poster

7eventy 5ive

 • USA

  Dead Tone

Horor / Thriller

USA, 2007, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • J*A*S*M
  **

  Po sto prvé a zase špatně. Další napodobenina Vřískotu, tentokrát je ale podobnost s ním opravdu markantní - 75 vykrádá snad všechny vřískoťácké motivy - maskovaný zabiják, totožnost vraha, telefonní hovory, závěrečný zvrat atd. Hlavní problém je v tom, že je to všechno zpracováno strašně nezáživně - ačkoli se v druhé půli jede tempem co pět minut, to mrtvola, divák se nudí a kontroluje hodinky, kdy už to jako skončí. Další kapitolou jsou postavy a jejich jednání - herci jsou v rámci teenage-slasheru v normě, problém je, že nepůsobí zrovna sympaticky, a nad věcmi, které je nutí scénář dělat, zůstává rozum stát (např. dívka dobrovolně sdělující tajemnému hlasu v telefonu přesnou adresu místa, kde se právě nachází, ačkoli byla před chvílí svědkem toho, jak tajemný hlas v telefonu někoho brutálně vraždí). A to se radši ani nezmiňuju o nechtěně komické dvojici detektivů, která se v průběhu děje bohužel taky několikrát objeví. Film můžu doporučit leda tak ke sledování ve velkém kolektivu, ketrý bude glosovat dění na obrazovce - pak by to mohla být zábava. PS: Titulková scéna je lepší než celá následující hodina a půl.(26.12.2007)

 • ricci.s
  **

  Už by som konečne chcel vidieť teen slasher, ktorý je aspoň trochu inteligentný, tento to však určite nie je. Zase som sa chytal za hlavu pri tých stupídnych dialógoch a nelogickom správaní protagonistov. - Všetci tu umrieme! - Nie, zvládneme to! - Nie, umrieme tu! - Je to tvoja vina! - Nie je to jeho vina, je to len vrahova vina! - Musíme držať spolu! - Musíme odtiaľto preč! - Idem po kľúče, ostaňte tu. ...atď. A už sa všetci rozdelia, aby ich zabijak mohol jednoduchšie dostať. Hojný počet vrážd (miestami celkom podarených) + vcelku netradičné rozuzlenie to ako tak držia nad vodou. Tak či onak, tento žáner je už pre mňa dlhšiu dobu nezaujímavý a nevidím v tom nijaký zmysel ani prínos, aby sa točili ďalšie takéto otrepané horory (aj keď ja si asi nikdy nedám rady a stále ich budem pozerať... keď už nie je čo... a nadávať).(1.2.2011)

 • kaylin
  **

  „7eventy 5ive“ je prostě klasicky špatný slasher, kterých je natočených až příliš mnoho, a vy už ani nevíte, proč se vlastně pořád točí. Dobře, tady by i důvod byl, protože nápad není nejhorší, ale zůstalo jen u nápadu, který je krutě nevyužit a který nevytváří snad jedinou děsivou nebo napínavou scénou. Kdyby se alespoň trochu více dalo zabíjení a více se to propracovalo, možná by to bylo snesitelnější.(20.5.2017)

 • chiara
  ***

  najlepsi je konec, ako pekne skonci Rutger Hauer, ktory si myslel ze uz konecne vysetril cely pripad. inac priemerna vyvrazdovacka.(4.8.2008)