Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mládí strávil opuštěný v sirotčinci a nyní se čerstvě dospělý Alex pokouší začít nový, plnohodnotný život. Problém ale je, že si ze svého dětství odnesl mnohem víc, než by si sám přál. Jeho matka byla patologická kleptomanka, a proto ze svého syna, ještě dřív než zasáhly úřady, v jeho sedmi letech vycvičila perfektního kapsáře. A on vlastně dnes neumí pořádně nic jiného - jen krást. Oproti tomu pohledná studentka Sara strávila dospívání v relativně spořádané společnosti a nikdy jí nic nechybělo, ani komfort, ani rodičovská láska. A možná i proto ji nyní tak láká zakázané ovoce v podobě občasných krádeží jen tak pro radost. Setkání obou mladých lidí v supermarketu, kam si oba přišli pro svůj lup, je pak fatální a navěky změní jejich život. Z Alexe se stane učitel a ze Sáry až příliš pozorná žačka. Tento „profesionální“ vztah ale nemůže vydržet dlouho. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

carly 

všechny recenze uživatele

nevidela som to od začiatku, ale hovorili tam po španielsky a už to je u mňa aspoň na hviezdičku. mala som také tušenie, že to nedopadne dobre, ale aj tak ma ten koniec rozhádzal. bolo to veľmi vizuálne príťažlivé a to nielen preto, že hlavný hrdina je yummy. tá kamera sa mi na tom asi páčila najviac ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Dlouho se mi nějaký film tak nelíbil, Zlodějíčkové u mě zafungovali jako nečekané překvapení - od prvních záběrů mě to vtáhlo a zcela pohltilo. Jednak jsem velkým fandou španělských filmů a jednak mě strašně bavilo herecké obsazení ústřední dvojice. Oba mimochodem ve filmu nemají žádná jména a v závěrečných titulcích figurují jako "Ladrón" a "Ladrona", tedy "Zloděj" a "Zlodějka". V době natáčení 20 letý Juan José Ballesta je zde skvělý a velmi přesvědčivý, a zcela jsem mu věřil postavu kluka, který nemá co ztratit. Jeho herecká družka a vrstevnice María Valverde se mi líbila už v jejím starším snímku "Melissa P." z r. 2005, byť šlo o slabší podívanou. Ve Zlodějíčcích mě již dostala naplno a nesmírně mě bavilo sledovat její amorální hru na zaučování v kapsářství. Dokonalý dojem z filmu u mě osobně podtrhla krásná kamera a dobrý výběr filmové hudby, stejně jako skvělý střih. A tragický závěr mi pak už jen připomněl, jak podobné filmy o dvojicích za hranou zákona prostě miluju. Děkuji nočnímu filmovému klubu na ČT2 za tento výborný španělský snímek, u nás jinak zcela neznámý. UPDATE 10.10.2019 - Zlodějíčkové mě strašně bavili i napodruhé. Asi to není dokonalý film - v některých momentech, jako např. v milostné scéně, sklouzává ke klišé či trapnosti - ale pro spoustu důvodů ho mám prostě rád. Nejvíc asi pro tu kameru, která je zde skutečně hodně povedená, taková správně kinofilmová, s lehkým nádechem do modra, a podařeně koncipovanými záběry. Navíc mi přijde, že ten film hodně vypráví obrazem, a s dialogy zachází spíše úsporně, což je v mých očích opět klad. Potom je zde ten soundtrack, který spolu s obrazem vytváří strašně příjemný audiovizuální zážitek - hudba zde perfektně vytváří atmosféru a navozuje odpovídající emoce. A konečně obsazení - myslím, že toto je film, u něhož jsem se buď už zamiloval do MV, nebo to přišlo nejpozději poté v Bolševikově slabině. Ona je zde na začátku nejprve takové skoro až legrační pískle, s příšerným účesem a v děsivém outfitu, ale postupně projde okouzlující proměnou - pod vlivem narůstajícího milostného citu k jejímu svůdci - a v některých záběrech je prostě dokonalá a neuvěřitelně krásná. A krom toho je to prostě od začátku výborná herečka, takže jakékoli postavě propůjčuje neobyčejnou věrohodnost. A celkově mi to prostě přijde jako správný mix romance a dramatu, kdy je člověku na konci strašně smutno, protože takto to skončit nemělo. Tak zbytečně tragicky, ach! Btw. přijde mi zarážející, že Jaime Marques už nikdy nic nenatočil - je to škoda, rád bych od něj viděl něco dalšího. ()

Reklama

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Nic není tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Tahle věta se k filmu moc hodí. Slušně natočené, slušně zahrané, slušně ozvučené ba i slušný příběh to má...co to ale nemá, jsou emoce. Prostě je to celé jakési chladně odtažité a tam, kde by mělo to vůbec nechytí za srdíčko. Což je dost škoda. A tak si dál budu dávat sakra pozor před kapsáři! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ja by som sa namiesto komentára k filmu pozastavil nad prístupom divákov k postavám, aké boli zobrazené v tomto filme. Vo filmovom realizme nám režiséri častokrát predstavujú postavy na okraji spoločnosti, delikventov, alebo ľudí, ktorí stratili pevnú pôdu pod nohami a snažia sa, aby sme k nim prejavovali sympatie a pochopili pôvod ich chovania alebo trápenia. Treba uznať, že sa im to darí. Prečo sa ale spoločnosť k takýmto typom chová v realite presne opačne a vôbec sa nikto neunúva zistiť príčiny, pre ktoré sa napríklad niekto stal vreckovým zlodejom. Takých ľudí by sme najradšej nakopali do prdele, pričom ako filmoví diváci s nimi na plátne súcitime. Nie je to trochu pokrytecké? Nechcú režiséri, aby sme sa nad osudmi takýchto ľudí zamysleli a nerozoberali ich iba ako fiktívne postavy v rámci filmu? ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

7.2.2010 ~ Španělské drama o hledání, shledání, lásce, procitnutí, znuděnosti, hlouposti a naivitě. Drama o tom, že doma dostávali málo na prdel. ~ Je to vcelku jednoduchý příběh. Jeho hlavním aktérem je v ústavní péči vyrůstající mladý hoch, kterého jeho máti za tu krátkou dobu, co spolu byli, než ji zatkli a odvedli, nenaučila nic jiného než krást. Nyní je již dospělý a musí se o sebe začít starat sám. A tak se o to pokouší počestně, ale nakonec mu "nezbývá nic jiného", než zase začít krást. A během toho stále hledá matku a naivně si myslí, že ta o něj bude nějak stát. Houbelec. ~ Pak se tu setkáváme s mladou dívkou, která se evidentně natolik nudí, že se snaží krást v obchodech. A tihle dva to dají dohromady, on jí učí krást, ona je s ním, pak se pokusí o něco většího.. zííív. ~ Kupodivu to není úplně špatné, ale ta snaha o melodramatičnost a pokus o vyobrazení této dvojice ve smyslu, že oni za to vlastně ani skoro nemohou, je na facku. On měl pech na matku, ona zas na nezájem rodičů (asi) a vyústilo to v tohle městské drama, u kterého si vzpomenete po nějaké době tak akorát na hezké tvářičky obou protagonistů. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo ve španělských městech Bilbao a Madrid. (Terva)
  • Postava Madre (María Ballesteros) v celém filmu nepromluví. (Terva)

Reklama

Reklama