La mansión de la locura

• USA The Mansion of Madness (více)
všechny plakáty

gumli

Tento film dáva väčší zmysel len tým divákom, ktorý majú radi filmy od Alejandra Jodorowskeho. Jedna sa o veľmi bizarnú záležitosť, veľmi ťažko predvídať čo sa bude diať s naprosto šialenou atmosférou. Až na pár jedincov sú v tomto filme samí šialenci, dokonca aj kurací ľudia. Je to síce aj horror, ale skôr absurdná komédia. Hlboko v lesoch je akýsi ústav pre bláznov ktorému šéfuje doktor, ktorý je ale možno ešte väčší blázon ako väčšina chovancov v tomto blázinci. Niektorí retardi sa správajú ako sliepky, aj kotkodákajú ako sliepky a zobú zrno ako sliepky. Niektorí pomätenci sú fakt nezabudnuteľný. Film natočil Juan López Moctezuma, ktorý produkoval niektoré filmy Alejandra Jodorowského, preto ta podoba. ()

corpsy

Snáď, keby Jodorowsky natočil komerčný film, dokonca niečo ako horor ( aj keď netvrdím, že toto horor ako taký je ), zrejme by to dopadlo takto. A keď poznáte tvorbu spomenutého pána, tak sa mi tu ani veľmi rozpisovať netreba, pretože to hovorí za všetko. Je to kombinácia artu, erotického filmu a gotického eurohororu. ()