Nekonečný víkend

Gary Hamilton

Jamie Blanks

Kostýmy:

Michael Chisholm

Film má hodinu dvadsať a pekne odsýpa. Mrazivá atmosféra opustenej pláže, ďaleko od ľudí, tomu veľmi veľa dáva. Napriek tomu, že sa v ňom väčšinu času nič hororovo explicitné nedeje, je hororovejší, ako mnohé krváky. Neustále máme pocit, že hrdinov niekto sleduje. Veľa tomu dávajú nielen pôsobivé scény s „tieňom v mori“, ale i unikátna austrálska príroda so špecifickými živočíchmi, ktoré sú často také hororové, že i koala pôsobí vražedne. Niektoré scény sú síce WTF (bar, orol, Caviezelove vodičské schopnosti), ale i tak je atmosféra kvalitne nepríjemná. Caviezel ani Karvan nie sú sympatickí, ale ani byť nemali, nakoľko ide o rozhádaný pár, ktorý je zo seba unavený a nemá veľkú šancu na záchranu. Bohužiaľ, s pribúdajúcimi záhadnými udalosťami snímka paradoxne stráca dych a koniec je nijaký.(26.12.2016)

Už v úvodních titulkách překrásné záběry australské přírody mně navnadily zhlédnout film do konce. Ikdyž jako horor to na mně nepůsobilo, přesto to byl velice dobrý oddechový thriller s vynikajícím zvukem. Výborná kamera a zvuk udělá i z průměrného filmu skvost. Možná se mi to líbilo také proto, že jsem předem nečetl komentáře, které někdy zkazí dojem z celého filmu.(7.2.2010)

Po prvotním nadšení ze zajímavého námětu jsem byl po zhlédnutí trochu rozčarován. Zprvu mě film nebavil, sledovat manželské hádky mě opravdu nebaví, námět "Matka příroda" jako psychopat se mi už od začátku nelíbil, už přesto že jeho provedení bylo laciné a předvídatelné. Po první slabé polovině se jako zázrakem film dostane z klišé a otravných hádek a začne být koukatelný. Především mě zaujala pasáž "noc v džungli", ten byl opravdu vyjímečný. Film jako celek ale nefunguje, dobré scény se střídají s těmi špatnými moc často, proto to kazí celkový dojem. Na jedno pokoukání dobré, ale už nikdy více.(14.7.2011)

• Hrabka

Co to jako bylo? To bych vážne rád věděl. Potenciál to mělo docela velkej, krásná příroda, mysteriózní události, ale vyšumělo to tak nějak na prázdno. Rozhodně nesdílím nadšení některých zde přítomných. Furt jsem čekal, co z toho vyleze a najednou konec. Divný. Ale neříkám, že to bylo úplně špatný, některé momenty bylo moc povedený. Ale v celkovým pohledu prostě nemůžu hodnotit výš. 45%(4.5.2012)

Dechberoucí záběry čarokrásné přírody jsou absolutně nejvyšší devizou celého snímku. Horror ani ne, drama ano, výrazně propletené s naučným dokumentem o přírodních krásách Austrálie - což beru jako plus. Dementní dvojice ( scénárista se snažil, aby vám oba fakt lezli na nervy) se uprostřed vší té krásy chová jako slon v porcelánu. Odhazování odpadků, sekání do stromů, zahazování nedopalků, střílení do lahve houpající se na mořských vlnách, přejetý krab, zavraždění mravenci....dlouhý telefonní seznam. Je tedy jen otázkou času, kdy se matka Příroda nakrkne a s oběma vypatlanci krutě zatočí... Scény s kapustňákem mi připomněly filmy Jana Švankmajera a Bulšitfilmu.(26.9.2011)

• - Eggleston Hotel, který se ve filmu objevuje, je pojmenován podle Colina Egglestona, režiséra původního snímku z roku 1978. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v národním parku Wilson v Austrálii. (Terva)

• - Film měl premiéru 9. října 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu Sitges Fantastic. (Terva)