Sim Salabim

• USA Presto
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Fantasy
USA, 2008, 5 min

Důstojnost. Vyrovnanost. Záhadnost. Nic jiného ani od skvělého jevištního kouzelníka Presta žijícího na přelomu století neočekáváme. Když ale Presto už poněkolikáté zapomene nakrmit svého králíčka z klobouku, začnou se dít vskutku velmi zábavné, záludné, ale i nebezpečné věci, které by nikdo nečekal! Sledujte čím dál vyhrocenější rošťárny úžasného Presta, jeho králíka Aleca, a staňte se svědky toho, co se stane na jevišti, když ego kouzelnické hvězdy vyprovokuje jeho zanedbávaného parťáka k důmyslné pomstě. (HBO Europe)

Kobitch

Sim Salabim, jak zní český překlad anglického filmu Presto, je krátký snímek od Pixaru. Jak jsem v předchozích ročnících (ve skutečnosti chronologicky pozdějších) trochu na Pixar nadával, že je každý rok na Oscarech zastoupen s velmi podobnými a zaměnitelnými filmy, tak Sim Salabim mě mile překvapil. Film je o neohleduplném kouzelníkovi a mrkvechtivém zajíci, toho času králíka z klobouku. Rozhodně by o nich člověk neřekl, že jsou to parťáci — co se tedy stane, když oba mají rozdílnou představu o tom, kdy je čas na svačinu? Stane se to, že vznikne velmi vtipná groteska, která skvěle využívá kouzelníkových propriet (portál v klobouku) a dovoluje tak ústřední dvojici za velmi krátký čas ukázat divákovi spoustu triků. Je to hodně vtipné, zábavné a taky trochu zběsilé, protože se toho v krátkém čase děje opravdu hodně a zajíc se s kouzelníkem Prestem přetahuje o to, kdo z nich bude mít poslední slovo. Hodně povedený animák. [Oscary 2008] ()

Sandcrew

Aneb Bug's Bunny reinkarnován. Doporučuji před tímto kraťasem zajít na záchod, nekouřit ani nic nepít. Hrozí riziko zadušení, pomočení a nebo průtoku kapaliny nosem... Takhle sem se už hodně dlouho nezasmál... ()

josieaddms

Sladká, krátká story o hladovém králíkovi, plná vtipných gagů. Typově podobné třeba jako staré grotesky Toma a Jerryho, a svým způsobem naprosto dokonalé. Pixar mě pokaždé znovu překvapí svými dokonalými kousky, s naprosto nečekanou myšlenkou. Zbožňuji jejich animaci a jejich kreativitu. Klidně bych si dala ještě padesát takovýchto milých filmíků. ()

andosdre

Další z hvězd Pixaru(krátkého filmu) se pro mě stal po shlédnutí filmečku Králíček z klobouku....:-)-z filmečku plyne-rozhodně nenechávejte ,,zvířátka,, ohladu(to samé platí i u lidí :-) .. ()

LuiCJ

Veľmi zábavný kraťas v štýle grotesky Toma a Jerryho. Je tu veľa úžasných nápadov, vtipných scén a skvelých postáv. Tie sú to ozaj vtipné a každá má svoj charakter. Zajac Alec je hladný a kúzelník Presto túži po uznaní. Čo sa týka výtvarného spracovania, animácia je vždy výborná a hudba tu ladí perfektne. Asi najlepšia scéna bola s bluegrassovými hudobníkmi. To nemalo chybu. Okrem toho, zajac Alec sa veľmi podobá Snowballovi z Tajného života maznáčikov. Pozrel som si aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Douga Sweetlanda, kde rozpráva o výrobe a vzniku filmu. ()

neo93

Kolik stačí k dokonalé zábavě. Opravdu málo. Stačí nedát králikovy z klouboku jeho oblíbenou mrkev a uvidíte, co jste ještě neviděli. ()

wito

hoci som nevidel všetky nominované kraťasi, tipujem na víťazstvo. dávno som sa tak nezabavil. animák srší jedným skvelým číslom za druhým. ()

RajCZitko

moc vtipný. Kdyby těchto filmů na motivy toma a jerryho dělali víc. Super zábava, kdo máte chviličku času, tak okamžitě shlédněte. ()

Pakr

Hodně se mi tahle rychlovka líbila, vtipná, líbivá, zábavná...rozhodně velké pobavení v tomhle malém snímku.:) ()

LakiyL

Zatiaľ najvtipnejší kraťas Pixaru, kde kúzelník nechtiac kvôli tvrdohlavému zajacovi predvedie svoje doteraz najlepšie predstavenie. ()

Basso

Páčila sa mi táto forma škodoradosti a zákernosti, ktorá v konečnom dôsledku iba pridala na hodnote predstavenia. Zábavná a vtipná komédia v podaní PIXARU so šťastným koncom. ()