poster

Lov na příšery (festivalový název)

 • Čína

  Zhuo yao ji

 • Čína

  捉妖记

 • Hong Kong

  捉妖記

 • Hong Kong

  Tsuk yiu kei

 • Austrálie

  Monster Hunt

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný / Animovaný

Čína / Hong Kong, 2015, 117 min

Režie:

Raman Hui

Scénář:

Alan Yuen

Kamera:

Anthony Pun

Hudba:

Leon Ko
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jirka_Šč
  ***

  Režisérsky, scénáristicky, herecky - nižší průměr (ve smyslu průměr z masy filmů, která se v Číně tvoří - takže nic extra). Co Monster Hunt tahá z nižšího hodnocení, je myšlenka světa, ve kterém žíjí lidé a mostra, ztvárnění samotných monster, které ač shrekoidní (Raman Hui se v USA podílel na všech dílech Shreka, v případě Shreka Třetího jako spolurežisér) nepůsobí rušivě a překvapivě funguje. Tvůrcům patří uznání za odvahu. Také na Bai Baihe (zde na ČSFD u filmu zatím neuvedenou) se dobře dívá. Na druhou stranu hlavní hrdina je dost nevýrazný, díky čemuž si osobnosti monster kradou značnou část plátna pro sebe (Raman Hui zvládá animované herce líp). Vidět se to dá. V Číně měl film značný úspěch, pokračování je na cestě.(15.10.2015)

 • sniper18
  ***

  Tentoraz sa v Číne rozhodli natočiť vysokorozpočtovú fantasy rozprávku pre celú rodinu v štýle, na aký som zvyknutý skôr z americkej produkcie a nedopadlo to vôbec zle. Hlavnou slabinou je ale rozhodne príbeh, ktorý mi neprišiel až tak moc zaujímavý, možno, keby sa viac venoval tomu, čo sa naznačilo v úvodných minútach, takto je to zbytočne obyčajné a hlavne v prvej polovici ma to dejovo vlastne ani nebavilo, pričom ešte aj ľudské postavy si ma moc nezískali. Chcelo by to aj nejakých známejších a lepších hercov a hlavne vymyslieť im zaujímavejšie postavy, keďže ešte aj tých pár známych, ako Eric Tsang alebo Jiang Wu ma v týchto úlohách moc nebavilo. Ale zase technická stránka, ktorá je prvotriedna, atraktívne lokácie, roztomilé tvory a svižné prevedenie to dokázali udržať aspoň na hranici priemeru a dokonca ešte aj tých pár súbojov je v rámci žánru celkom obstojných, takže aj v tejto časti sa na to dá bez problémov pozerať. No v druhej polovici sa to už podstatne vylepší, samozrejme stále to nie je nič výnimočné, ale dejovo mi to už prišlo o niečo zaujímavejšie, rovnako aj hlavné ľudské duo začne byť sympatickejšie a najviac musím pochváliť ich interakciu s najmenším tvorom, ktorá je výborne zvládnutá, dokonca v rámci možností žánru fungujú aj nejaké tie emócie a tak sa mi už na to dobre pozeralo až do konca. Takže toto rozhodne nie je môj žáner, pozrel som si to vlastne len zo zvedavosti, aby som zistil, ako si s tým poradili v čínskej produkcii a podľa mňa celkom dobre. Jednoducho slušná žánrová zábava pre celú rodinu. 65%(25.11.2015)

 • corpsy
  **

  Komerčný megahit čínskych kín sa odvoláva hlavne k mladšiemu publiku ( srandovné príšerky a ich roztomilé chovanie ), ale nezabúda ani na tých starších ( podarená akcia ). Avšak celé sa to akosi zmiešalo v podivuhodný paskvil ( zbytočne dlhý ), kde sa divák nevie zorientovať v štýle a prednese príbehu. Tak je to pre tých, či oných?(11.9.2017)

 • Pokysek
  ***

  No těžko říct.... po prvních 5 minutách jsem to chtěl vypnout a to Asii sleduji nejvíc už pár let, tak snesu hodně... nicméně po chvilce jsem si na animaci zvykl.. i na propojení v hraném prostředí. Jako kámen úrazu bych viděl postavu hlavního hrdiny - který je hodně nevýrazný, což přisuzuji samotnému herci a jeho výkonu. Být na jeho místě někdo schopnější bavilo by to docela dobře... zachraňuje to naštěstí pro mě skvělá Bai Baihe (stále u filmu neuvedena - ačkoliv díky ní je film koukatelný). Malý Wube (ředkev) je taky docela fajn a po čase to docela funguje - jen opět škoda hlavního hrdiny, kterému nemůžete dojít na chuť. Diky Bai Baihe, ředkvičce a babičce, která byla z cesty... za 3* ale s odřenýma ušima - je to ale škoda.(22.10.2015)

 • kaylin
  ***

  Až mě překvapilo, jak celkem dětská 3D animace může fungovat v tomhle hraném filmu. Ty postavičky jsou až moc roztomilé, ale ten příběh má spád a hlavně interakce s lidmi mi přišla hodně dobrá. Je to ke konci trochu moc křečovité, ale na to, že jsem do filmu moc velké naděje nevkládal, jsem s výsledkem spokojený.(23.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace