V jednom domku žili babička (K. Fialová) a dědeček (S. Zindulka). Protože neměli děti, vytvořili si z vápna dívenku a dali jí jméno Vápenička (H. Ševčíková). Byla krásná, celá bílá, ale neuměla mluvit. V té zemi žil princ (F. Staněk) a tomu se Vápenička zalíbila a chtěl se s ní oženit. Jenže, jak to tak bývá, panu králi (O. Vlach) nevěsta nebyla vůbec po chuti. Proto dal princi za úkol uhodnout dívčino jméno, jinak svatbu nepovolí… (Česká televize)

Yarwen

Několikrát jsem si během pohádky říkal, že tvůrci snímku snad ztratili i poslední soudnost - je to úplně o ničem, bez pointy, plné hloupých nelogičností, rovněž obsazení herců mi úplně nesedlo. Pochválit lze snad jen Yvetu Blanarovičovou, ale to je příliš málo. Velmi slabé. ()

Havala

Novodobé české pohádky jsou opravdu ujeté. Mírný náznak humoru, sem tam hláška Oldřicha Vlacha ale nic víc. ()

ostravak30

Hana Igonda Ševčíková byla jednu dobu evidentně oblíbená do pohádek. Je to mírně úsměvná pohádka. Kvalitu jí zvyšují jak Jaroslava Kretschmerová nebo Yvetta Blanarovičová či Oldřich Vlach, tam se lze alespoň trochu něčemu pousmát. Jinak je to však čtyřiapadesát minut, které z průměru příliš nevyjdou, alespoň, že přeci jen na chvíli štáb opustil studia. ()

Nugat

Podivná pohádka, krom hádek Vlacha a Krečmerky a občasných scén Nálepkové je to vesměs o ničem. Jak vlastně Vápenička vznikla/narodila se? Proč je Vápenička tak trošku zákeřná a když už je, proč to neníani trošku vtipné? Proč jsou z ní všichni takoví veselí? Proč je král ukňouraný? Proč tintítko Blanarovičová hraje tučnou princeznu - myslím že tlustých hereček s vtipem máme dost a pohádce by to moc pomohlo, škoda... I když akční bloudění v lese je vtipné za celou pohádku :-) Autorem hudby je Pavel Hrubeš. ()