Reklama

Reklama

Wild Style

Hudební / Drama
USA, 1983, 82 min

Obsahy(1)

New York City 1983, Hip Hop exploduje a dostává se do povědomí veřejnosti. Graffiti writer Zoro (Lee Quinones) se pohybuje mezi naprostou oddaností graffiti, pochybnostmi nad nabídkou komerčního graffiti pro sběratele umění a vztahem k Rose (Lady Pink aka Sandra Fabara). Legendární snímek představuje reálné osobnosti rapu, djingu, graffiti a breaku (Fred Braithwaite aka Fab Five Freddy, Andrew Witten aka Zephyr, Chief Rocker Busy Bee, Grandmaster Flash, Rock Steady Crew, Fantastic Freaks, Double Trouble, Cold Crush Brothers) a zachycuje atmosféru kultury a města s téměř dokumentární autenticitou. Wild Style je považován za první Hip Hop film. (0811)

(více)

Recenze (7)

Witta 

všechny recenze uživatele

Z nostalgie davam ctyri, ale je to spis za tri- mozna by bylo zajimavejsi ten pribeh/nepribeh uplne vynechat a natocit cistej dokument a pocatcich hiphopu a o atmosfere te doby.. ()

dudyvan 

všechny recenze uživatele

Naprosto dokonalý snímek , který ukáže divákům že hip hop neni o rovných čepicích a vytahaných kalhotách.Dávám 90 % a souhlasím s komentářem balona. ()

Reklama

balone 

všechny recenze uživatele

Hip-Hop v té době byl ještě v plenkách a bylo to něco, co dělal člověk pro svoji zábavu ne pro peníze jako dnes. Ale tak samozřejmě můžem se zde podívat, jak to všechno vzniklo a odkud legendy pocházejí. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Pro fanoušky pořádnýho hip hopu jak dělaný. Ostatní se asi budou nudit. Rapový části zabíraj podstatnou část stopáže a když se nerapuje, tak se breakuje, nebo běží beat a někdo maluje graffiti. Děj je v podstatě jen o klukovi co maluje a pak vymaluje prostor na party. Důležitá je ta pohodová atmosféra. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Jo.. Je to takové naivně přiblblé, ale má to úžasnou atmošku.. A prej to DJ Krushe definitivně přesvědčilo dát se na DJing, takže už jen pro tohle si to respekt zaslouží.. ()

Zajímavosti (4)

  • Na soundtracku k filmu se podílela i kapela Blondie písněmi „Rapture“ a „Pretty baby“. (Epistemolog)
  • Většina dialogů ve snímku byla čistá improvizace. (Epistemolog)
  • Hiphopová kapela Cypress Hill použila dialog ze scény s brokovnicí: „You heard it on the radio you seen it on the TV show A to the K,“ pro svou píseň „A to the K“. (Epistemolog)

Reklama

Reklama