Na studijní stáž do Kanady odlétá mladý gymnasista. Strašně se těší, a ani nevnímá podvědomý strach rodičů, a nejvíce pak své matky. Když se pak daleko „za velkou louží" stane tragédie, obrátí to život všech aktérů tohoto příběhu naruby. Zamíchá jejich osudy, životy, pocity, náladami, i budoucností... Ale nepředbíhejme... Scénář televizního filmu napsala zkušená scénáristka Hana Cielová. Základní zápletka filmu vznikla podle skutečné události, o které se doslechl dramaturg Bedřich Ludvík a vyzval autorku Hanu Cielovou, zda by podle ní nenapsala televizní film. Hana Cielová reálnou situace domyslela a uzavřela do dramatického příběhu, který zasáhne všechny diváky bez rozdílu věku... Po delší odmlce se před kameru České televize vrací Dagmar Havlová. Roli jejího manžela zahraje Viktor Preiss. Jejich syna zahrají hned dva herci - Filip Cíl a Jakub Grafnetr. Jeho přítelkyni hraje Tereza Voříšková. Režisérem je Zdeněk Zelenka. (Česká televize)

AdamSlavik

Ve chvíli kdy zemřel syn, tak jsem začal dumat nad tím co bych já "jako rodič" dělal v této situaci. Pak mě to ale na chvíli přemohlo když se objevil Jan, ale po chvíli jsem nad tím přemýšlel ještě víc. Herecký casting mi velice vyhovoval a asi nejvíc mě natchnula Dagmar Havlová a Filip Cíl. Havlová tam měla jednu scénu, takovou smutnou. A zvládla to zahrát velice přesvědčivě, až jsem tomu i já začal věřit. A Filip Cíl, ten mě uhranul svou lámanou angličtinou a svou skvělou mimikou. Byl skvělý. Je dosti zvláštní že jsem si udělal i vztah k mrtvému synovi Michalovi. Který tam je asi 10 minut a pak už ho tam neuvidíme. I když asi to chápu. Bude to totiž tím že to Jakub Grafnetr zahrál velice dobře. A je škoda že herectví utnul. Jinak musím určitě pochválit hudbu, která je velice smutná a hodí se do tohoto filmu, střihy byly také skvěle provedeny (na ten rok), kamera: Nad tou jsem slintal, ve chvíli kdy Luděk chce záměrně zabít Jana. Tak tam byla ta kamera FENOMENÁLNÍ. Jinak... Tereza Ramba mi tam taky nevadila a málem jsem jí nepoznal, nakonec jo - díky jejímu známýmu hlasu. Byl to velice smutný, zajímavý, dost nápaditý a výjimečný film s posláním. Vážně žádné klišé. Byl to na ten rok velice povedený snímek, který zajisté české kinematografii ostudu nedělá. ()