Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

Seabeast

Oldschool německé péčko s bobrama. Zlaté sedmdesátky! Nenechte se ale odradit touto perverzí, protože je to zábava k popukání! Když se řekne Josefína, tak si hned vybavím scénu s fotografováním, protože při jejím sledování pokaždé sletím ze židle! Abych maličko zasvětil. Pan fotograf na ulici osloví Josefínu a nabídne ji, že může pózovat u něj doma. Jako další aktéry tam má svoji ženu a nějakého nýmanda. Jde mu hlavně o umění a povedené fotky, takže si svou nahou ženu stále hlídá jesti nelumpačí. Nazí jsou tam všichni a nevinné pózování se pokaždé ve chvíli nesledování manžílka zvrhne. Chudák tak pokaždé běsní jak o život: "Ale jenom špičku!!! Vždyť ty šou**áš potvoro!!!" :-D Těch absurdit je tu ale mnohem více. Jestli budete mít na tenhle humor naladěné lidi, tak udělejte projekci, stojí to za to! :-D ()

NinadeL

Vulgárnější a známější zpracování oblíbeného pornografického románu s Patricií Rhomberg, který se pod názvem wie sie wirklich war (případně heute wär) do roku 1984 dočkal ve filmu celkem šesti dílů (a čtyřech hereček v hlavní roli). Mimo tuto sérii pak vzniklo v letech 1970-1991 dalších osm filmů. A pak cca 4 pokračování o její vnučce Heidi ;D Předlohu Die Lebensgeschichte Einer Wienerischen Dirne, Von Ihr Selbst Erzählt z roku 1906 jsem ale četla jen v laciné porevoluční edici, takže o původním tvaru textu se mohu jen dohadovat. Pikantní je, že dnes je za autora považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu. ()

zeres

Na tento film som náhodne narazil ako dieťa, keď som sa hrabal vo VHS-skách svojich rodičov! Moc ma nepochválili! Jednoducho klasika!!! Pri normálnom porne človek niekedy aj chuť dostane, ale pri tomto sa musíte len smiať a smiať. Je skutočne úžasné ako dokázali v minulosti porno natočiť vtipne, vecne, dejovo, a aby to pornom aj zostalo. Ja som sa rehotal a rehotal. Tak milé dámy, ať vás sviedí vaša horká stebřinka!!!! ()

Z0oMb3E

Jedna z najlepších komédií aké som kedy videl! Je fakt, že miera vzrušivosti exponenciálne klesá s neustálym vibrovaním bránice, ale pri týchto oldies pornách je ukojenie freudovského sexuálneho pudu až niekde na poslednom mieste. Druhé obrovské prekvapenie z celej projekcie spočívalo v tom, že polka nieje vhodná len na bujaré slopanie piva na Októberfeste, ale Nemčúri si popri jej veselých tónoch aj radi zašantia. Tretie ani nie tak prekvapenie ako potvrdenie faktu nadobudnuté nekonečným prezeraním západonemeckých prírodopisných časopisov o bobroch-TABU bolo, že to naozaj tak bolo. Ďalšou dôležitou vecou pri sledovaní tohto skvostu je sledovať to s dabingom. Viem, že dabovať porno je už sám o sebe slušný úlet, no neviem si celkom dobre predstaviť tak vydarené fóry v ostrej nazištine. Titulom kult sa môže pýšiť právom a ja sa teším na ďalšie časti. ()

ToddB

Willst du ficken ? Ja ja ... selbstverstandlich !!! ............ no prostě klasika. Mimochodem první pornofilm, co jsem shlédl, tehdy jako jedenáctiletý kluk se setřenicí a dvěma bratranci, po tom co jsme si nenápadně vypůjčili strejcovu véháesku . :-) Už uvodní scéna nás umlčela a pak jsme už jen zírali s otevřenou pusou. Takže ne do pupiku. :-)))) A hlavně to má děj. Dnešní pornofilmy typu v zamlžené prázdné výrobní hale v ultrafialovém osvětlení šuká blondýna v kožichu s kulturistou v tangách a s hornickou helmou na hlavě tomu nesahaj ani po paty :- )) No dnes ačkoli nejsem žádný pornostahovač mám z nostalgie staženy skoro všechny filmy Patricie Rhomberg. Papa .... was machst du ? :-)) ()

• Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)