poster

Oborona Sevastopolja

 • Rusko

  Оборона Севастополя

 • Rusko

  Oborona Sevastopolya

 • Rusko

  Воскресший Севастополь

 • anglický

  Defense of Sevastopol

  (festivalový název)

Historický / Válečný

Rusko, 1911, 100 min

 • Hellboy
  ***

  První ruský celovečerní film. Rusové se v roce 1911 vzmohli:) Díkybohu za wikipedii, jinak bych ten film vůbec nepochopil. Obsah: Schůze vojenského námořnictva v Sevastopolu: admirálové se dohodnou, že potopí vlastní lodě, aby zabránili cizímu loďstvu vstup do přístavu. Potopení naší flotily: Po výstřelu z děla se jedna loď potopí. Ženy staví opevnění: připrava na nepřítele. První útok na Sevastopol 1854: armády se střetnou, na bojišti zůstane mnoho mrtvých. Admirál Kornilov a jeho smrt: admirál je postřelen a v nemocnici zemře. Na Kamčatce: vojska se přesouvají. V týlu nepřítele: námořník Koška se proplazí do nepřátelských pozic a pod palbou zajme jednoho nepřítele. Ve čtvrtém bastionu: opevnění je dobyto Turky. Děti pomáhají obleženým. Admirál Nachimov: admirál nařídil obranu čtvrtého bastionu. Mezi životem a smrtí: vojáci před bitvou tancují. Útok na Sevastopol 1855. Smrt Admirála Nachimova. Sestry ošetřují raněné. Schůze spojeneckých vojsk: velitelé z Anglie, Turecka a Francie se dohadují o dalším útoku na Sevastopol. Třetí útok. Generál Chrulev jede pro pomoc. Smrt Kapitána Ostrovského. Ústup na sever: vojáci prchají ze Sevastopolu, ale slibují, že se vrátí. Následuje asi pět minut dokumentárních záběrů znázornujících válečné veterány... ______ Díky tomuto filmu člověk dostatečně ocení Ejzenštejnovu revoluční práci. PS: Z filmu se dochovalo pouhých 39 minut, tato část byla opatřena novými mezititulky.(21.1.2011)

 • corpsy
  **

  O snímku sa dá povedať prakticky to isté, čo o námetovo a štýlovo podobnom filme INDEPENDENTA ROMANIEI z roku nasledujúceho. Výpravnosť a veľkoleposť bojových scén je na úrovni Griffithových spektákloch ( teda aspoň režijne to zaostáva ) a minutáž, je tak isto na svoju dobu nesmierna ( aj keď mnou videná verzia je ,,iba,, 59 minút dlhá). Problém je v tom, že aj napriek všetkým technickým finesám, snímok obludne nudí. Rusi si proste museli na všetko dokonalé počkať na Ejzenštejna, Pudovkina či Dovženka.(18.4.2017)

 • - Obrana Sevastopolu je prvním ruským celovečerním filmem. (contrastic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace