Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mládí strávil opuštěný v sirotčinci a nyní se čerstvě dospělý Alex pokouší začít nový, plnohodnotný život. Problém ale je, že si ze svého dětství odnesl mnohem víc, než by si sám přál. Jeho matka byla patologická kleptomanka, a proto ze svého syna, ještě dřív než zasáhly úřady, v jeho sedmi letech vycvičila perfektního kapsáře. A on vlastně dnes neumí pořádně nic jiného - jen krást. Oproti tomu pohledná studentka Sara strávila dospívání v relativně spořádané společnosti a nikdy jí nic nechybělo, ani komfort, ani rodičovská láska. A možná i proto ji nyní tak láká zakázané ovoce v podobě občasných krádeží jen tak pro radost. Setkání obou mladých lidí v supermarketu, kam si oba přišli pro svůj lup, je pak fatální a navěky změní jejich život. Z Alexe se stane učitel a ze Sáry až příliš pozorná žačka. Tento „profesionální“ vztah ale nemůže vydržet dlouho. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Spanielsku kinematografiu nemam teda vobec zmapovanu : co-to som videl od Almodovara, co-to od Jaume Balaguero-a, no a tentokrat som mal moznost zoznamit sa s pracou Marquesa. Film je to priemerny, s celkom slusnym scenarom. Co vsak film potiahlo do priemeru, su nevyrazni herci a filmarska neskusenost samotneho Marquesa. 64 % ()

easaque 

všechny recenze uživatele

na první pohled může film působit normálním dojmem, ale atmosféra i jeho provedení je na vyšší úrovni. Vypíchl bych především dobrou kameru a střih, stejně jako přesvědčivě zahrané charaktery postav. Taky mě připravil na to, jak si mám dávat pozor na své věci v rušných částech města ;-). V konečném důsledku mi byl příjemný a protože mi není ani ukradený, tak mu nakonec dávám 4hvězdy, i když menší co by se za nehet vešly;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Dlouho se mi nějaký film tak nelíbil, Zlodějíčkové u mě zafungovali jako nečekané překvapení - od prvních záběrů mě to vtáhlo a zcela pohltilo. Jednak jsem velkým fandou španělských filmů a jednak mě strašně bavilo herecké obsazení ústřední dvojice. Oba mimochodem ve filmu nemají žádná jména a v závěrečných titulcích figurují jako "Ladrón" a "Ladrona", tedy "Zloděj" a "Zlodějka". V době natáčení 20 letý Juan José Ballesta je zde skvělý a velmi přesvědčivý, a zcela jsem mu věřil postavu kluka, který nemá co ztratit. Jeho herecká družka a vrstevnice María Valverde se mi líbila už v jejím starším snímku "Melissa P." z r. 2005, byť šlo o slabší podívanou. Ve Zlodějíčcích mě již dostala naplno a nesmírně mě bavilo sledovat její amorální hru na zaučování v kapsářství. Dokonalý dojem z filmu u mě osobně podtrhla krásná kamera a dobrý výběr filmové hudby, stejně jako skvělý střih. A tragický závěr mi pak už jen připomněl, jak podobné filmy o dvojicích za hranou zákona prostě miluju. Děkuji nočnímu filmovému klubu na ČT2 za tento výborný španělský snímek, u nás jinak zcela neznámý. UPDATE 10.10.2019 - Zlodějíčkové mě strašně bavili i napodruhé. Asi to není dokonalý film - v některých momentech, jako např. v milostné scéně, sklouzává ke klišé či trapnosti - ale pro spoustu důvodů ho mám prostě rád. Nejvíc asi pro tu kameru, která je zde skutečně hodně povedená, taková správně kinofilmová, s lehkým nádechem do modra, a podařeně koncipovanými záběry. Navíc mi přijde, že ten film hodně vypráví obrazem, a s dialogy zachází spíše úsporně, což je v mých očích opět klad. Potom je zde ten soundtrack, který spolu s obrazem vytváří strašně příjemný audiovizuální zážitek - hudba zde perfektně vytváří atmosféru a navozuje odpovídající emoce. A konečně obsazení - myslím, že toto je film, u něhož jsem se buď už zamiloval do MV, nebo to přišlo nejpozději poté v Bolševikově slabině. Ona je zde na začátku nejprve takové skoro až legrační pískle, s příšerným účesem a v děsivém outfitu, ale postupně projde okouzlující proměnou - pod vlivem narůstajícího milostného citu k jejímu svůdci - a v některých záběrech je prostě dokonalá a neuvěřitelně krásná. A krom toho je to prostě od začátku výborná herečka, takže jakékoli postavě propůjčuje neobyčejnou věrohodnost. A celkově mi to prostě přijde jako správný mix romance a dramatu, kdy je člověku na konci strašně smutno, protože takto to skončit nemělo. Tak zbytečně tragicky, ach! Btw. přijde mi zarážející, že Jaime Marques už nikdy nic nenatočil - je to škoda, rád bych od něj viděl něco dalšího. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ja by som sa namiesto komentára k filmu pozastavil nad prístupom divákov k postavám, aké boli zobrazené v tomto filme. Vo filmovom realizme nám režiséri častokrát predstavujú postavy na okraji spoločnosti, delikventov, alebo ľudí, ktorí stratili pevnú pôdu pod nohami a snažia sa, aby sme k nim prejavovali sympatie a pochopili pôvod ich chovania alebo trápenia. Treba uznať, že sa im to darí. Prečo sa ale spoločnosť k takýmto typom chová v realite presne opačne a vôbec sa nikto neunúva zistiť príčiny, pre ktoré sa napríklad niekto stal vreckovým zlodejom. Takých ľudí by sme najradšej nakopali do prdele, pričom ako filmoví diváci s nimi na plátne súcitime. Nie je to trochu pokrytecké? Nechcú režiséri, aby sme sa nad osudmi takýchto ľudí zamysleli a nerozoberali ich iba ako fiktívne postavy v rámci filmu? ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jestli chcete vidět nehollywoodský příběh dvou krásných mladých lidí, jděte do toho. Jestli chcete vidět jenom dva krásné mladé lidi, jděte do toho. Jestli chcete vidět jenom Mariu (jako já), neprohloupíte ani tentokrát. Parádní stylizace, jednoduchý příběh, jemuž jsem v průběhu sledování stihl napsat stejný konec. Moc působí milostná scéna, takhle se totiž divá a chová zamilovaná slečna kolem 17. Maria se tu z nenápadného kuřátka vyloupne v nádhernou hrdou labuť během asi půl hodiny. A nepotřebuje k tomu umělý čtyřky ani tuny mejkapu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve španělských městech Bilbao a Madrid. (Terva)
  • Postava Madre (María Ballesteros) v celém filmu nepromluví. (Terva)

Reklama

Reklama