Uloupené Kosovo

(TV film)

Dokumentární film mapující složitou národnostní situaci v Srbsku v historické perspektivě. Film Václava Dvořáka přináší nezvyklý pohled na složitou problematiku soužití různých etnik na Kosovu. Nezvyklý v tom smyslu, že zcela úmyslně přináší alternativní pohled proti většinové interpretaci světových i českých médií - ukazuje střet ze srbské strany, vnáší i historický přehled vývoje dané lokality, přináší pro českého diváka málo známé záběry srbské televize. Určitá jednostrannost má provokační potenciál, a proto je nutné vidět tento film v kontextu s druhým zorným úhlem, v tomto případě se zahraničním dokumentem, který také uvádíme v našem dnešním Večeru na téma. (oficiální text distributora)

protonpost odpad!

Je smutné vidět takový brak! Ulhaný dokument, názor jednoho člověka, nic víc! Srbové válku rozpoutali a páchali genocidu. Po akci NATO válka a vraždění skončilo. ()

JerryPilsen

Je jasné že je to celé zaujaté,ale i tak to jen potvrzuje to co jsem si už předtím myslel.Člověk musí hlavně umět číst mezi řádky. ()

Betton odpad!

Pozoruhodně odpadní film jehož jedinou náplní je pláč o UĆK, lhaní o historii, a důsledné zamlčování zločinů proti lidskosti a genocidy ze strany srbské vlády a polovojenských jednotek. Popularita tohoto propagandistického snímku je pro mě nepochopitelná. ()

StarFsh

Je to samozrejme natočené tendenčne. Samozrejme, že to ukazuje výlučne vojnové zločiny UČK a NATO a vôbec sa nevenuje vojnovým zločinom Srbov. Lenže úplne chápem prečo to autor spravil. V dobe "ulúpenia" Kosova nám masmédia vymývali mozgy čiernobielym pohľadom na situáciu. Pravda je taká, že USA a hlavne EU nestálo o tú "čvargu" z Kosova a Albánska, ktorá mohutne migrovala do EU za prácou a sociálnymi dávkami, a preto NATO pre svoje vlastné blaho OBETOVALO KUS CUDZEJ KRAJINY! To porovnanie s Mníchovskou dohodou je preto úplne na mieste, aj keď v tomto prípade si za to Srbi mohli do značnej miery sami. ()

petr8991

Idiot naříká, že je to srbská propaganda. Inteligentní člověk si zjistí, že dokument měl být vysílán jako pohled srbské strany. Protidokument z albánského pohledu byl ovšem tak slabý, že tento velmi zdařilý snímek musela ČT uložit do trezoru... ()