Nekonečný víkend

Jamie Blanks

Kostýmy:

Michael Chisholm
  • J*A*S*M

Od Jamieho Blankse jsem po excelentním Storm Warning čekal jen to nejlepší. Bohužel ale s výsledkem nijak moc spokojený nejsem. Nehledě na to, že o nějakou pomstu Matky Přírody tu v podstatě vůbec nejde (hrdinům se kvůli přírodě samotné nestane nic jiného, než co bych v reálném životě označil za "docela smůlu, ale žádné velké neštěstí" - Pražáci na Šumavě na tom musí být podobně... :-), je Long Weekend nudné (a to jen 80ti minutové) dějové vakuum, u kterého mě drželo jen očekávání, kdy se jako konečně něco stane, a úžas nad tím, kvůli jakým drobnostem hrdinové vyšilují. Ti jsou vůbec kapitolou sami o sobě - tak nesympatický pár aby člověk pohledal (vzpomněl jsem si na nedávný "taky-ne-tak-úplně-horor" Vinyan...) Jediná věc, která mě na filmu dokázala překvapit, byl závěr - a nutno podotknout, že mě překvapil dost nemile a umocnil tak moje zklamání z filmu. Technicky je to samozřejmě kvalitní a oku lahodící podívaná, ale za to hvězdičky navíc dávat nebudu, to jsem totiž u Blankse považoval za samozřejmost. Nic víc však nenabídnul, takže přes 2* nejdu.(29.7.2009)

Víte, už jak se tato dvojice v úvodu filmu hádá, stala se pro mně velice nesympatickou. A jakmile se toto stane, začínám fandit druhé straně. V tomto případě je to sama Matička příroda. Když naše dvojice konečně po dlouhých hádkách a hledání, najdou vytouženou pláž, vytáhnou své " nádobíčko " z plastů a začnou dělat nepořádek a zabíjet zvířata. Ten film je docela depresivní až z toho bolí hlava. A poučení z filmu ? Jsme jen hnojivo pro naší Matku přírodu... v prachu lehnou. Tak se jí nepokoušejte nas..naštvat ať se z vás to hnojivo nestane. Natočeno jako remake a památka na režiséra Colina Egglestona. A ti dva, co se pořád hádají a nemají úctu ? To jsou PETER ( Jim Caviezel ) a CARLA ( Claudia Karvan ), budiž jim...(4.4.2010)

Příroda v hlavní roli! Ať už vystavuje své australské chlouby, nebo se mstí nejprotivnější filmové dvojici, to ona je tu za hvězdu. Musím ocenit zajímavou hlavní myšlenku a minimum brutality, bez které si snímek stejně dokázal udržet napínavou atmosféru. První půlka je ale převážně o ničem a ta druhá postrádá logiku (kapustňák byl trefou do černého, ale potopený karavan zbytečně ubíral na realističnosti).(31.5.2014)

• cariada

Na filmu je nejzajímavější kamera, která hodně zabírá krásnou přírodu. Příběh je neskutečně komorní kdy se vše odehrává jen mezi jednou dvojicí, která má problémy. Do toho se tu motá jakési zlo v podobě přírody, která se mstí, ale za co? Na mě to nefungovalo a neustále jsem koukal po stopáži, kdy že se začne něco dít a ono se nedělo do konce skoro nic. Mimochodem ten konec byl tak neskutečně kýčovitý až mě to ještě víc znechutilo. Tohle se nepovedlo. Proč si víc nepohrát s charaktery obou postav?(18.1.2013)

• bourec

Začátek filmu docela solidní,až po první setkání s kapustňákem mě to způsobovalo docela příjemný mrazení v zádech.Pak se ale napětí vytratilo,dvojice začala hysterčit,a bylo po filmu.Následující polovina filmu už byl jen sled podivnejch,do sebe nepasujících událostí,a konec jak z klipů o autonehodách Nemyslíš,zaplatíš.40%.(7.2.2010)

• - Natáčení probíhalo v národním parku Wilson v Austrálii. (Terva)

• - Film měl premiéru 9. října 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu Sitges Fantastic. (Terva)

• - Eggleston Hotel, který se ve filmu objevuje, je pojmenován podle Colina Egglestona, režiséra původního snímku z roku 1978. (Terva)