Na cestě po Ománu (S01E06) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2006, 28 min

Mojmír Kučera

Miroslav Donutil (vyp.), Jiří Bartoška (vyp.)
  • ilemas

Jelikož se v zimě chystám do Dubaje, chci navštívit i Omán, ale z tohoto dokumentu jsem se opět téměř nic nedozvěděl, jen samá práce a řemesla. Pár zajímavých míst stojí určitě za shlédnutí, ale jako celek mě nějak přechází chuť.Toto zpracování mě moc nepřesvědčilo k návštěvě Ománu. Pokud mě to vyjde, snad to natočím lépe. Zatím jdu hledat o Ománu lépe zpracované dokumenty.(11.8.2016)

Pozor Batman! Ta hláška se fakt povedla.(30.3.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +hodně vtipných hlášek, želvičky a cca posledních 5 minut bylo nádherných -občas byl komentář hodně "štiplavý", a nebylo to ani tak zajímavé jako ostatní části, řekl bych hlavně slabší flóra, všude jen písek/// Je to opravdu pěkný, ale Omán mi tak úplně nesedl. Možná je to kulturou, možná prostředím a možná jen mím náladovým rozpoložením, protože špatné to určitě není./// Celkem 66%///(1.4.2009)

Indonéské číslice, nepracující Ománci – makající Indové, archeologické nálezy, sběrači kadidla, smlouvání s trhovci, pouliční turnaje ve stolních hrách, sultánův palác, největší koberec světa tkaný po čtyři roky, ruční výroba lodí, obří želvy karety, kladivouni chutnající mouchám, beduíni. Tohle si dám vždycky rád.. Nevtíravý a velmi příjemný náhled do zajímavých kultur, okořeněný velmi civilním komentářem pánů Donutil/Bartoška. Sympaticky krátké, funkční, trefné, doplněné podmanivou hudbou.(18.8.2013)

Zajímavý díl, zajímavý stát, jistě co do poznání pro středoevropana i zajímavá vzdálená kultura, zajímavé informace=celkově spokojenost!(30.3.2009)