Queen: Live at Hammersmith Odeon (koncert)

Queen: Live at Hammersmith Odeon

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 1988, 60 min

Komentáře uživatelů ke koncertu (11)

Výborný koncert Queenů z jejich počátků, kdy jejich tehdy údajně největší koncert vypadá jako ve větší sokolovně :-) Dal bych plný počet nebýt otravného Brianova Brighton Rock sola, které mě děsně nudilo, ale Freddiemu patrně dlouho trvalo se převléknout a naskládat do nového obleku své náčiní ;-)(13.9.2008)

QUEEN FOREVER!!! Naprosto skvělý konzert......(12.9.2008)

Ok. Brianove soooooolo bylo trochu dlouhé a nudné, ale jinak supr. Akorát John Deacon mi tam trochu chyběl, totiž chci říct že ho kamera zabírala jen málo. Typický koncert ze 70. let.(15.9.2008)

Naprosto výborný koncert Queenů v období , kdy hráli (hard)rock. Záverečné vhození gumových pann do publika mě vždy pobaví.(1.1.2009)

Skvělá show raných Queenů. Kapela srší energií a nasazením a sází nám tam jeden starej flák za druhým. Tenhle koncert mám rád hlavně z toho důvodu, že si zde můžeme vychutnat staré pecky jako Liar, Keep Yourself Alive, Ogre Battle, Brighton Rock nebo In the Lap Of the Gods, které se v 80. letech opomíjely (a opomíjejí se i dnes s Paulem Rodgersem). Ještě bych se zastavil u toho "nudného" sóla Briana Maye. Já osobně tyhle hudební ekvilibristiky taky moc nemusím, myslím si, že solo by měla být součást písničky a ne osobní předvaděčka umělce, ale budiž, k sedmdesátým letům to patřilo. Queeni to zase tak moc nepřeháněli, ti se soustředili spíše na samotnou hudbu. No a konkrétně tohle sólo je možná trochu delší než by se slušelo, ale poslouchat se dá a narozdíl od toho z Return of the Champions nepostrádá energii a nápady. Live At Hammersmith je krásným vyvrcholením a završením prvního a možná nejlepšího a nejprogresivnějšího období kapely Queen.(19.2.2009)

Koncert Queenů v době, kdy ještě nebyli na vrcholu popularity, což je pro mne osobně jejich nejlepší období, kdy v jejich muzice ještě převládal hardrock nad popem. Bylo to po vydání desky A Night At The Opera, která je vynesla k nebesům, ale nečekejte žádné známe hity, ale písně právě z Opery (Bohemian Rhapsody svůj kultovní status teprve získávala) a prvních třech alb Queen, Queen II a Sheer Heart Attack. Mercury je ještě bez kníru a s řepou, jak se na 70.léta sluší a patří. O rok později následovalo vydání A Day At The Races, pak News Of The World a Jazz, které už neslo popovější znaky, a tím skončila rockové a nejlepší období Queen. 80.léta se už nesla v jiném duchu, žel příznivějším pro masy.(14.9.2008)

Viva Freddie!(12.9.2008)

Skvělý koncert, který nenabízí žádné velké hity, ale hlavně pecky z jejich pravděpodobně nejlepší desky - Night at the Opera.(4.1.2009)

Queen na svém prvním velkém koncertu, kde se do sóla opírá bývalý elektrikář Brian May, aby si Fredie stihl převléct svršky.(5.2.2011)

Perfektní koncert Queen z doby, kdy tuto skupinu ještě neznal celý svět. Není sice ani zdaleka tak pompézní jako legendární vystoupení ve Wembley nebo Budapešti, ale i tak jde o skvělou show a zážitek. Pro skalní fanoušky kapely povinnost, pro ostatní určitě zajímavá podívaná.(26.10.2011)

Nemuzu si pomoct, ale byla a jsem z toho trochu rozpacita... To kytarove solo me taky desne nudilo. Ale divakum se - zdalo se - libilo (?) Videt vsak Freddieho nazivo, to by bylo asi jinci kafe, nez vejrat na koncert z gauce...(13.9.2008)