Bolek a Lolek na prázdninách (TV seriál)

• polský

Bolek i Lolek na wakacjach

• slovenský

Bolek a Lolek na prázdninách

Animovaný / Rodinný

Polsko, 1965, 13x9 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

• MM_Ramone

Na týchto kreslených, poľských klučinoch mi bolo vždy niečo divné. Malý, bacuľatý, submisívny Bolek a vysoký, čienovlasý, dominantný Lolek. Podivná dvojka, ktorá sa správala ako manželský pár. Až nedávno mi to všetko náhodou ozrejmila jedna nemecká organizácia bojujúca za práva homosexuálov, ktorá prišla do súdneho sporu s autormi tohto animovaného seriálu, pretože použila tieto dve postavičky vo svojej kampani. Ano, títo mládenci boli veru naozaj prihriati. Lolek + Bolek. **(5.7.2008)

• ARI50

Každá jejích zábava je skládaná z pouhých čáreček a tak to aspoň neurazí.(25.9.2018)

Jako dítě jsem na to čučela ráda.(25.5.2014)

Tak to mi nejde do hlavy, že tak málo lidí to ohodnotilo. Jinak kreslené pohádky s Bolkem a Lolkem jsou fakt pkěný. Není to zrovna dlouhá doba co jsem to viděl :-)(4.2.2008)

• KajusaK

další jak Bob a Bobek..(20.2.2017)

Dodnes jsou mi na tom milé tytéž absurdní momenty zasazené do jakoby realistických kulis, které mi kdysi pořádně roztápěly dětskou fantazii, když třeba kolemjdoucí motorista vrazí klukům klíčky od nepojízdného auta a odkráčí na dovolenou pěšky, když si pytlák-drsňák nejen nevšimne, že z pasti vytáhl nafukovacího zajíce, ale taky si ho opeče a pokouší se ho sníst… Na generaci mých dětí už bylo tohle křížení dospěláckého světa a světa dětských her asi moc subtilní – na Bolka a Lolka v příslušném věku nezabraly.(8.12.2014)

Bolek a Lolek. To je sladká nostalgie bezstarostného dětství. Maďaři budou navždy mé spojení s nádherně popletenou rodinou Smolíkových. Rusové s vychytralým zajícem a utrápeným vlkem. A Poláci s Bolkem a Lolkem. I když lovec Pampalini jim důrazně šlape na paty. Bolek a Lolek na prázdninách je laskavé, vtipné, výchovné, nenáročné. Jeden je malý a citlivý, druhý je větší a škodolibější. Ale ta dobrodružství a fantazie se do mého dětství promítla nesmazatelnou stopou.(8.2.2015)

Naprostý průměr polské produkce zaměřené na příběhy Boka a Lolka, kteří si tentkrát užívali na slunných plážích.(5.2.2013)

Také velmi pěkné, ale Bolek a Lolek umí víc :-)(26.4.2009)