Mléko strachu (festivalový název)

• Peru

Claudia Llosa

Natasha Braier

Selma Mutal
  • Botič

Pravý a nefalšovaný karlovarský porod ( vážně jsem myslel, že v sále umřu ) o jednom bramborovém pilopantovi.(6.7.2009)

• bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - 30%(6.7.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,543,515(21.8.2010)

Chvílemi jsem se bál, aby se mi tahle křehká vizuální báseň o nevinnosti a čisté duši nerozplynula před očima jako chmýří pampelišky. Zážitek na pomezí slz a gurmánského opojení brilantní formou!(20.2.2010)

• CheGuevara

Mléko strachu, to je především sebevědomý peruánský art. Tvůrci ví, co chtějí sdělit, a jdou si za tím stůj co stůj. To je na jednu stranu obdivuhodné, na tu druhou však o něco méně. Pasivní a odevzdaná Fausta je ztělesněním mého diváckého utrpení. Chápu, že hlavní hrdinka reprezentuje traumata peruánské společnosti, ale to celé je podáno bez jakéhokoliv uměleckého pnutí a rizika. To zůstalo za zavřenými dveřmi Faustiny kamenné tváře. Avšak na filmu oceňuji, že svoji domovinu tvůrci neprezentují jako turistické lákadlo, ba snaží se jakékoliv zákoutí peruánského života zaobalit do těch nejbanálnějších lokací. A tak nebýt té Fausty...(26.2.2010)

• - Tento film získal ocenění Zlatý medvěd 2009 za nejlepší film. (ganjaman)