Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

Vikinec

No nevím, nevím. Chronologické nesmysly, slabá animace, bláboly ekologa. Dokument se nám v první části snažil vnutit myšlenku, jak bude svět vypadat bez lidí a pak to celé spláchl do hajzlu, když ukázal Černobyl (cituji : bývalé překrásné sovětské město) , který je vylidněn 4x dýl a ten teda ty předpovědi moc nepotvrdil. Vzhledem ke slabému odbornému a grafickému potenciálu si mohli tvůrci tak třičtvrtěhodinu odpustit. Dost jsem se těšil a pak několikrát sprostě usnul. ()

Barghest

Tenhle dokument si krásně hraje s myšlenkou, že jsme jen hovno na podrážce planety Země. V paměti mi zůstali psi uvěznění v domech svých pánů nebo ovce bloudící ulicemi velkoměsta. Pozoruhodné obrázky. Už jen myšlenka dokumentu mi přijde hodně zajímavá. ()

Dslike

Videl som aj dokument Aftermath: Population Zero ktoremu som ustedril 5* no a toto sa mi pacilo nejak podobne, nemam co vytknut. ()

Ferenzo

Moc hezky zpracovaná myšlenka, která nic neřeší, pouze náš vědecky seznamuje s tím, co by kdyby. A moc přehledně a věcně. Určitě stojí za to vidět pro všechny, kteří rádi fantasy a budoucnost. 80%. ()

teba

Spousta zajímavejch informací a podnětů k zamyšlení. Ale vadilo mi pár věcí - lidi tu fakt "zmizeli" (Kde jsou? To se vypařili??), příliš velké zaměření na americké reálie (Opravdu je "nejtrvanlivější" stavba světa Hoover Dam?) a nakonec u mě převažuje pocit, že spousta témat zůstala zcela nedotčena, i když nedokážu říct, která to konkrétně jsou. Takže zásadní poznatky: Chovatelé psů by měli preventivně učit své mazlíčky otevírat dveře, ledničkou počínaje. A nepořizovat jezevčíky - nepřežijou...;o) ()

Lajty

Velmi zajímavý dokument, který ukazuje to, že kdyby lidé zmizeli, nezbylo by po nich absolutně nic. Doporučiji shlédnout. ()

Dextwer

Life after people je dokument, který na člověka zapůsobí a vyleká ho zároveň. Představa, že po lidstvu během pár století nezbude skoro nic je děsivá. Koroze, sůl a působení přírody jako mocného vládce dokáží bez údržby téměř vše odrovnat během neskutečně krátké chvíle. V rámci existence živé planety je to jako lusknutí prsty. Link: http://www.youtube.com/watch?v=hr8ANgObGwM Moje hodnocení: 75% ()

Cearomana

I když je to o tom „Coby, kdyby“ jsou tam některá opravdu zajímavá fakta. Líbil se mi odkaz na Černobyl a dojala mě část o vymírání domácích zvířátek. Počítačové efekty nic moc, ale i tak z toho běhá mráz po zádech. A nejlepší hláška byla: ,,Pomyslete na ty ubohé šváby…“ :-D ()

Merenre

Celkem zajímavé téma... ale byla by naprosto stačila třetinová stopáž. Pro americké dokumenty je typické, že téma na 10 minut roztahnout na 60 a zbytek je vata a neustálé omýlání. Tohle sice není ještě extra závažný příklad, ale stejně. ()

-Ave-

Kdo viděl konkurenční Aftermath: Population Zero, najde zde velkou odlišnost v jedné celkem podstatné věci. Zatím co zde se jaderné elektrárny bez elektrické energie vypnou a uvedou do stavu klidu, tak v Population Zero se sice všechny atomové elektrárny uvedou do klidného stavu ale asi do týdne vybouchnou diky nedostatku elektřiny na chlazení vody. Následek je zamoření krajiny a ovzduší radioaktivním hnusem, což na minimálně desetiletí změní obraz planety. Jinak se ale tyto dva filmy vesměs shodují, jeden jde do podrobna v jiných věcech než ten druhý. Oba ve mě zanechaly silný zážitek, celkem je to všechno strašně smutné a depresivní, ale hlavně sakra dobře provedené. Tmavé, levné počítačové animace jen utvrdily atmosféru, pocit při pohledu na bortící se Eiffelovu věž, ve mě zůstane jestě hodně dlouho. ()

VlaP

Veťmi smutné na tomto dokumente je to, že ak by ľudstvo zmizlo, prírode by sa bez nás darilo lepšie. Mali by sme sa snažiť aby to tak nebolo. ()

dmk

Dávám čtyři hvězdy pouze za originálnost myšlenky, zpracování rozhodně za čtyři hvězdy není. Chabé zpracování zde zachraňuje zajímavost a fakt, že jediná kloudná věc, námi vytvořená,co nás skutečně o mnoho let přežije je biskubskí chlebíček. ()

DanielW94cz

Miluji tyto dokumenty,a i když tento nebyl dokonalý a často se opakovaly některé záběry byl velmi dobře zpracovaný.Škoda že rozpočet nebyl o něco větší,ale i tak se jedná aspon podle mně za nadprůměrný dokument ze zajímavou myšlenkou.Za mně 100%,a kdo tento dokument neviděl tak vřele doporučuji. ()

pepito25

Priemerne spracovaný dokument s dosť slabým rozpočtom vyčleneným na efekty, ktorý vymenúva: 1, Aké stavby z akého materiálu koľko rokov PO NÁS vydržia stáť, čo kde ako skoroduje... a 2, Aká fauna a flóra si kde nájde aké miesto v novej pozemskej hierarchii. Všetkého, čoho sa dotkneme, všetkého sa dotkneme len povrchne. Priestoru na hlbšiu úvahu je málo a smerujeme k jedinému - nezostane po nás ani smrad. ()

P/\/EL

Dalo by se říct, že bez lidí je to jaksi hezčí, bez aut, všeho toho shonu a stresu: http://vimeo.com/11986171, no, tak třeba večer to tak trochu bejvá, jinak když si to tak vezmete, tak člověk tu Zemu sice obsadil, ale vzdálenou budoucnost (svojí) už moc nemyslel, ono by to chtělo stavby spíš z kamene, to bejval trvanlivej materiál, ale stejně, jen pár tisíc let. Dobře, je fakt, že to je televizní efektní záležitost, ten koncept asi nebude nejoriginálnější, ikdyž nevim, Život po lidech, je z roku 2009, ale myslim, že bylo něco z roku 2006 s mnohem horší grafikou, ale fakt nevim, protože to mohlo bejt trošku jiný, takže každá verze je trošku jiná, je možná ještě zajmavější, jak si ty populárně naučný televize konkurujou...Kdoví, na sto procent se nic předvídat nedá......Tenhle dokument prostě říká, že člověk zas až takovou hrozbou pro Zemi fakt neni, teda pokud by nerozjel třetí světovou, tak to by asi trvalo o dost dýl než by se vzpamatovala....PS: Jinak, co se týče časosběrnejch fiktivních animací, tak mrkněte na Stroj času, ten z roku 2002 s Guy Pearcem, šílenost, ale ty animace zas až tak špatný nejsou...tady je teda bohužel furt opakujou, prostě i tohle dalo dost práce a stálo spoustu peněz, ale jejich zpracování mi neva....některý věci jsou možná trošku přehnaný, přecijen pálená CD, DVD vydrží míň jak lisovaná..... ()