Černý pásek (festivalový název)

• japonský

Japonsko, 2007, 95 min

Džódži Iida

Naoki Sató

Kacuhiro Ogawa

Veľmi dobrý karate film ... kde aj uvidíme karate. Minimum šaškovania. Ide tu skjôr o čisté techniky a filozofiu. Paradoxne to celé skončí ako MMA v bahne. Páči sa mi ako to režisér pojal. Ale mohlo to byť ešte epickejšie. Niekoľko dejových línií sa dalo krásne rozvinúť. Nevadí. Jediné čo mi fakt vadilo, že hlavný hrdina bol teplý sráč, ktorý kým sa rozhýbal, bolo väčšinou neskoro. Takže som celý film fandil Taikanovi. Karate (a žiadne bojové umenie) nemá slúžiť na ubližovanie slabším. Ale to pasivita Giryua bola hlúpa a celá filozofia "neudrieš" sa mi nejak nepozdáva. Napriek tomu viac než dobrý film. 80% 4*(10.8.2014)

Světe div se, taky mně kdysi dávno zasáhlo karate. Přesně dostal sem pěstí do hlavy. Je to takové roztahané morální vykládaní o karate, dobru a zlu, bla, bla, bla. Taky to má jakýsi historický podtext, no nic extra a opravdu to člověka obzvlášť nezasáhne, snad jen dobré duše, které chápou cestu bojovníka, ehm. Mého sympaťáka od kosti tady postaví do opozice a udělají z něho "zloducha", hrozneée. 6/10(25.1.2012)

další z řady životopisných snímků o mistrech bojových umění, tentokrát bez veškerých přikrášlení ukazující syrovou formu karate, kdy většinou zápas rozhoduje jeden jediný zabijácký úder - pocta nesportovní a původní formě tohoto stylu, která díky masivní expanzi sportovních disciplín skoro vymizela. Nicméně právě díky své realističnosti a syrovosti film občas nudí.(1.11.2009)

Ano, ano ! konečně film který je opravu REAL a jasně ukazuje že člověk prostě není schopnej ustát 50 kopů do hlavy, 30 údery do břicha atd...Ačkoliv film už po několika minutách divákovi přímo vnucuje svůj budoucí děj a zároven hlavní pointu a konec filmu, sice se film opravdu tak vyvijí, ale za trošku jiných okolností. Díky tomuto filmu sem pochopil a musí pochopit i všichni ostatní o čem karate je.(10.9.2009)

Vynikající film, kde jde o klasický střet dvou rozdílných přístupů - využít bojové umění k získání bohatství a moci, nebo pro dosažení vnitřního souladu a jenom na obranu? Souboje jsou realistické (žádné rychlé střihy tu nečekejte), hlavní představitelé více než uvěřitelní. I přes krátkou stopáž bohužel ke konci už trochu natahované.(13.1.2012)

• - Tatsuya Naka (Taikan), Yuji Suzuki (Choei) a Akihito Yagi (Giryu) jsou ve skutečnosti mistři v karate, proto se nenechali zastupovat kaskadéry a jejich boje jsou reálné. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film mal svetovú premiéru na festivale v Cannes v máji 2007. (Peter-1307)