Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom domku žili babička (K. Fialová) a dědeček (S. Zindulka). Protože neměli děti, vytvořili si z vápna dívenku a dali jí jméno Vápenička (H. Ševčíková). Byla krásná, celá bílá, ale neuměla mluvit. V té zemi žil princ (F. Staněk) a tomu se Vápenička zalíbila a chtěl se s ní oženit. Jenže, jak to tak bývá, panu králi (O. Vlach) nevěsta nebyla vůbec po chuti. Proto dal princi za úkol uhodnout dívčino jméno, jinak svatbu nepovolí… (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Vápnička (opravdu Vápnička a ne Vápenička) je roztomilá pohádka ve sbírce pohádek, jejíž jméno si nepamatuji a ve které je mimo jiné pohádka o Zlatohlávkovi. V literární podobě je to milé, svižné a vtipné, ve filmové podobě je Vápenička divné strašidlo - ani albín ani blondýna - princ je takový nedostatečně princovatý a celkově se mi na té pohádce líbilo vlastně jen to, že někdo zfilmoval pohádku, kterou nikdo z mých kamarádů neznal. ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Vlach s Kretschmerovou vypadají na docela nadějný královský pár a z úsměvu sněhobílé Igondy jsem úplně hotový. Jinak by to bylo s hvězdičkama slabší. Veškerá krize s nechtěnými princeznami se v této nešťastné adaptaci čehosi očividně odehrává jen proto, aby se divák nenudil po celé ty dny, kdy se princ snaží přijít na jméno své favoritky. Slátanina se nakonec zvrhá v absurdní hru "bloudí celá rodina". Je tu ovšem cenný příspěvek k definici aristokratismu: Jak bezděky vypadne ze špiclujího slouhy, ta záhadná princezna je "nejurozenější", protože ani nepotřebuje žádné služebnictvo - všechno dělá sama, protože věci samy ji poslouchají na slovo. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Jak mám rád tvorbu autorky předlohy - Zuzany Renčové -, tak televizní zpracování je bída. Scénář zcela bez nápadu, natahovaná jedna jediná linie, a v podstatě není o čem hrát. Princ je přehnaně patetický v gestech a výrazech, snad jen Vlach s Kretschmerovou si skrytě užívají „manželské“ vzájemné rýpání, a díky nim je v tom alespoň trochu humoru. ()

Tommassi3 odpad!

všechny recenze uživatele

"Podívej, jak je krásná, přece jí nemůžeme dát nějaké obyčejné jméno !! Budeme jí říkat Vápeničko !!" Bože !! ;) No, dnes rodiče vymýšlí i horší jména.. Původně tuším bulharskou pohádku o dívce, která nesměla promluvit, dokud princ, který se do ní zamiloval, neuhodl její jméno - No, co !! Když se princi ta albínská zombice líbila !! - natočil v polovině devadesátých let coby skutečně obludnou a pomýlenou adaptaci báchorky Zuzany Novákové nepříliš zručný režisér Petr Burian.. Jakkoli mu to tedy Eva Pašková svým zhovadilým skriptem příliš neulehčila.. Křeč a rádoby vtipná stylizace s bizarním herectvím většiny zúčastněných celý tenhle diletantský projekt činí ještě zoufalejším.. ()

fleker 

všechny recenze uživatele

začátek pohádky mi stejně jako fazolovej výpar tenkrát v kostele uniknul, takze jestli ji dedek vytlouk pneumatickym kladivem z podlahy, nebo proste sama vodsebe vylezla vodnekad z michačky netušim,,,kdyz pominu skutecnost, ze je ji stova tejden (no fůůůj výsosti) a za nechtama ma jeste zbytkáč cementu....pokavaď bych se mel jeste rozhodovat mezi toulenkou a vepřovicí, asi bych volil stejně...když si muže vrealnym životě vzit vobyčejnej chlap za ženu muže, tak proč by si vpohadce nemoch dědic kralovskyho trunu zalaškovat s betonovou tvárnicí..nadrženej ňouma Jim fušoval do jablečnejch koláčů a nikomu to divný nepřišlo...... a ta druhá půlka hvězdy je za hysterickou yvettu ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama