Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

sedm.1

Jak hodnotit porno? I když porno tedy fakt netradiční! Je to spíš taková pornoparodie, která má své kouzlo ve své přirozenosti, (i u pornofilmu) nekomerčnosti a zábavnosti. Dal jsem 5*,stejně jako bych mohl dát odpad, ale znáte to :). Hlavní herečka je pěkná a výkonná po celý film, dabing úžasný 8D, scény různorodé, ... a už radši dost 8D,prostě kdo má rád nepovrchní porno, tohle by si měl sehnat, pro ostatní to bude stejně jen pokleslý brak. ()

Frajer42

Velmi vtipná německá zvrácenost s úžasným českým dabingem. Pokud i pornografie má svůj kultovní film, pak je to tento. Ženy jsou ve filmu pěkné, leč vzhledem k soudobým trendům jsou nepatřičně ochlupené, což se někomu může líbit a jinému ne. Kdopak by si tak šikovnou Josefínu nenarazil. V tomto filmu nepohrdl ani zvrácený kněz a ani nevlastní otec. Uspokojovat se u toho člověk může a nemusí být nutně sám. Tak co řešíme. Za sebe dávám 3*. ()

DruidKarel

885. hodnocený film: Nejraději bych se k tomuto snímku nevyjadřoval, protože se jedná o porno. No, porno... Spíše tu kráčí o takovou tu pornosrandu z kudrnatejch "osmdesátek", kdy chlapy i ženský mají trvalé na všech místech, kam se jenom podíváš. Takže tu máme květák na hlavě, roští v podpaží a bobra v klíně. Nejde tu o žádný sexuální požitek, spíše jen o kus švandy, kterou si užila ta venkovská štětina a pak taky já, protože já se smál jako idiot. 4* už jenom pro tu srandu, protože slyšet takový kometáře a ještě vidět kočího, jak si to rozdává se svou paní nebo přivandrovalého nájemníka s dcerou vdovce, to se jen tak nevidí. 4* ()

MM_Ramone

Josefína Mutzenbacherová! Môj najobľúbenejší titul z tejto starej západo nemeckej pornografickej filmovej série je snímok "Josefína Mutzenbacherová: ako to skutočne bolo, 1. diel " (Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 1. tiel), ktorý bol natočený v roku 1976. To je proste kultové porno. V sedemnástich rokoch si to mladá Josefína prvý krát rozdala so svojim nevlastným bratom, a vtedy sa v nej prebudil neuhasiteľný sexuálny pud. Jej matka bola kurva, ktorá s radosťou mrdala s kdekým. Josefína začala jebať jej zákazníkov, neskôr súložila aj s otčimom a potom už trtkala, kde mohla. Bola to nehorázne nadržaná sexuchtivá mrcha. Šukanie, striekanie, lízanie, fajčenie, masturbácia, incest, sadomaso. Stoporené kokoty, chlpaté vlhké piče, cecky, prdele. Toto je absolútna klasika, ktorá sa stala legendou. Porno kult! **** ()

gadjukin

Žádné jiné ženské jméno pro mne nemá takovou přitažlivost jako právě Josefína. Dokonce jsem chtěl druhou dceru takto pojmenovat. No narodil se kluk :-) Každopádně tato klasika produkce BRD má daleko víc humoru, espritu a i krásy, než většina dnešní produkce v této branži. A pro mne navždy zůstane symbolem ženské krásy a sexuálního vzrušení zarostlý klín (rozuměj bobr). PS: to oškubaný kuře dnes... no, nic moc! ()

• Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)