Pan Tau a Robinson (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Josef Vaniš

Pan Tau přilétá na opuštěný ostrov za Alfonsem a sleduje jeho život. Alfons si spokojeně žije na ostrově jen s kozou Cleou a žábou Jůlinkou. Jenže díky působení pana Tau se mu začne stýskat po domově a protože mu Tau přičaruje létající balon, Alfons po malém váhání nastupuje do balonu a odlétá směrem domov. Zajímavý díl už díky tomu, že poprvé tu Ota Šimánek mluví a má dvojroli, ale také kvůli velmi hezkým a líbivým exteriérům. Zajímavostí také je, že v tomto díle jediným hercem od začátku do konce je Ota Šimánek.(17.7.2016)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

Ostrovní díl je Šimánkovým sólem v dvojroli Taua a Alfonze. Podržení se téhle poetiky by z Taua udělalo mnohem nadčasovější dílo. Škoda, že takto tvůrci perlili jen málokdy.(18.4.2011)

Natáčelo se i u jezírka v Prokopském údolí. Takže filmaři to z Barrandova měli opravdu kousek. Jezírko je častým výletním místem. Také se o tomto kdysi bývalém zatopeném lomu traduje několik legend. Jedna je o potopeném bagru. Jako děti jsme věřily, že když vylezeme na skálu nad jezírkem, takže uvidíme jeho žlutou střechu.(23.4.2012)

Legendární Pan Tau a jeho příběhy. Prostě naši filmaři před 89r. byli jedničky ve vesmíru. A že to tu nějaké chudáčky nebaví? Není divu, je to nádherný film a seriál a né žádná kriplovská uchylárna s nagelovanými totálně dementními metrouši a drůbežími barbínami s létajícími vnitřnostmi a souložícími dětmi či dalšími "výchovnými" prvky(27.12.2014)

• - Natáčelo se v Prokopském údolí. (M.B)