína a ošklivá Nicka proplouvají životem. Na dětské hvězdičce "Al Lambert" se maskéři náležitě vyřádili, zbytečně "kritizovaná" Paris pak zvládá i jiné role než ty z amatérského porna!! Viděl jsem podstatně horší.. Nebudu jako jiní filmu, u kterého jsem se několikrát nenuceně zasmál, dávat mizerné hodnocení.. 40% si zaslouží..(3.3.2009)

• lennyd

Už od dětských let byla blonďatá Cristabel /Paris Hilton) idolem všech okolních chlapců. A už od dětských let byla ošklivka June (Christine Lakin) naopak jejich postrachem. I v dospělosti ale tyto dívky zůstávají pospolu, a kdo by si chtěl s Cristabel něco začít, musí nejdřív "přejít" přes June. A to je případ i Nata (Joel Moore), který si po posledním rozchodu se svojí dívkou uvědomí, že bez Cristabel, své dětské lásky nemůže žít... Uff. Nejdříve jsem celý film chtěl ohodnotit jediným slovem, ale pak jsem si uvědomil, že zrovna toto slovo by tu asi neprošlo, navíc nehodlám morálně kazit diváky, kteří by náhodou se na tento film chtěli přece jen podívat. Radím dobře - nedělejte to. Film je tak neuvěřitelně hloupý, že se mi nechce věřit, že by si scénář nenapsala Paris Hilton sama. I když si výše zmiňovaná hraje na onu krásku, už v první scéně, ve které se objevila se mi chtělo zvracet. Naproti tomu u "ošklivky" Christine Lakin bylo jasné, že se stačí umýt, a hnedka je jasné kdo je tu král(ovna). No nic, přežil jsem to, a to je nejdůležitější ...(4.11.2009)

• Petus

Matně přemýšlím, proč jsem na tuhle hovadinu vůbec hodinu a půl zírala, když pohled na "ošklivku" ve mě v některých momentech vyvolával lehké žaludeční obtíže a v některých scénách už ty oči bloudily všude možně, jen ne po obrazovce. A přesto jsem se překvapivě dívala a hlavně dodívala až do konce. Tak buď trpím lehce masochistickými sklony a nevím o tom, nebo to venkoncem nebylo až tak stupidní - tedy stupidní to bylo, ale tak nějak docela zábavně. Každopádně dávám za jednu a jdu se nad sebou pořádně zamyslet.(17.9.2012)

• - Za první víkend tento film vidělo průměrně v jednom kině jen 28 diváků. (HappySmile)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, a to po dobu méně než 5 týdnů. (rafix)

• - Paris Hilton byla za svůj výkon ve filmu v roce 2008 oceněna Zlatou malinou pro nejhorší herečku. (Pepinec)