poster

Kill Me

 • Jižní Korea

  Kil mi

 • Jižní Korea

  킬 미

 • Jižní Korea

  Kilme

 • angličtina

  Kiss Me, Kill Me

Drama / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2008, 107 min

 • Shit
  ***

  Příběh se točí kolem nájemnýho zabijáka, kterej jednou dostane nabídku, aby zabil nějakýho chlápka, ale z chlápka se vyklube holka, která jen chce skoncovat se životem, ale sama na to nemá a tak si na sebe objednala zabíjáka, jenže zabiják jí zabít nechce a místo toho se s ní chce spřátelit a tak dále blablabla. Zní to tochu stupidně, ale ve skutečnosti to špatný neni, škodí tomu akorát fakt, že to prostě nemá rychlejší vývoj a celkem se to táhne, ale vcelku se mi to líbilo(22.3.2010)

 • carnacv
  **

  Teda to bylo zas jednou utrpení. Shledal jsem tam relativně zajímavý příběh, pár vtipů a pointu. Ale podání silně zaostávalo. Opět se nemohu vyhnout pocitu, že nekdo chtěl skloubit poetické drama s akčním snímkem a opětovně pohořel. Dost postrádám i kvalitu střihu, a tak je místy problém se ve scénách zorientovat. Ale zase jsem viděl originální přednes vtipu, kdy aby se o vtip jednalo, si ho musí divák domyslet :D; originální počin.(17.7.2014)

 • tombac
  ***

  Na Kill Me mě zarazilo, že Kang Hye-jeong je v něm po 2/3 filmu bez makeupu tak sešlá a oplácaná, že ji málem nejde poznat, přestože tento image k její roli utrápené ženské vlastně sedí... Co se samotného filmu týče, druhé No Mercy for the Rude se nekoná. V akčních scénách zručně natočený, leč jinak průměrný korejský multižánrový mainstream bez výrazných emocí a dramatického oblouku.(26.3.2010)

 • Bernhardiner
  ****

  Filmů o dvou lidech s protikladnými charakterů bylo natočeno tisíce, a stále se točí. Zvlášť v romantickém žánru oblíbené téma je vztah láskou nepoznamenaného, životem unaveného, bohatého podnikatele, který vlastní zámek s dvaceti ložnicemi, deseti koupelnami obloženými mramorem, pěti garážemi, ve kterých se nachází pět různých aut, z nichž nejskromnější vybavení má Rolls Royce, bunkrem pro několik tisíc lidí a rozsáhlou sbírkou umění a chudé osiřelé dívky, která patnáct hodin denně uklízí záchody na zapadlém nádraží, jež se nachází kdesi na pařížském předměstí. Pak tu máme různé kombinace jako člen Menzy a mentálně postižená, hezká a ošklivý, bílá a černý a tak dále. Ale tohle je novinka, bezcitný nájemný vrah a žena, která není schopná se vzpamatovat z nešťastné lásky, a proto hledá řešení u našeho zabijáka, neboť její pokusy o sebevraždu pravidelně končí fiaskem. Navíc je zajímavě vykresleno domácí prostředí našeho vrahouna. To totiž představuje ošuntělý byt, ve kterém kromě našeho hrdiny žije jeho matka, která se s likérem spřátelila více, než je zdrávo. V tomhle to trochu připomíná rané Kim Ki-dukovy filmy o lidech na okraji společnosti. Navíc to běžným smrtelníkům ukazuje, že pro tři lidi může být jedna záchodová mísa málo. Když se totiž ozve žaludek s tím, že je potřeba jeho obsah dostat ven, a to pokud možno co nejrychleji, je poměrně nepřijemné čekat ve frontě. Zajímavá je také skutečnost, že Hye-yeong Kang hrála v převážné části filmu nenalíčená. V na fyzickou krásu zaměřené Jižní Koreji je to celkem odvážný krok, zvláště u takhle známé herečky. Navíc, jak je u této dámy zvykem, hrála velice dobře, zaujal mě svým výkonem v roli nájemného zabijáka i Shin. Na druhou stranu je nutné říct, že samotný děj filmu se odvíjel od vyzkoušené, a přesto stále funkční, šablony. Čekal jsem totiž, že tady někdo důležitý půjde z kola ven, avšak co naplat, žije jde dál... 75%(27.3.2015)

 • Necrotongue
  ****

  Pohodový akčně romantický film o profesionálním zabijákovi a poloprofesionální sebevražedkyni.Romantika,pokud není přehnaná až do patosu,mi nijak nevadí a v tomto snímku s ní bylo zacházeno přiměřeně,nechyběl humor a akce,i když jí bylo pomálu,byla natočena precizně.Všechno bych to shrnul asi takto,bavil jsem se,nenudil jsem se a v žádném případě jsem neměl snahu usnout,takže vládne spokojenost.(15.8.2016)