poster

Jak přežít vlastní matku

 • Kanada

  Surviving My Mother

Komedie / Drama

Kanada, 2007, 85 min

 • mimozakon
  *

  Príbeh o matke a dcére. Matka milosrdne zabije svoju rakovinou napadnutú matku. Dcéra, ktorej chýbala pozornosť v priebehu rakoviny začne spať so ženatými mužmi. Matka počuje vzdychy a vzlyky všade kam sa pohne, dcére sa zamiluje do neznámeho muža. Všetko sa komplikuje. Matka chce spoznať svoju dcéru a chodí po stopách jej každodenného života, dcére odhalí, s akým to mužom vôbec spí. Všetko to samozrejme nejako gráduje a nejako končí, ale to by som vyzradil koniec.(18.9.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $222,555Tržby Celosvetovo $-(26.3.2010)

 • Fridecka
  ****

  Malý citlivý snímek o vztazích mezi matkami a dcerami. Umírání a smrt nestarší z žen zasáhne do života matce i vnučce. Každá se se zkušeností smrtelnosti vyrovnává po svém. Vnučka zapomíná na situaci doma neotřelým způsobem - postelovými vztahy s ženatými muži. A stejně tak neobvyklý a úsměvný je jeden z mužů a její vztah s ním. Když matka zjistí co vše se vlastně dělo, když řešila ona sama svou matku, nestačí se divit. Obě ženy pak hledají společnou cestu ke sblížení a smíření se se smrtí babičky a vlastní smrtelností. Ačkoliv se téma zdá ponuré a depresivní, nedejte se mýlit. Snímek je plný vtipných scén a dialogů, které situaci snadno odlehčí, ale nezneváží původní téma.(16.1.2013)

 • to08.net
  *****

  Výborný film o vztahu žen tří generací a o tom, co vše můžeme zpackat, když se obětujeme a zapomeneme na sebe sama a na to, co vytváříme každý den ve svém nejbližším okolí, ve své rodině.(3.8.2013)

 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 2007 - nominácia na Grand Prix des Amériques(17.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace