Ve jménu papeže krále

• Československo

V mene pápeža kráľa

Drama / Historický

Itálie, 1977, 105 min

Děj tohoto filmu je inspirovaný revolucí v Itálii v polovině 19. století. Nino Manfredi v něm výborně ztvárnil roli kněze a soudce, jež se musí podílet na soudu nad třemi obviněnými mladými revolucionáři. 87% hvězdiček(2.8.2009)

Aj keď mám rezervovaný vzťah k histórii i k cirkvi, tento film ma zaujal. Okrem vynikajúceho výkonu Nina Manfrediho bolo neobvyklé celkové ladenie filmu, ktoré vážnu historickú udalosť, po ktorej sa mnohé zmenilo, bolo odľahčené a s trvale prítomným nadhľadom. Aj keď postoj nekonformného sudcu Dona Colomba bol v mnohom zaujímavý a inšpirujúci, moje vnútorné bariéry mi nedovoľujú ísť v hodnotení nad rámec mierneho nadpriemeru.(20.12.2016)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 30.7.1985 (17.2.2011)(17.2.2011)

Tvorbu Luigiho Magniho nepoznám, ale tu prejavil veľkú mieru láskavosti a empatie voči všetkým aktérom. Trochu ma mrzí ten proticirkevný záver filmu.(21.10.2016)

S velikou lehkostí se tu povídá o velice vážných věcech. Příběh plyne úsměvně, s nečekanými zákruty, přitom však zcela logicky. V té době měl italský film ten nejlepší zvuk.(25.3.2016)