Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

zeres

Na tento film som náhodne narazil ako dieťa, keď som sa hrabal vo VHS-skách svojich rodičov! Moc ma nepochválili! Jednoducho klasika!!! Pri normálnom porne človek niekedy aj chuť dostane, ale pri tomto sa musíte len smiať a smiať. Je skutočne úžasné ako dokázali v minulosti porno natočiť vtipne, vecne, dejovo, a aby to pornom aj zostalo. Ja som sa rehotal a rehotal. Tak milé dámy, ať vás sviedí vaša horká stebřinka!!!! ()

merigieren

teda že stáhnu péčko v kategorii komedie by mě nenapadlo, ta holka je docela pěkná, komedie je to zas tím trapným stylem české sody. Nic moc, podle mě na čsfd nepatří... ()

kerkulka

Český dabing je skvost, ty hlášky jsou vážně neskutečné, to se musí uznat. Dost mě rozsekal hudební podkres :D Člověku to přijde jak nevinná pohádka a ono tůdle - a navíc je to vlezlý, ta Josefína je holt neúnavná (a menstruovat musí asi tak jednou za rok ve spánku a maximálně ušima). O zábavu je postaráno, svou "jiskru" to má, ale přidělit tomu více jak 2-3 hvězdy mi přijde přehnané:) ()

aR3Zz

Naprosto bombasticke a usmevne porno, kteremu na legracnosti pridava nemene vyvedeny dabing. V dnesni moderni dobe je to velice odlehcena a prijemna podivana, ke ktere se nemusite bat prizvat take svou drahou zenskou polovicku. ()

cure

Dovolím si parafrázovať jednu už hádam aj národnú hlášku od našich susedov spoza Moravy - "je to takové laskavé porno". Špičkových pornofilmov je ako šafránu a tento z nich patri k TOP. ()

kondor77

Jeden z nejlepších filmů všech dob (v rámci žánru, pochopitelně). Zde je odkaz na film v češtině (ten dabing je šílený, ale filmové teoretiky, historiky, honiče a pány z Moviezone by mohl zajímat). ()

xenopus

Po letech jsem se z nostalgie vrátil ke staré osvědčené německé klasice. Sice někdy až třeskutě vtipné hlášky nebo dialogy kouzelného českého dabingu už nejsem schopný citovat doslova tak jako kdysi, ale pořád si myslím, že tato legenda není jen tak ledajaké - řečeno metaforicky - bezpohlavní porno, jakých se dnes produkují neskutečná kvanta. Josefína je legenda a takovým patří čestné místo na piedestalu filmových dějin bez ohledu na žánr. Totéž samozřejmě platí i o některých jednotlivých scénách (zejm. scéna s farářem). Samozřejmě kvalita prudce poklesla u pokračování, které jsou méně dějové a v nichž v hlavní roli už neexceluje přirozeně půvabná Patricia Rhomberg. Belle Époque! Belle Oeuvre! ()

Ewík

Zajímavé pokoukání. Aspoň konečně vím, o čem se to tady všude šušká...Jen by všichni nemuseli mít opálené plavky a bikiny, které nejsou tak moc dobové, no. ()

Stejšn

Kvůli spoustě hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmál (se simultánním dabingem, na VHSce - asi stopadesáté kopii), dávám 3 hvězdičky. Jako porno je to slabé, jako komedie dobré. Hlášky typu: "Jaktože to nekrvácí? - Ále, bratr už se v tom trochu vrtal" nebo "Tati, ty mě šukáš! - No jo! - Ale mě to nevadí" jsou už dnes opravdu klasické. A představitelka hlavní role je sice trochu oplácaná a má bobra jako kráva, ale je hezká. ()