poster

Chocolate Underground (TV seriál)

 • Japonsko

  チョコレート・アンダーグラウンド

 • Japonsko

  Chokorêto andâguraundo

Animovaný / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 2008, 13x5 min

Režie:

Takajuki Hamana

Scénář:

Kijoko Jošimura
 • lena60
  **

  Zlinfest 2010: Autorka titulků Tereza Chocholová si opravdu vyhrála s překladem filmu Čokoládové podsvětí a aspoň o něco málo posunula jeho nevalnou úroveň směrem vzhůru. Z vládnoucí strany, která nařídila přísný zákaz konzumace čokolády (způsobuje zubní kaz, obezitu a nesprávné myšlení), aby mohla propagovat zakázky výrobců zdravých potravin a pěstitelů zeleniny, stvořila stranu Věci Výživné (VV) a hned bylo o zábavu postaráno. Po uchopení moci dokonce strana zbudovala čokoládový koncentrační tábor, kde byly závírány podvratné živly porušující čokoládový zákon. Lítost obyčejných lidí nad tím, koho si zvolili za své představitele, přišla příliš pozdě. Naštěstí ale osud země vzala do rukou skupinka odvážných dětí a díky jejich "čokoládové" revoluci tyranská vláda padla...(3.6.2010)

 • Subjektiv
  odpad!

  Že je čokoláda neškodná milá pochutina? Ale kdepak, diabetiky může zabít, tloustne se po ní a kazí zuby. I mocný Perun ve známé básni Křest svatého Vladimíra říká, že na ni s***. Proto je jen dobře, že se vlády ujme strana, která má na mysli jenom dobro lidí a čokoládu zakáže. Vždyť je to droga! Cukráři a čokoládovny se však nechtějí vzdát svých tučných zisků a tak přenesou svou výrobu do podzemí a doufají, že hlavní hrdinové tohoto anime pozdvihnou hnědý prapor revoluce... Chocolate underground trpí mnoha různými vadami. V první řadě je tendenční, straní výrobcům čokolády, čokoládě samotné, malým na čokoládě závislým dětem a stranu, která ví, co je pro děti i dospělé dobré, očerňuje způsobem přinejlepším neetickým, stejně tak jako chutnou makrobiotickou stravu. Z této tendenčnosti vyvěrá i plochost postav, pro které svoboda=tabulka čokolády. Jistě, na této metafoře se dá hezky předvést teze tvrdící, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého, ale ani na to se seriál nezmůže. Místo toho všichni sní jen o čokoládě, tajně ji jedí, čtou si o ní v indexovaných knihách a touží po konci vlády strany, která to s námi myslí dobře. Ale kdo ví, možná se pletu a tento seriál je šokovou terapií pro léčbu závislosti na čokoládě, kterou musí svým naivismem a odpornou tupostí odbourat se stejnou nevyhnutelností, s jakou se rozpustí čokoláda v jádru slunce.(21.10.2008)

 • Jelly
  **

  aneb jak partička náctiletých svrhla totalitní režim zakazující lidem konzumaci čokoládových výrobků a vybavený extratěžkou technikou. další akční anime, které mě vůbec nebavilo.(3.6.2010)