Sim Salabim

USA, 2008, 5 min

Richard E. Hollander

Scénografie:

Harley Jessup

No nevím, není to samozřejmě špatné (který pixarácký předfilm byl?), ale že bych se u téhle znouzectnosti vzniklé díky tomu, že se animátorský tým při vymýšlení něčeho kloudného opozdil s plněním úkolu dodat hotový kraťas kvůli pařbě silně návykového Portalu (chápu vás, chlapci a děvčata... Smrt GLADOS! Smrt GLADOS!), nějak zvlášť bavil, to se říct nedá. Prsty v pastičce na myši, no, tak to je humor, který jsme neviděli už hodně dlouho, přece jen se objevuje jenom v každé druhé kreslené grotesce od dob prvních dílů Looney Tunes nebo Toma A Jerryho.... 70% za poctivou řemeslnou produkci, a to jsem ještě mírný. Vožtomivošt bílého kválíčka mě opravdu nezviklá.(15.11.2014)

Nebylo to špatné, docela jsem se bavil...takový trochu Tom a Jerry nebo Zajíc a Vlk posunutý někam jinam, do jiného prostředí :)) Předešlé srovnání je skutečně z mojí strany nadsazené, ovšem v mnohém mi to připomnělo "pošťuchování" našich dětských hrdinů :) Rozdíl je v tom, že Presto je zajícův páníček ;)(27.2.2009)

Pixarovské "kraťasy" sú čím ďalej tým lepšie. Tento rozpráva o "hladnom zajacovi", ktorý nič nedaruje svojmu pažravému kúzelnickému pánovi. Jeden perfektný nápad - kúzelný klobúk, na ktorom perfektne fungujú všetky gagy. Animácia jednotlivých postáv je perfektná, netreba zabudnúť ani ich na mimiku (hlavne zajacovu). Kraťas, ktorý je preplnený skvelými, originálnymi nápadmi. 5 minút bezchybnej grotesky. Pixar to jednoducho vie a valcuje svoku konkrenciu. Zatiaľ najlepší, nápadmi nabušený kraťas od Pixaru.(9.7.2008)

Ako dokáže takto krátky animák očariť, všakže?:-D... No proste paráda vo všetkých smeroch, animácia a kraťučký príbeh boli dokonalou stránkou tohto animáku. Film o kúzelníkovi a jednom králičkovi, ktorý chce mrkvu, lenže kúzelník mu to akosi nedopraje pred vystúpením. A to naozaj nemal chlapec milý robiť. Fakt nemal. Pretože si pretrpí nesmierne napínavé ale stále dokonale zábavné minúty. Popravde, už dlho som sa takto od srdca nezasmial a preto musím dať plné hodnotenie, pretože za 1.) na nudu nezostane čas a za 2.) nesmierne som sa zabával. :-)(21.2.2010)

Jakože animované filmy moc nemusím, tak tento nový počin Pixaru se mi líbil velice. Však aby ne, ten roztomilý králiček musí chytit za srdce snad každého, jen škoda, že jak se později ukáže, dovede být zároveň i pěkná svině :) Styl animace je použit z Ratatouille a i když to zní celkem odvážně - námět je pravděpodobně inspirovaný počítačovou hrou Portal. Pixaři dokázali jednoduchý trik s "portálem" v klobouku vypointovat téměř do maxima a tím doslova sklidit potlesk všech přítomných v obecenstvu. 9/10(13.9.2008)

• - Vysíláno v kině před Wall-E. (HellFire)

• - Celé jméno kouzelníka - Presto DiGiotagione - je narážka na slovo "eskamotér," což znamená také kejklíř (kouzelník). Jméno králíka - Alec Azam - je narážkou na magické slovo "alakazam." (HellFire)

• - Postavičky Statler a Waldorf z filmu The Muppets (2011) sa objavia na jednom z balkónov. Rovnako si je možné všimnúť jedného z čašníkov z filmu Ratatouille (2007). Je členom kapely aká začne hrať, po tom čo Presto dostane elektrický šok. (LuiCJ)