Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Al44...

Tento film snad ani nějaký smysluplný děj nemá, navíc se ani nedaří zaujmout "překvapivými" (spíše nelogickými) zvraty - postavy se chovají tak, jako by samy chtěly jít na porážku - naprostá absence napětí, pouze "řezničina" - je zde pár gore scén, které však celkovou slabou úroveň filmu nijak nezachrání. ()

Kadas97

Toto bolo pre mňa veľmi milé filmové prekvapenie. Banda mladíkov si hľadá nikdy nepublikovaný horor a popritom si niekto točí pokračovanie s nimi samotnými. Samotný Babyface je fajn originálny killer-vidlák-postiha. 7 z 10 ()

Mani

Pekný vyvraždovací horor se spoustou klasických záhad, výborná úvodní scéna, pár vtipných chvilek (převlékání nasáklého trika za hadr z oschlé mrtvoly), jinak mainstreamová klasika. Víc než u jiného hororu jsem si zde uvědomoval tu potřebu se toho neúčastnit, znova si opakuji otázku co mi přináší shlédnutí něčeho tak odporného...ne naposled. ()

bakeero

Pár originálních nápadů, ale jinak jen další z řady vyvražďovaček, která pobaví, neutazí, ale za pár dní na ní snadno zapomenete. ()

Alexandre

Parádní podívaná. Tenhle horor se povedl a mě docela překvapil. Čekal jsem, že to bude horší... Ovšem tato vyvražďovačka měla skvělý námět, obsazení, napjatý děj a mrazivou hororovou atmosféru. Nebylo nouze ani o pár povedených lekaček. Mě tenhle horor bavil po celou dobu. U mě je to za lepší 4 *. ()

cinemaboy7

Celkem chytrý námět pro mě zabitý hlavně díky hereckým výkonům. Horor se snaží i doslovně vymanit ze všech zaběhlých klišé /"v každém hororu jde parta mladých lidí do lesa bez zbraně a já si jí pořídil", "v lese nemá nikdo z nich signál a tady je lepší než ve městě" atd/, ale časem se k nim stejně vrátí. ()

denisek34

S prominutím...vlastně i bez něj - neskutečná blbost. Lidi už nevědí, co by vymysleli. Zohyzděný blázen běhající po lese na povel vraždí pocestné, kteří jsou pak naaranžováni jako diváci, které čeká nechutná podívaná. Bohužel nejen je, ale i nás. Fuj… ()

SKreyn odpad!

Tento "horor" je kráľom medzi najhoršími horormi, ktoré som kedy videl. Škoda času niečo o ňom písať, radšej odporúčam nepozerať! ODPAD! ()

Freemantle

Tak se mi zdá, že éra, kdy se u hororů dbalo hlavně na kvalitu a napětí, je již definitivně ztracena v nenávratnu. Vystřídala ji éra, nebojím se nazvat, konzumní. Převážně americká produkce na nás - diváky - chrlí jeden béčkový horor za druhým. Je jedno, kolik nelogických situací, odfláknutých okamžiků nebo dokola se opakujících odkazů na své předchůdce, dokážeme nalézt... Je důležité, že pečlivě sestříhaný trailer splní svou roli - dokáže lidi vytáhnout z pohodlí obýváku do kina, vytřískat "pár" tisíc dolarů za vstupné, popcorn a colu. Věřím, že "The Hills Run Red" si své fanoušky po světě najde. Milovníkům jednoduchých vyvražďovacích hororů, kterým se lze zavděčit převážně (hekto)litry krve a směšně vypadajícím panákem, pobíhajícím kde jinde, než v lese, se sekerou, krumpáčem, lopatou nebo motorovou pilkou, se tento snímek líbit může. Ten, kdo je zvyklý na určitou porci napětí, propracovanější scénář, jenž se alespoň lehce vymyká zaběhlým (vyvražďovacím) standardům, reálnější "hardcore" scény nebo cokoliv, po čem by si člověk nemusel mumlat "něco podobného jsem už viděl, ale pod jiným názvem...", bude silně zklamán. Když to vezmu velmi stručně - scénář má náboj, ale je slabý a příliš jednoduchý. Hlavní zápletku "svůdné prsaté blondýnky" jsem intuitivně poodhalil příliš brzy, než aby mě šokovala a připoutala ostnatým drátem do křesla. Brutální scény, při nichž kvalita byla nahrazena kvantitou, byly jednoduše odfláknuté a umělé. Na ostatních efektech se nešetřilo o nic míň. Dialogy - směšné. Výsledek: Běžný béčkový konzum. ()

Grissom

V tomto hororovom subzanri u mna prekvapivo na 4*....je tu babyface, sialeny reziser, zenske, dostatok krvi, stipka light erotiky a celkom slusne zvraty......mne sa to lubilo:-) ()

Talina

Zklamání! Možná jsem si to zavinila tím, že skoro od každého hororu očekávám téměř hmatatelný strach, ale poslední dobou na co se podívám, to mi přijde k smíchu.Asi to bude tím, že jsem s horory začala tak ve 12-ti letech a jak stárnu, tak už se mnou tyhle krvavý kraviny nic nedělají... ()

Miagy

Typický americký klišoidný horor bez štipky originálnosti. MINUS: Nepáčili sa mi dialógy, herecké výkony, veľká kopa hororového klišé, predvídateľný koniec, naivita amerického režiséra. PLUS: spôsob natáčania - ako dokument, maska. 35 % ()

ANTYCHRYST

Hmm..velké zklamání.. Radši bych se mrknul na ten rádoby film, kterej hledají.. Ty útržky z toho filmu jsou asi to nejlepší z celého filmu + ještě ta blondýnka. Jinak bída a utrpení. 30 % ()

Bube1

Na tomto snímku mě nejvíce zaujal námět a vlastně jen kvůli němu jsem si film pustil. Čekalo mě milé překvapení v mém oblíbeném žánru. Zpracování velmi dobré a gore scény taktéž. Co se týká stupidity postav, tak je zkrátka součástí žánru a jenom za ni dávám o hvězdu méně než maximum. Fandům exploitationu doporučuji! ()